Zpět na seznam míst co vidět v Londýně
Studio Harryho Pottera

Studio Harryho Pottera

Propadli jste příběhům Harryho Pottera a jeho kouzelnického světa? Nebo vás jen nadchlo filmové zpracování sedmidílné potterovské ságy? Ať tak či tak, při návštěvě Londýna určitě nesmíte vynechat filmová studia Warner Bros, ve kterých vznikala velká část scén všech dílů o Harry Potterovi.

Filmy Harry Potter se natáčely v různých studiích, avšak Warner Bros nacházející se v městečku Leavesden na severozápadním předměstí Londýna, jsou zdaleka největší. Po 10 letech v nich vznikalo největší množství scén napříč všemi díly.

Na co se těšit a jak dlouho tu budete?

Po konci natáčení posledního dílu (Relikvie smrti) se tvůrci rozhodli filmové ateliéry ponechat a přeměnit je v obrovskou expozici kouzelnického světa. Projít se tak můžete po škole čar kouzel v Bradavicích, zastavit se na návštěvě u Weasleyových či Dursleyových nebo si užít ruch a život Příčné ulice.

Na celou návštěvu si vyhraďte minimálně 3 hodiny čistého času, není však výjimkou, že se zde ti největší nadšenci zdrží klidně celý den.

1. Vstup a začátek Tour

Nejprve si vystojíte obvykle rychle postupující frontu, kde si po předložení ID průkazu (pasu nebo běžné české občanky) vyzvednete u pokladny lístky předem zakoupené online.

Po té vás čeká velká hala s restaurací a stěnou s fotkami herců. Zde si postojíte další kratší frontu, protože do hlavní části se pouští po menších skupinkách tak, aby zážitek byl co nejlepší a nemuseli se v samotných studiích příliš tísnit.

Během čekání ve frontě můžete nahlédnout do domu rodiny Weasleyů nebo Dursleyů, u kterých Harry dlouhá léta bydlel.

2. Bradavické interiéry

Ještě před vstupem do hlavních studií vás čeká malá místnost s promítáním nejlepších částí z filmů, pak ale rovnou začínáme ve velkém stylu.

První halou vstoupíte přímo do Velké síně s čtyřmi stoly všech bradavických kolejí, abyste hned v následující hale navštívili kabinet obrany proti černé magii, snapeův kabinet lektvarů nebo třeba propriety z famfrpálového hřiště.

3. Zapovězený les i Bradavický expres

Ve třetí části prohlídky zavítáte mimo samotný bradavický hrad, ale zůstanete pořád v interiérových studiích. Projdete se tu po temném Zapovězeném lese, navštívíte nástupiště 9 a tři čtvrtě a vyfotíte se s nablýskanou rudo-černou lokomotivou Bradavického expresu.

4. Exteriéry

Čtvrtá část vás zavede ke scénám, které se natáčely pod širým nebem. Osahat si zde můžete weaslyovic létající auto, Hagridovu motorku či se projít po dřevěném mostě spojujícím okolní svět s Bradavicemi.

V přilehlé restauraci si nesmíte nechat ujít typický nápoj kouzelnického světa - máslový ležák!

5. Příčná ulice i Gringottova banka

Blížíme se k závěru, který nás zavádí do kouzelnického Londýna. Projdete se po slavné Příčné ulici plné krámků s nejrůznějším čarodějnickým vybavením a nahlédnete do monumentálních studií, ve kterých se natáčely naleštěné interiéry Gringottovy banky.

V menší hale si pak prohlédnete výstavu všech kouzelnických hůlek i dalších kostýmů použitých ve filmech. Mnoho z nich je přitom interaktivních a můžete si je sami vyzkoušet.

6. Model Bradavic a obchod se suvenýry

Na úplný závěr vás čeká zlatý hřeb prohlídky. Obrovský kompletní model Bradavic, hradu, v němž sídlí škola čar a kouzel. 

Před východem ze studií pak projdete velkým obchodem se všemožnými potterovskými suvenýry. Není tajemstvím, že právě na tomto místě se mnoho nadšenců zdrží ze všech míst úplně nejdéle.

Vstupné a ceny

Vstupenky do Harry Potter Warner Bros studií musíte zakoupit vždy online. Na místě nejsou k dispozici.

Jediný oficiální web ke koupi vstupenek je tento: www.wbstudiotour.co.uk/tickets.

Vstupenky rezervujte s předstihem alespoň 2-3 měsíců! Počet lidí ve studiích je omezený a i když se dají pořídit lístky i na poslední chvíli, rozhodně není dobré se na toto spoléhat.

Aktuální ceny vstupenek:

  • dospělí (nad 16 let): 49,95 GBP
  • děti (5-15 let): 39,95 GBP
  • rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti): 159 GBP

Otevírací doba se liší dle konkrétních dnů i ročního období a přehledně ji najdete na oficiálním webu.

Jak se ke studiím dostat?

Vlak + Shuttle Bus

Nejlevněji se k Warner Bros Studios dostanete vlakem na stanici Watford Junction a následně speciálním shuttle autobusem od nádraží.

  1. Vlaky jezdí z nádraží Euston v centrálním Londýně
  2. Za stejnou cenu můžete jet vlaky London Northwestern Railways (cca 22 minut) nebo London Overground (48 minut)
  3. Vlaky jezdí cca jednou za 5 až 20 minut
  4. Cena jednosměrné jízdenky činí 11,50 GBP a můžete ji koupit v automatu na nádraží nebo online přes web thetrainline.com, kde vyhledáte i přesné jízdní řády

Před nádražím sledujte značení na "Shuttle Warner Bros Studios". Autobusy jezdí po celou otevírací dobu studií tak, abyste se dostali na první tour i z poslední tour, a to nejméně každou půl hodinu. Pokud je zvýšená poptávka, jezdí i častěji, zejména ráno a večer. Shuttle autobus je zdarma, musíte se však prokázat zakoupenou vstupenkou do studií.

Cesta autobusem od nádraží Watford Junction ke studiím trvá asi 15 minut.

Přímý autobus z centra Londýna

Nechcete-li po cestě z Londýna přestupovat, Warner Bros Studios ve spolupráci s Golden Tours jezdí i přímou autobusovou linku, která odjíždí od stanic Victoria, Baker Street a King's Cross.

Cena zpáteční jízdenky činí 40 GBP, což je skoro 2x více než při cestě vlakem a shuttle busem od nádraží zdarma. Autobusy jezdí každou hodinu a cesta zabere zhruba hodinu.

Při nástupu se kromě jízdenky na autobus musíte prokázat i zakoupenou vstupenkou do Warner Bros studií (viz výše).

Detailní informace, koupě jízdenek a jízdní řády na webu wbstudiotour.gttickets.com/en.

Ubytování poblíž studií

Jste-li natěšení na první ranní vstup a nechcete riskovat komplikace při cestě z centrálního Londýna, doporučujeme se ubytovat poblíž nádraží Watford Junction, odkud jezdí shuttle busy zdarma pro držitele vstupenek.

Přímo u nádraží jsou například tyto hotely:

  • Naviguj: 51.6909, -0.417779

Další místa v Londýně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu