Proudy lávy Big Island

26 míst co vidět na Big Islandu

Anaehoomalu Beach

Pláž

Anaehoomalu Beach

Jednou z nejoblíbenějších pláží na ostrově Hawai'i je pláž v zátoce ʻAnaehoʻomalu Bay, často zvaná také jako Waikoloa Beach. Kromě skvělého koupání či pozorování západů slunce je pláž zajímavá tím, že odděluje oceán od sladkovodního jezírka, které se táhne mezi pláží a pevninou po celé její délce. K pláži existuje přístup z jejích stran, kde už jezero končí nebo přímo uprostřed přes krátký most pro pěší.

Nejlevnější ubytování na Big Island

Koupání a zázemí pláže

ʻAnaehoʻomalu (nebo Waikoloa) Beach se rozprostírá na jemném bílém písku a stín poskytuje řídký háj vzrostlých palem po celé délce pláže. Zátoka ʻAnaehoʻomalu Bay má velmi klidné vody a přístup do oceánu je pozvolný bez kamenů. Waikoloa je tak ideálním místem pro plavání v moři i pro menší děti nebo nepříliš zdatné plavce.

Jako jedna z mála pláží na Big Island nabízí i bohaté zázemí podobné, jako známe z evropských pláží. Můžete si zde pronajmout lehátko se slunečníkem, občerstvit se ve třech plážových barech nebo si půjčit kajak či šlapadlo a užít si trochu zábavy na moři.

Jako na všechny jiné pláže na Havajských ostrovech je i sem vstup zdarma.

  • Povrch pláže: jemný bílý písek
  • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů
  • Délka pláže: 300 metrů
  • Šírka pláže: 30 metrů
  • Půjčovny lehátek: ano, cca 40 USD za den, pro hotelové hosty zdarma
  • Záchody a sprchy: ano
  • Stravování: ano, plážové bary
  • Obchody: ano, menší nákupní centrum cca 300 metrů od pláže

Ubytování

Přímo u pláže Anaehoomalu se můžete ubytovat v jednom z nejlepších hotelů na Big Islandu – Waikoloa Beach Marriott Resort & Spa. Chcete-li si užít dovolenou bez kompromisů a nevadí vám si za ubytování výrazně připlatit, pak tento resort rozhodně zvažte.

Přijatelnější ceny ubytování pod 8 000 Kč za noc pro 2 hledejte v okolních obcích, zejména pak prázdninových domech a soukromých apartmánech.

Jak se sem dostat

Pláž leží nedaleko hlavní silnice číslo 19 a zhruba 40 km severně od letiště Kona. Odbočka z hlavní je přehledně značená, sjeďte na "Waikoloa Beach Drive". Bezplatné parkoviště pro veřejnost najdete asi 250 metrů od pláže v ulici Kolea Kai Circle.

Chystáš se na Big Island?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.