Zpět na seznam míst co vidět na Big Islandu
Kaunaoa Beach

Kauna’oa Beach

Pláž Kauna’oa je mnohými zařazována do TOP 10 pláží na Havaji, často se setkáte i s názvem Mauna Kea Beach. Jde ale pořád o jednu a tu samou pláž. Svoji výjimečnost získala odstrčením mimo hlavní turistická místa a také faktem, že vypadá jako vystřižená z katalogu cestovních kanceláří. Jen kilometr a půl jižněpak můžete navštívit další z top havajských pláží Hapuna State Beach.

Pozor, pláž náleží hotelovému resortu Mauna Kea, který limituje vstup pro veřejnost na 40 aut. Dorazíte-li po deváté hodině ranní, velmi pravděpodobně nebudete mít kde zaparkovat.

Nejlevnější ubytování na Big Island

Koupání a vybavení pláže

Mauna Kea Beach je ideální pohodovou pláží ke slunění, koupání a za klidných letních měsíců i ke šnorchlování. Díky pozvolnému vstupu do moře, krásné upravené pláži s dostatkem stínu od přilehlých palem a klidné vodě v chráněné zátoce je vhodná i pro malé děti nebo neplavce.

  • Povrch pláže: jemný bílý písek
  • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů
  • Délka pláže: 350 metrů
  • Šírka pláže: 50 metrů
  • Půjčovny lehátek: ano, cca 60 USD za den, pro hotelové hosty zdarma
  • Záchody a sprchy: ano
  • Stravování: ano, hotelový bar a restaurace
  • Obchody: ne

Šnorchlování

Zátoka kolem Kauna'oa Beach je ohraničena menšími korálovými útesy, podél kterých se skvěle šnorchluje. Ideální podmínky jsou zejména na jižním konci pláže. Šnorchlovací vybavení si lze půjčit v malém stánku poblíž hotelové restaurace.

Ubytování u pláže

Pláži vévodí 4* resort Mauna Kea Beach Hotel poskytující skvělé útočiště pro pohodovou plážovou dovolenou. Ceny 2lůžkových pokojů na noc se však pohybují v intencích kolem 30 000 Kč a pro většinu cestovatelů tak bude bydlení přímo na této pláže z říše snů.

Ani ceny prázdninových domů v bezprostředním okolí nejsou nižší, levnější hotely a penziony hledejte až v 53 km vzdáleném městě Kona.

Jak se sem dostat

K pláži Mauna Kea se dostanete nejsnáze autem, jak bylo však zmíněno výše, zaparkovat lze pouze na hotelovém parkovišti, které má limitovanou plochu pro nehotelové návštěvníky. K dispozici je pouhých 40 míst, která jsou často zaplněna již před 9 hodinou ranní.

Přímo k hotelu u pláže zajíždí však i autobusové linky 80 (Kona, Kona letiště, pláže v okolí a Hilo) a 90 (Kona, pláže v okolí a celé západní pobřeží). Celkem jezdí autobusy k pláži cca 8x denně a detaily o dopravě najdete na webu heleonbus.org.

  • Naviguj: 20.0044, -155.825

Další místa na Big Islandu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu