Proudy lávy Big Island

26 míst co vidět na Big Islandu

Hapuna Beach

Hapuna Beach

Pláž Hapuna je nejpopulárnější na Big Island a pravidelně se řadí v různých žebříčcích mezi nejkrásnější pláže Havajských ostrovů. Půl míle dlouhý pás jemného bílého písku se rozprostírá na severozápadním pobřeží ostrova v malé zelené oáze uprostřed vyschlých lávových polí. Jen kilometr a půl severně pak můžete navštívit další z top havajských pláží Kauna'oa (Mauna Kea) Beach.

Nejlevnější ubytování na Big Island

Koupání a zázemí pláže

Hapuna State Beach patří k největším na ostrově Hawai'i a díky své poloze i nejkrásnějším. To s sebou nese i negativa v podobě častého přelidňování pláže, pokud si tak chcete užít svobody výběru nejlepšího místa na pláži, dorazte sem ideálně před 9 hodinou ráno.

Pláž obklopuje vegetace poskytující stín a využít zde můžete i piknikových altánků, toalet, sprch a převlékáren, které jsou všechny zdarma.

  • Povrch pláže: jemný bílý písek
  • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů
  • Délka pláže: 800 metrů
  • Šírka pláže: 60 metrů
  • Půjčovny lehátek: ne, dostupné jen pro hotelové hosty
  • Záchody a sprchy: ano
  • Stravování: ano, menší snack bar s nápoji a občerstvením
  • Obchody: ne

Vody na západním pobřeží Big Island jsou obecně klidné a výjimkou není ani Hapuna Beach. Koupání zde je bezpečné, navíc hlídané pobřežní stráží.

Šnorchlování

Jižní část pláže, kde začíná korálový útes, patří ke skvělým šnorchlovacím místům pro začátečníky, ale i zkušené plavce, kteří se můžou vydat na moři i dál do míst zvaných Kanekanaka Point. Podmořský svět vám nabídne desítky druhů pestrobarevných ryb, občas se objeví i želvy karety obrovské a zejména zaujme barevnými korálovými útesy.

Ubytování

Přímo na pláži se u jejího severního okraje můžete ubytovat ve 4* resortu The Westin Hapuna Beach Resort, který nabídne snovou dovolenou bez kompromisů, ovšem také za cenu bez kompromisů startující na částkách kolem 20 000 Kč za noc.

Ani ceny prázdninových domů v bezprostředním okolí nejsou nižší, levnější hotely a penziony hledejte až v 53 km vzdáleném městě Kona.

Jak se sem dostat

K pláži Hapuna se dostanete nejsnáze autem, kde lze bezplatně zaparkovat na velkém parkovišti jen asi 70 metrů od pláže. Odbočka na Hapuna State Beach Park je z hlavní silnice číslo 19 přehledně značená.

Přímo k hotelu u pláže zajíždí však i autobusové linky 80 (Kona, Kona letiště, pláže v okolí a Hilo) a 90 (Kona, pláže v okolí a celé západní pobřeží). Celkem jezdí autobusy k pláži cca 8x denně a detaily o dopravě najdete na webu heleonbus.org.

Chystáš se na Big Island?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.