Proudy lávy Big Island
Big Island

26 míst co vidět na Big Islandu

Four Seasons Resort Hualalai

Pláž

Four Seasons Hualalai

Konkrétní hotely se do našich tipů nejlepších míst, co vidět v daném regionu, dostávají jen zřídka. Tento 5* hotelový komplex však v průvodci po havajském Big Island rozhodně nemůže chybět. Patří totiž mezi nejznámější a světově nejlépe hodnocené plážové resorty, do kterého míří ty nejvýznamnější celebrity nejen z USA. Hotel Four Seasons Resort Hualalai byl například nejednou vyhlášen jako nejlepší místo pro trávení líbánek a svatebních cest.

5* resort, který nabídne vše

Resorty Four Seasons obecně patří k těm nejlepším na světě, přidáte-li k tomu exotické prostředí a umístění na svazích neaktivní sopky Hualalai, neuvěřitelnou hru barev okolní krajiny od sytě černých lávových polí přes jasně zelené greeny golfových hřišť po tyrkysovou modř Tichého oceánu a služby bez kompromisů, vyjde vám snová dovolená.

Four Seasons Resort Hualalai nabízí přes 20 různých typů pokojů v několika decentních budovách, které ladí s okolím. Využít můžete na 15 různých restaurací, 18jamkové golfové hřiště (par 72) a především skvělou pláž s lehátky a slunečníky, které jsou vždy dostupné pouze pro hotelové hosty.

Pláže a koupání

Resort kopíruje pobřežní linii a vine se podél několika zátok v délce téměř 1 kilometru. Hlavní pláže Kukio a Kumukea nabídnou úžasně jemný bílý písek, romantickou promenádu s palmami i křišťálově čistou vodu. Zatímci pláž Kumukea přiléhající přímo k hotelu je často divočejší s vlnami ideálními k bodysurfingu, pláž Kukio leží v klidné zátoce, kde jsou ideální podmínky pro plavání i šnorchlování.

Ačkoliv leží pláž na pozemcích hotelu, ze zákona musí být všechny havajské pláže dostupné široké veřejnosti zdarma. A tak i pláže u resortu Four Seasons Hualalai může navštívit úplně každý, stačí projít hlavní hotelovou bránou.

Ceny ubytování

Four Seasons Resort Hualalai patří k nejlepším hotelům na Havaji, nicméně ve své 5* kategorii je cenově spíše průměrný, alespoň na havajské poměry. Jednu noc ve 2lůžkovém pokoji zde pořídíte zhruba od 30 000 Kč.

Jak se sem dostat

Hotelový komplex leží nedaleko hlavní silnice číslo 19 a odbočka k němu je přehledně značená. Letiště Kona je vzdáleno pouhých 13 km, zatímco letiště Hilo leží 131 km od hotelu. Na několika rozsáhlých parkovištích mohou zdarma zaparkovat i návštěvníci pláže, kteří v hotelu nepobývají.

K hotelu dokonce zajíždí i autobusové linky 80 (Kona, Kona letiště, pláže v okolí a Hilo) a 90 (Kona, pláže v okolí a celé západní pobřeží). Celkem jezdí autobusy k pláži cca 8x denně a detaily o dopravě najdete na webu heleonbus.org.

Chystáš se na Big Island?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.