Zpět na seznam míst co vidět na Big Islandu
Kailua Kona

Kailua-Kona

Kailua-Kona je hlavním centrem plážové turistiky na západním pobřeží. Najdete tu největší koncentraci luxusních hotelů i menších guesthousů. Působí tu také nejvíce potápěčských a cestovních agentur na ostrově. V Koně je možné doplnit zásoby v několika hypermarketech, takže poslouží jako ideální výchozí bod pro cesty po Big Island.

Nejlevnější ubytování na Big Island

Pozor při plánování výletu, abyste si město Kailua-Kona na Big Island nespletli s letoviskem Kailua na ostrově Oahu.

Pláže a koupání

Pobřeží města Kailua-Kona lemují malé pláže rozčleněné velmi křivolakou pobřežní čárou, místní pláže nepatří mezi nejznámější na ostrově a slouží spíš ke krátkým zastávkám, pokud jedete náhodou kolem.

Jižní část města, kde najdete rozsáhlé vilové oblasti s luxusními prázdninovými domy a penziony, je vhodným místem ke šnorchlování. Zvlášť oblíbeným místem je pláž Magic Sands Beach na úplném jihu Kony nebo King Kam Beach přímo v centru města.

Nakupování

Město je ideální základnou pro nakupování zásob i suvenýrů a také místem s největší koncentrací restaurací. Celá severní část Kony je okupována velkými hypermarkety typu Wallmart či Safeway, kde seženete naprosto všechno za přijatelné ceny.

Naopak centrální promenáda po ulici Ali'i Drive je ideálním místem pro procházky, návštěvy restaurací, nákupy menších suvenýrů i návštěvu velkých farmářských trhů.

Ubytování

Kailua-Kona se pyšní největší koncentrací ubytování na celém Big Island a je hlavním pobytovým místem, pokud chcete vyrážet na výlety, ale zároveň máte rádi veškerou civilizaci na dosah ruky.

Ve městě se nachází klasické 3* a 4* hotely místních i mezinárodních řetězců i mnoho soukromých prázdninových domů určených k pronájmu turistům. Ceny jsou zde vyšší než na východním pobřeží a začínají na 6 000 Kč za noc pro 2. V okrajových částech města dál od moře však lze najít i apartmány s cenami pod 3 000 Kč.

Doprava a parkování

Kailua-Kona je hlavní dopravní uzel ostrova Big Island. Právě zde se nachází největší ostrovní letiště Kona International (KOA), kam míří většina letů z pevninských USA a mnoho spojů z okolních ostrovů. Sídlí zde také všechny autopůjčovny na ostrově, které na jedno kliknutí můžete srovnat například ve vyhledávači Rentalcars.com.

Pokud míříte do Kony autem, může být problém zaparkovat na ulicích v centru (většinou je zde bezplatné stání), kde bývá opravdu velmi rušný provoz. Najdete zde však mnoho menších bezplatných parkovišť, od kterých se pěšky do 10 minut dostanete k moři či hlavní nákupní promenádě Ali'i Drive.

Z města Kailua-Kona také vyráží autobusy Hele-on po celém ostrově a pokud si za žádnou cenu nechcete půjčovat auto, pak je bydlení v Koně nejlepší volbou. Mějte však na paměti, že autobusem se dostanete jen do měst a na pláže po západním pobřeží. Ostatní přírodní atrakce vám zůstanou zapovězeny, protože k nim autobusy nezajíždějí.

  • Naviguj: 19.6454, -155.991

Další místa na Big Islandu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu