Proudy lávy Big Island

26 míst co vidět na Big Islandu

Kohala Forest Reserve

Kohala Forest

Na severním úpatí sopky Kohala najdete vedle známého Waipio Valley i chráněnou oblast Kohala Forest. Zelené lesy, hluboké rokle, údolí Pololu a kilometry turistických stezek, to vše tu najdete hezky pohromadě. Neplatíte žádné vstupy, nebudete se tísnit s davy dalších turistů…

Nejlevnější ubytování na Big Island

Výlety a vyhlídky

Kohala Forest Reserve je velmi odlehlou oblastí s přírodou absolutně nezasaženou člověkem. I sem se však lze vypravit po turistických stezkách, přičemž si můžete vybrat z náročného vícedenního treku i 2 krátkých procházek k dechberoucím výhledům na divoké pobřeží.

  • Awini Trail – zavede vás do nitra Kohal Forest Reserve celkem na 35 km dlouhé cestě (17,5 km každým směrem, vracíte se stejnou cestou zpět). Cesta je fyzicky velmi náročná kvůli častým prudkým pasážím, místy se úplně ztrácí v husté vegetaci. Odměnou však bude zážitek, kdy se ocitnete úplně sami v srdci havajské bujně zelené přírody, překročíte několik údolí a každou chvíli si dopřejete úchvatných výhledů.
  • Honokane Nui – jde vlastně jen o malou 4 km dlouhou část Awini Trail, která je však zpočátku jen středně náročná a kromě jednoho krátkého většího převýšení vede příjemným terénem podél oceánu. Dovede vás k vyhlídce Honokane Nui, odkud se vám naskytnou pohledy na celé pobřeží Kohala Forest Reserve.
  • Pololu Trail – nejvíce navštěvovaná část cesty vás celkem na 1,5 km vyvede jen od parkoviště strmým svahem dolů k divoké kamenité pláži Pololu, kde pořídíte skvělé fotky tropické džungle.

Jak se sem dostat

Přístup ke všem třem stezkám vede z obce Kapaau na severním výběžku Big Island. Dovedou vás sem silnice číslo 250 a 270, přičemž autem můžete zajet až k počátku všech tras, kde najdete bezplatné parkoviště.

Ubytování

Vypravíte-li se na delší Awini Trail, rozhodně se vyplatí ubytovat se v obcích poblíž, jelikož i pro velmi trénované sportovce se jedná o celodenní výlet od úsvitu do soumraku. Nejbližším ubytováním je skvělý 4* hotel Hawaii Island Retreat at Ahu Pohaku Ho`omaluhia na pobřeží s (na havajské poměry) přívětivou cenou kolem 5 000 Kč na noc pro 2.

Chystáš se na Big Island?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.