Maui – Havajské ostrovy

23 míst co vidět na Maui

Kihei

Čtvrť

Kihei

Městečko Kihei leží na populárním jižním pobřeží Maui, které patří k nejlepším plážovým destinacím na Havajských ostrovech. Přesněji řečeno ty úplně nejkrásnější pláže leží ještě jižněji v letovisku Wailea-Makena, nicméně Kihei je spíš klasické město s kompletním turistickým zázemím i běžnými obchody, supermarkety a službami, které ve Wailee chybí.

Nejlevnější ubytování na Maui

Turistické centrum

Centrum obce Kihei slouží jako hlavní turistické zázemí pro celé jižní Maui. Kromě velkého hypermarketu Safeway zde můžete nakupovat zásoby v několika dalších supermarketech, obchodech s oblečením a plážovým vybavením, ale sídlí zde i půjčovny šnochlovacího či potápěčského vybavení a taky několik místních agentur nabízejících šnorchlovací výlety lodí.

Všechny služby přitom najdete pohromadě v malém kompaktním centru, které sestává jen z pár ulic. Vše pohodlně obejdete pěšky v rámci 15 minut.

Pláže v Kihei

Městečko Kihei leží celé podél pobřeží a fakticky má tak jedinou přes 6 km dlouhou písečnou pláž. Ta je však po většinu své délky velmi úzká a rozšiřuje se až v Kamaole Beach Parku na jihu letoviska v místech, kde Kihei pomalu přechází v luxusní letovisko Wailea-Makena s mnohem hezčími plážemi.

Protože jsou pláže v Kihei mnohem klidnější, máte zde velkou šanci spatřit želvy odpočívající na pevnině. Lze je spatřit prakticky po celém pobřeží, nejčastěji okolo poledne, kdy se vyhřívají na sluníčku.

Ubytování

Oproti letovisku Wailea-Makena nabídne Kihei znatelně levnější ubytování, byť i tak ceny jen zřídkakdy klesnou pod 4 000 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji. Přinášíme tipy na nejlevnější apartmány v Kihei, které však pro nejlepší dostupnost je třeba rezervovat ideálně 4-6 měsíců dopředu. Všechna ubytování leží maximálně 150 metrů od pláže.

  • Kihei Akahi – apartmány do 4 200 Kč na noc/2 os.
  • Kihei Kai Nani 170 – apartmán i pod 3 800 Kč na noc/2 os.
  • Nani Kai Hale – jeden z nejlépe hodnocených apartmánů, ceny kolem 4 000 Kč na noc/2 os.

Jak se sem dostat

Kihei je skvěle dostupné autem ze všech částí ostrova Maui. Po silnici číslo 311 sem například z letiště Kahului dojedete asi 30 minut po 19 km jízdy. Do Kihei se z Kahului dostanete 1x za hodinu také autobusovou linkou 10 "Kihei Islander", zatímco k zábavnímu parku Maui Ocean Center jezdí rovněž jednou za hodinu autobus 15 "Kihei Villager". Informace o autobusech na mauicounty.gov.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.