Zpět na seznam míst co vidět na Maui
Maui Ocean Center

Maui Ocean Center

Obrovské akvárium a oceanárium navštivte třeba za špatného počasí. Na obrovské ploše se můžete pokochat velkými akvárii, korálovými útesy s tisíci barvených ryb, žraloků, delfínů a mořských želv. Maui Ocean Center vás i vaše děti pohltí klidně na několik hodin.

Nejlevnější ubytování na Maui

Největší na západní polokouli

Maui Ocean Center se může pyšnit největším akváriem tropických útesů na západní polokouli na ploše takřka 2 hektarů. Oceanárium je rozdělené do několika částí:

  • Živé útesy – nejpopulárnější část s akváriem obsahujícím na 40 tropických pestrobarevných korálů s tisícovkami barevných rybek. Právě tato část se řadí k největším svého druhu na západní polokouli.
  • Želví laguna – velké akvárium plné havajského klenotu, želv Karet obrovských, které patří k nejstarším živočichům na planetě. Karety můžete na Havaji spatřit na mnoha místech i ve volné přírodě, tady máte ale jistotu a ještě máte možnost se dozvědět něco víc ze želvího života.
  • Open Ocean – největší nádrží s takřka 3 miliony litry vody se prohání žraloci, tisíce a tisíce ryb, rejnoků a dalších mořských živočichů. Nemůže zde pochopitelně chybět ani populární prosklený tunel vedoucí po dně nádrže a ve kterém mohou návštěvníci se zatajeným dechem pozorovat všechny živočichy plující přímo okolo nich.

Vstupné a otevírací doba

Maui Ocean Center je otevřené denně v časech 9:00 – 17:00.

Pro ušetření času můžete vstupenky koupit online na oficiálním webu mauioceancenter.com. Ceny vstupenek jsou následující:

  • Dospělí (od 13 let): 35 USD
  • Děti (4-12 let): 25 USD
  • Senioři (nad 65 let): 32 USD
  • Děti pod 4 roky: zdarma

Jak se sem dostat

Maui Ocean Center leží na jižním pobřeží Maui a je skvěle dostupné ze všech hlavních lokalit na ostrově. Letoviska na západě (Kaanpali a spol.) jsou vzdálené asi 30 km, letovisko Kihei 11 km a letiště Kahului s největším ostrovním městem 15 km.

K oceanáriu se dostanete i autobusy. Do letoviska Kihei jezdí linka 15 "Kihei Villager", zatímco do Kahului a letoviska Lahaina linka 20 "Lahaina Islander", obě 1x za hodinu. Více informací na mauicounty.gov.

  • Naviguj: 20.7927, -156.512

Další místa na Maui

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu