New York night

34 míst co vidět v New Yorku

Coney Island

Pláž

Coney Island

Coney Island patří k nejpopulárnějším místům pro trávení volného času, a to nejen mezi turisty, ale zejména pro Newyorčany. I když tuto oblast najdete zcela mimo centrum města až na jihu čtvrti Brooklyn, je velmi snadno dostupná několika linkami metra.

Na Coney Island zamiřte za hezkou pláží i velkým zábavním parkem, ve kterém se vyřádí děti i dospělí.

Luna Park Coney Island

Historie zábavního Luna Parku na Coney Island sahá až do roku 1903, kdy zde fungoval jeden z prvních moderních amerických luna parků až do roku 1944. Tehdy jej celý zničil požár a současný Luna Park Coney Island byl otevřen teprve v roce 2010.

Těšit se můžete na skoro 40 atrakcí rozmístěných po ploše 14,5 akrů. 

K nejoblíbenějším patří několik horských drah, vyhlídkové ruské kolo nebo strašidelný zámek. Užijete si tu i na nejrůznějších kolotočích, centrifugách, autodromech nebo na střelnicích. Samozřejmostí jsou všudypřítomné stánky s občerstvením.

Luna Park je otevřený většinou od května do října, ale záleží na konkrétních povětrnostních podmínkách. Otevírací doba se liší v jednotlivé dny, obvykle však během léta je otevřeno mezi 12:00 a 22:00 po 7 dní v týdnu. Detailní rozpis najdete na oficiálním webu.

Vstupné do areálu je zdarma, platit budete vždy za každou jednotlivou atrakci, a to v rozmezí od 3 USD do 15 USD.

Oficiální web: lunaparknyc.com

Pláže na Coney Island

Coney Island Beach spolu s přilehlou Brighton Beach jsou nejbližší a nejlépe dostupné pláže od Manhattanu. Těšit se můžete na krásnou prostornou pláž o délce více než 4 km a šířce místy až 170 metrů.

Pláž pokrývá jemný světlý písek a přístup do vod Atlantského oceánu je pozvolný a bezpečný. Před vlnami vás ochrání uměle vybudované vlnolamy. Vstup na pláž je zdarma po celé její délce.

Počítejte s tím, že voda v Atlantiku je poměrně studená a v nejteplejších měsících (červenec a srpen) dosahuje maximálně 22 až 24 °C.

Po celé délce pláže se můžete projít po krásné široké promenádě ideální pro běhání, procházky i bruslení či cyklistiku.

New York Aquarium

Přímo na pláži a hned vedle Luna parku neopomeňte navštívit nejstarší kontinuálně fungující akvárium v USA. Otevřeno bylo již v roce 1896 a v současnosti můžete na 5,5 hektarech obdivovat na 300 druhů mořských živočichů.

Ve vnitřní hale najdete několik akvárií s barevnými mořskými rybami i žraloky, venkovní prostory jsou pak dedikovány nádržím s vydrami, lachtany či tučňáky, kde se pořádají pravidelné show.

Park je otevřený celoročně, konkrétní časy se liší dle ročního období a najdete na oficiálním webu.

Ceny vstupenek se taktéž liší podle ročního období a pohybují se mezi 27 USD a 30 USD. Senioři a děti mají slevy, viz informace na webu nyaquarium.com

Jak se na Coney Island dostat?

Přímo uprostřed pláže hned u Luna parku a kousek od akvária se nachází konečná stanice "Coney Island–Stillwell Av" 4 linek metra, kterými se rychle dostanete do centra Brooklynu i Manhattanu.

Na Manhattan i do Brooklynu odsud jezdí všechny linky metra, a to oranžové trasy D, F a žluté linky N, Q. Do stanice Brighton Beach na východním konci pláže pak jezdí ještě expresní oranžová linka B.

Cesta do centra Manhattanu zabere zhruba hodinu.

Více o cestování po New Yorku v kapitolách Doprava a Metro, Coney Island leží v rámci hranic New Yorku, takže nemusíte připlácet žádné speciální jízdné.

Chystáš se do New Yorku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.