New York night

34 míst co vidět v New Yorku

Staten Island

Čtvrť

Staten Island

Staten Island je jedním z pěti newyorských obvodů a najdete jej na stejnojmenném ostrově jižně od Manhattahu. Návštěvníci města Staten Island znají zejména díky trajektům plujícím z centra New Yorku, ze kterých se naskýtají nejlepší výhledy na Sochu svobody a panorama Manhattanu.

Většina turistů po doplutí na Staten Island pokračuje nejbližším trajektem zpět do centra. Pokud máte aspoň pár hodin času, doporučujeme však se na Staten Island zastavit

Trajekty na Staten Island

Jak bylo nastíněno v úvodu, největší atrakcí na ostrově neleží na ostrově, ale ve vodách mezi Staten Island a Manhattanem. Populární oranžové přívozy, které 24 hodin denně co 30 minut plují z přístaviště u Battery Parku, fungují jako plovoucí vyhlídka. Trasa trajektů totiž vede okolo Sochy svobody, kterou zejména v dopoledních hodinách, kdy je hezky nasvícena, můžete obdivovat při cestě tam i zpět.

Z otevřené horní paluby trajektů se naskytnou nádherné výhledy i na mrakodrapy jižního Manhattanu v čele s nejvyšší newyorskou budovou One World Trade Center.

Trajekty jsou zdarma a jejich přesný jízdní řád zjistíte na webu www.siferry.com.

Pláže, venkov i historické městečko

I přesto, že je Staten Island integrální součástí města New Yorku, rušnou megapoli světového významu připomíná jen málo. Na Staten Island si naopak užijete klidu a pohody s nádechem amerického venkova.

Na veřejně přístupných molech těsně u přístaviště trajektů se můžete pokochat čilým provozem obrovských námořních lodí vplouvajících do přístavu New Jersey, který se řadí mezi největší v Americe.

Dál po východním pobřeží Staten Island pak narazíte na dlouhé písečné pláže ideální k procházkám nebo sportování.

Jednou z hlavních atrakcí ostrova je malý skanzen Historic Richmond Town přímo uprostřed Staten Island. Poznáte zde, jak vypadala oblast během 18. a 19. století a nahlédnete do podoby tehdejších amerických maloměst. Informace o vstupném či otevírací době naleznete na webu www.historicrichmondtown.org.

Doprava na Staten Island

Protože Staten Island je součástí New Yorku, na všechny místní autobusy i povrchovou železnici Staten Island Railway můžete normálně používat kartičku MetroCard nebo bezkontaktní placení OMNY, viz detaily v kapitole Doprava v New Yorku.

Nejvíce využijete právě železnici jezdící v celodenní intervalu 30 minut, případně autobusové linky 74 (přístaviště – skanzen Richmond) nebo 51 + 81 (přístaviště – pláže).

Trajekty mezi Staten Island a Manhattanem jsou zdarma a jezdí v intervalu 30 minut po 24 hodin denně.

Chystáš se do New Yorku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.