Palác v Bangkoku

16 míst co vidět v Bangkoku

Sukhumvit

Městská čtvrť, Bar, Klub

Sukhumvit

Městská část Sukhumvit s množstvím stejně pojmenovaných ulic rozlišených jen čísly se nachází ve východní části moderního Bangkoku a patří k hlavním centrům zábavy, neřesti i ubytování.

Vybrat kvalitní mezinárodní hotel na booking.com

Na rozdíl od slavnější Khaosan Road ve starém Bangkoku je Sukhumvit mnohem větší, živelnější a také výrazně dražší čtvrtí. Životem tepe celý den, ale to nejlepší ze sebe dostane za tmy mezi 20:00 a 3. hodinou ranní.

Živé dny, živelné noci...

Sukhumvit je rozsáhlá čtvrť s moderní zástavbou mrakodrapy, ale i tradičními nízkými domy starého Bangkoku. Nabízí praktické využití i zábavu, a to dnem i nocí.

Ve dne si na Sukhumvitu užijete v mnoha klasických restauracích i stáncích, po celý den jsou otevřené i klasické masážní salony, a to prakticky po celé čtvrti.

Až s nástupem tmy se však Sukhumvit mění v nejživelnější bangkockou čtvrť. Na ulicích se objevují další a další stánky, otevírají restaurace a především erotické kabarety a go-go bary. Z mnohých masážních salonů se stává i něco víc než jen masážní salony a ulice zaplavují sexuální pracovnice.

Je dobré počítat s tím, že veškeré služby na Sukhumvitu jsou 2-3x dražší než ve zbytku města.

Kam vyrazit na Sukhumvitu

V oblasti narazíte na tři hlavní ulice zábavy, každá z nich přitom nabídne něco trochu jiného.

Nana Plaza a Sukhumvit 4 – bývalé obchodní centrum Nana Plaza dnes samo sebe označuje za největší hřiště pro dospělé v Asii. V Nana Plaza a přilehlé ulici Sukhumvit 4 si přijdou na své milovníci striptýzových a go-go show, masáží a samozřejmě také kompletních erotických a sexuálních služeb.

V Nana Plaza se fantaziím meze prakticky nekladou. V přízemí najdete mnoho barů, kde si stačí vybrat jednu z místních pracovnic a odvést si ji do vrchních pater s krátkodobými hotelovými pokoji.

Soi Cowboy je krátká ulička na východě Sukhumvitu v těsné blízkosti stanice metra Sukhumvit (modrá linka) a Asok (světle zelená linka). Z obou stran je doslova obsypaná go-go bary s množstvím prostitutek, které si i zde můžete odvézt do hodinových hotelů. Najdete tu ale i klasické taneční bary a diskotéky, kde se interakce se slečnami přímo nevyžaduje. 

Sukhumvit 11 pak patří k nejvíce "konvenčním" ulicím. Najdete zde zejména klasické restaurace a bary, ale postávajících prostitutek si na každém rohu všimnete i zde. I zdejší masážní salony často nabízejí nadstandardní služby.

Ubytování Sukhumvit

Čtvrť patří k nejpopulárnějším pro ubytování. Jednak tu zažijete ten pravý živelný Bangkok a jednak je Sukhumvit velmi dobře dostupný dvěma linkami metra.

V oblasti seženete i velmi levné a přitom poměrně dobře hodnocené a kvalitní 3* nebo 4* hotely. Jako příklady takových hotelů, kde se ubytujete i pod 40 USD za noc, uvedeme třeba tyto:

Za velmi dobré ceny se ale ubytujete i v lepších hotelech nadnárodních řetězců. Doporučili bychom například tyto:

Doprava na Sukhumvit

Oblast je velmi dobře dostupná metrem při využití hned několika stanic:

  • Nana – světle zelená linka BTS (blízko k Sukhumvit 11 či Nana Plaza)
  • Asok – světle zelená linka BTS (blízko k Soi Cowboy)
  • Sukhumvit – modrá linka MRT (blízko k Soi Cowboy)

Po severním okraji Sukhumvitu projíždí také lodní linka "water bus", kterým se dostanete dál do centra na Pratunam Pier a s přestupem na další lodní linku třeba k chrámu Wat Saket.

Na hlavní třídě procházející středem čtvrti najdete také zastávky mnoha autobusových linek. Využijete je pro cestu do oblastí, kam nevede metro:

  • Starý Bangkok (Wat Pho a Grand Palace): 2, 2548, 508
  • Starý Bangkok (Khaosan Road): 2508
  • Nádraží Hua Lamphong: 2540, 501
  • Chinatown: 2540
  • Wat Arun: 40
  • Jižní autobusové nádraží: 511
naposledy aktualizováno 11. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.