Palác v Bangkoku

15 míst co vidět v Bangkoku

Khao San

Khaosan Road

Kahosan Road (častěji psaná odděleně jako Khao San Road) je bezpochyby nejznámější, nejživelnější a nejdivočejší ulice nejen v Bangkoku, ale v celé jihovýchodní Asii.

Dnes se názvem Khao San ve skutečnosti označuje široká oblast kolem této slavné třídy ve čtvrti Bang Lamphu a jedná se o nejvíce turistickou oblast Bangkoku.

Díky četným levným hostelům a privátům bývá Khao San označována jako baťůžkářské centrum Thajska. Khao San ovšem nabídne mnohem víc než jen levné bydlení...

Asijské centrum zábavy i neřesti

Samotná Khao San Road měří asi 400 metrů a je doslova obsypaná podniky všeho druhu. Zábavu ale najdete i v poměrně širokém okolí, a to zejména směrem na západ k řece Chao Phraya.

Bary je Khao San přímo posetá. Bujará zábava tu probíhá do časných ranních hodin. Z barů je nejznámější Rocco Club na západním konci ulice.

Kluby a kabarety jsou hlavně podél samotné Khao San a narazíte na podniky nejrůznějšího ražení. Od serioznějších klubů s občasnými hudebními vystoupeními, po čistokrevné erotické kabarety se slavnými ping-pong shows a striptýzovými představeními. Protože se jména i zaměření klubů na Khaosan často mění, nemá smysl popisovat jednotlivé podniky zvlášť. Na to, jakého zaměření daný klub je, si musíte přijít až na místě.

Masážní salony uvidíte doslova v každém vchodu, v některých domech jich bude hned několik. Pamatujte však, že zrovna na Khaosan Road je mnoho masážních salonů ve skutečnosti něco víc než jen masážní salony a je rozhodně dobré se dopředu ujistit, jak a čím bude masáž končit, aby nedošlo k nedorozumění... Ceny masáží na Khaosan jsou také zhruba 2x vyšší než jinde ve městě.

Obchody a služby neznají své limity. Na Khaosan se občerstvíte v malých pouličních bistrech, v obchodech nakoupíte suvenýry, oblečení, knihy, turistické vybavení, ale třeba i falešné doklady a jiné nelegální zboží. 

Klasické restaurace najdete i přímo na Khao San, ale jejich poměr ceny a kvality je celkem pochybný. Za jídlem zamiřte spíš do souběžné ulice Ram Buttry Aly, která pokračuje až téměř k řece.

Noční život na Khao San

Ulice a její poměrně široké okolí žije 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Ráno se zde setkáte hlavně s kavárnami a pouličními stánky, pravý život ale vlévá do žil Khao San Road až soumrak.

Zhruba od 18:00 se ulice začíná plnit turisty, otevírají se bary, kluby a diskotéky, ale vrchol nastává až mezi 22:00 a půlnocí. V tuto dobu se z Khao San Road stává tepající srdce historického Bangkoku.

V noci přicházejí na řadu i neřesti, mezi něž jednoznačně patří prodej drog. Za každou cenu se vyvarujte čemukoliv, co drogy jen připomíná a nikdy nekupujte nic podezřelého. Policie bývá na Khao San v noci velmi aktivní a tresty za koupi nebo držení drog jsou v Thajsku drakonické.

Ačkoliv místní kabarety i některé masážní salony mají erotický nádech, s klasickou prostitucí se na Khao San příliš nesetkáte. Typické bary a nevěstince hledejte zejména v moderním Bangkoku, specificky v oblastech Si Lom (ulice Patpong) a Sukhumvit.

Levné ubytování na Khao San

Celá čtvrť kolem Khao San je proslulá levnými hostely i hotely a pokud preferujete bydlení v centru starého Bangkoku a nevadí vám noční ruch, pak je právě tato oblast vhodná pro vás.

Doprava na Khaosan

Na Khaosan se neodstanete pohodlně metrem, protože nejbližší stanice modré linky Sam Yot je vzdálena přes 2 km.

Po souběžné hlavní ulici však jezdí množství autobusových linek, kterými se dostanete na mnoho míst v Bangkoku:

  • historické centrum (Grand Palace + Wat Pho): 3, 4347, 60
  • oblast kolem Siam Square: 1547, 60, 511
  • oblast kolem Si Lom Road: 1547
  • Sukhumvit: 60, 511
  • Victory Monument: 59, 503, 509
  • obchodní centrum ICONSIAM: 3
  • letiště Don Mueang: A4
  • letiště Suvarnabhumi: S1
  • autobusové nádraží Mochit: 3509
  • jižní autobusové nádraží: 124, 127, 516, 556
naposledy aktualizováno 30. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.