Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Wizz Air po akcích z Katovic do izraelského Ejlatu (letiště Ovda - více o dopravě) konečně pod tisícovku zlevnil i letenky z Prahy, a to hned na hafo termínů. Bohužel z Prahy k Rudému moři se létá pouze jednou týdně, budeme si tak muset najít zábavu alespoň na 6 dní. Ne, že by to bylo nějak složité, Ejlat leží na samém jihu země, kde se prakticky stýkají hned 3 státy. Samotný Izrael, Jordánsko a Egypt, přičemž navštívit můžeme rovnou všechny najednou!

Budete-li chtít trávit většinu času v Izraeli, připravte se, že ubytování v Ejlatu je nejdražší ze všech tří zemí. Naopak půjčovny aut nejsou drahé vůbec – za týdenní vyjížďku v malém autě zaplatíte kolem 3.000 Kč, vypravte se třeba k Mrtvému moři a užijte si pravou pustinu Negevské pouště.

Jordánsko nabídne asi největší tahák v celém regionu, a sice úchvatné skalní město Petra zapsané na seznamu UNESCO a označované jako jeden z nových sedmi divů světa. Připravte se však na to, že výlet k Petře není zrovna zadarmo. Využít můžete některé z ejlatských cestovek, počítejte s cenou kolem 250 USD na jednu noc a dva dny v Jordánsku + cca 60 USD za vízum + 105 šekelů výstupní poplatek z Izraele + 10 JOD výstupní poplatek z Jordánska, tedy kolem 7.800 Kč za jednu noc.

Cestu si radši naplánujte po vlastní ose, přičemž budete potřebovat:

 • Jordan Pass, kombinuje v sobě poplatek za jordánské vízum a vstup do Petry (70 JOD / 2.180 Kč na jeden den, resp 75 JOD / 2.350 Kč na dva dny)
 • Pro využití Jordan Passu je nutné zůstat alespoň 3 noci v Jordánsku, což však nebude problém, byla by škoda návštěvy nevyužít a chvilku se nezdržet,
 • Taxi z Ejlatu na hranici vyjde cca na 40 šekelů / 250 Kč jedním směrem
 • Izraelský výstupní poplatek 105 šekelů / 670 Kč
 • Taxi z hranice do Aqaby cca 12-15 JOD / kolem 420 Kč, zpět se dá jet i pod 10 JOD.
 • Půjčení auta na 3 dny vyjde cca na 2.000 Kč, taxi do Petry pak cca na 30 JOD / 940 Kč jedním směrem
 • Jordánský výstupní poplatek 10 JOD / 315 Kč
 • Ubytování v Jordánsku vyjde v průměru kolem 900 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj v průměrném hotelu
 • Celkem za výlet z Ejlatu k Petře na 3 noci tak dáte cca 6.650 Kč za osobu. Má-li někdo aktuálnější info, nechť se podělí do komentářů!

Vyrazíte-li do Egypta, zůstaňte v některém z hotelů v Tabě těsně za hranicemi (do 1 km), neboť v takovém případě se vyhnete poplatků za egyptské vízum i výstupním poplatkům z Izraele. Za hotel dáte kolem 1.100 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. Pozor, ceny na booking.com neobsahují egyptskou 30% taxu!

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
VDA Ejlat
Izrael
Ejlat
Zpáteční 4 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 48 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Odlety: 30.11., 7, 14.12., 11 ,18 ,25.1., 8,15.2., 8.3.; Návraty: 7, 14, 21.12., 18, 25.1., 1, 15, 22.2. a 15.3.

S kým poletím?

Poletíte s nízkonákladovkou Wizz Air.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jedno příruční zavazadlo velikosti 56x45x25 cm.

Co podniknu v destinaci?

Izrael

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

40 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

rád bych se zeptal zda-li se dá stihnout návštěva Petry za jeden den? Díky za odpověď.

před 5 lety

My jsme to za jeden den stihli, ale spali jsme 300 metrů od brány do Petry, takže jsme vyrazili hned po snídani cca 7.00 a byl to celkem svižný výlet, prošli jsme to až na konečnou "Monastery". Když jsme to šli zpátky, tak tam bylo už dost lidí. Určitě doporučuji pujčení auta a projet si víc Jordásko než Izrael. Například koupání v Mrtvém moři z jordánské strany úplně výborný, nikde ani noha.....

Přidat odpověď
před 5 lety

Ahoj, do Eilatu bude Wizz létat jen do března a pak až na podzim? Nebo ještě přibydou dubnové termíny?

Odpovědět
před 5 lety

Ahoj, rád bych se zeptal jako totální rookie na cestování do těchto zemí.. Plánujeme ve dvou ject na týden do eilatu a v této době navštívit petru a wadi rum (klasika zřejmě).

Má cenu to řešit s izraelskou cestovkou a vyrazit organizovaně z ejlatu?

Nebo je lepší se z Ovdy dopravit do ejlatu, přejet/přejít? do akaby a tam ocad si pujčit auto a vyrazit sami...na wadi rum a na petru?

Vyjde to levněji s autem a jak je to s těmi vstupnímy/výstupnímy vízy. V tomto případě se tedy vyplatí ten jordan pass, že ano, ale člověk musí zůstat tři noci alespon. Když bysme tedy v den příletu přešli z eilatu do akaby (asi tedy projít akabu, strávit jednu noc na hotelu a druhý den se vydali na wadi rum a petru, pak se vrátlili zpět na hotel a další den tedy vxrazit jinam a pak 4. den ráno opusit hotel, přejít zpět do ejlatu a tam strávit zbylé tři dni a odletět. když budu mít ten jordan pass, jak je to s těmi přestupy izrael/jordansko?

děkuji

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Pokud nejsi úplný rookie a jsi schopen zorganizovat jednoduchý přesun, tak nemá cenu řešit přes cestovku, ale tak, jak říkáš, přesun do Aqaba a tam půjčit auto.

Osobně bych teda doporučoval, pokud nemáte žádnej plán v Izraeli, tak klidně strávit většinu toho týdne v Jordánsku (Mrtvé moře, Amman, Jarash atd.)a pak dát jen den, dva v Eilatu (prakticky nic tam není), případně Timna Park. Rozhodně Jordan Pass - není potřeba řešit víza na hranicích a je to naprosto v klidu. Je dobrý ho mít vytisknutý.

před 5 lety

Děkuju moc za info a ještě dotaz ohledně auta, jak je to bezpečný půjčit si auto, resp. ho někde nechat zaparkovaný, aby nám ho nikdo nepoškodil, či neukrad...? Když bysme jeli k té petře a či různě po zemi výletnili, jak je to s parkingem obecně po jordánsku?

a jak říkáš, to zní jako dobrý nápad to všechno takle projet... a v ejlatu pobýt jen dva dny na pokuk

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

S autem neměj strach, Jordánsko je fakt bezpečná země. Parkovat se dá bez problémů všude a zdarma, u všech památek i v centru Ammanu. Já to normálně nechával na ulici a nikdy žádný problém. Samozřejmě se může stát nějakej škrábanec, provoz je tam klasicky arabský, ale nemusíš se toho zase nějak bát.

Přidat odpověď
před 5 lety

Dobrý den, máte někdo zkušenost, jak se na hranicích dívají na přejezdy z Izraele do Egypta, Jordánska a případně i z Jordánska do Saudské Arábie? Že bysme si půjčili auto udělali z toho poznávačku... Díky za odpověď.

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Doufám, že si děláš legraci.... Proboha než začneš vůbec uvažovat nad cestou do tohoto regionu, chtělo by si o tom asi něco málo přečíst a pak bys nepokládal takhle nesmyslný otázky. Z Izraele se půjčeným autem nedostaneš do žádné z těch zemí a do Saudské Arábie se nedostaneš vůbec jako turista.

Přidat odpověď
před 5 lety

tady to je pekne zpracovane :

https://travelhacker.blog/taba-e...-slovakov/

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

Prima. Je tam uvedena zajímavá myšlenka:

"Co tak zkusit jen jednu noc v resortu Taba, abych se vyhnul poplatkům na hranici (raději než platit poplatek, tak zaplatím jednu noc v lepším hotelu) a pak druhou noc už v Taba Heighst. Nezkoušel to někdo? Prošlo by to?"

Co si o tom myslíte?

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Co je přesně to „pěkně zpracované“? Hype okolo Janky, která prodává vzduch za 50 € fakt nepobírám... :/

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-11-03T10:27:26+01:00)

A s čím přesně máš na tom článku problém, když odhlédnu, že to píše mladá holka asi pro podobnou cílovku, tak tam jsou všechny zásadní informace k dovolené v Tabě (nemluvím o tom, čeho se članek netýká, ale je tam zmíněno a co jsou občas bláboly), který člověk potřebuje? A tyto informace jsou zdarma, tak nevím co je za problém? Mimochodem tady jste asi dva roky zpět promovali tragickou Travel Bible, což byl přesně případ prodeje vzduchu....

před 5 lety

Článek od Janky je určitě dobrý návod, každý se ale musí rozhodnout sám co od dovolené očekává. Rozhodně bych nezkoušel ubytovat se jen na jednu noc na hotelu u hranice, protože pokud se rozhodnete další den cestovat do Taba Heights s cílem vyhnout se poplatkům tak počítejte s checkpointy kde Vás budou kontrolovat kde a za jakým účelem cestujete... Jen na cestě od hraničního přechodu na hotel Movenpick Vás čekají dva vojenské checkpointy kde kontrolují pasy. Podobné checkpointy bych očekával i na cestě do Taba Heights. Určitě nemějte strach, vojáci jsou usměvaví a příjemní:-)

před 5 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Pri slovách travel hack/travel hacker, cestovať šikovne a lacno, travel bible, boží, digitálny nomád sa mi už zdvíha žalúdok :D Osobne túto slečnu moc nemusím (po zhliadnutí pár príspevkov na FB), ale zrovna tento článok mi príde celkom fajn pre cieľovku, ktorej je určená. S tou Travel Bible súhlas s Eremim, ani som ju nedočítala a paradoxne ma najviac zaujala kapitola o luxusnom cestovaní, ale polovica tipov aj tak nefunguje. Všimla som si extrémny rozdiel medzi ľuďmi tu na fóre alebo na FB. Keď som sa rozhodla ísť sama na Kanáre, tak na CL z toho boli ľudia nadšení, v skupine Travel Bible to bola úplna ignorácia okrem jedného komentára ohľadom mapy (asi lebo sa to netýkalo Ázie kam chodia teraz všetci), a na nejakej stránke typu Slováci/Češi na Tenerife ma všetci úplne vyhejtovali, že či sa tam idem zabiť a ako nezodpovedné to je. Takže asi zostanem verná fóru CL :)

Přidat odpověď
před 5 lety

Vizum do Taby neplatíte jen do příhraničních hotelů, tzn. jen Hilton nebo Movenpick. Jen v těchto dvou nebude platit vstupní a výstupní vízum! Osobně doporučuji druhý zmiňovaný hotel který je jen cca 500 od hraničního přechodu a bez problémů k němu dojdete pěšky. Nezapomeňtě si vytisknout rezervaci, Izraelci si ji budou telefonicky ověřovat což zabere max.15 minut. V tomto hotelu jsme stávili na konci února 3 noci. Hranici s Izraelem jsme bez problémů několikrát prošli (1.ubytování, 2.prohlídka Eilatu a půjčení auta na cestu k mrtvému moři, 3.na noc zpět na hotel, auto ponecháno na izraelské straně na parkovišti těsně u hranice, 4.přechod cesta k Mrtvému moři a do Jeruzaléma, 5.opět na hotel, poslední odpočinkový den u moře, 6.poslední přechod hranice, cesta domů. Zajistěte si předem přes EilatShutlle rezervaci autobusu a rozhodně nerezervujte zbytečně lístek Ovda - Taba který Vás stejně vyloží před hranící a stojí 25 USD. Zarezervujte si lístek Ovda - Eilat (Taba Corssing border) který stojí jen 8 USD.

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

Zas ty 2 hotely stojí skoro 2x tolik než ty více vnitrozemské, pokud vůbec mají volno, takže ve výsledku to asi vyjde nastejno... ale je fakt, že je tam ta výhoda, že člověk může courat tam a zpět přes hranici.

před 5 lety

Záleží na Vás co od dovolené očekáváte, pokud chcete strávit dovolenou jen v Tabě u moře tak se určitě vyplatí i ubytování v Taba Heihgts resortu kde se dají sehnat ubytování pro dva pod 1000kč za noc i se snídaní. Osobně bych Vám ale doporučil hotel Movenpick ba hranici kde je krásné šnorchlování a kde noc se snídaní a večeří pro dva vyjde do 1700Kč. Pokud budete přímo rezervovat přes stránky hotelu tak získáte i 20USD voucher který můžete uplatnit v hotelu na jídlo a pití https://www.movenpick.com/en/us20voucher/.

Přidat odpověď
před 5 lety

Na WikiTravel jsme si našli kontakt na jordánského soukromého taxikáře. Přes email jsme si s ním domluvili, co chceme a za kolik. Přesně podle domluvy nás vyzvedl po přechodu hranice. Zařídil ubytko, všechny cesty, vstup do Petry, Wadi Rum, člun, potápění na korálech, skvělé restaurace a jídlo a ještě s ním byla sranda. Nakonec nás dovezl zpět hranici. Celou dobu za nás všechno platil a my jsme mu uhradili smluvenou cenu až nás dovezl zpět k hranici s Izraelem. Hledejte a najdete :-)

před 5 lety
Avatar uživatele
liqpil

a kontakt by jsi nedal?

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

A kolik byla ta smluvená cena? A na jak dlouho to bylo?

před 5 lety

Odpověď na zprávu od uživatele Jan. Na jednu stranu díky za info (WikiTravel) a o možnosti využití jordánského soukromého taxikáře ale proč jste tam rovnou nedal i jeho mailovou adresu? Pochybuji že se v Jordánsku hraje na ochranu osobních údajů a hlavně by měl pěkné kšefty navíc, což se v této lokalitě hodí vždy. Fakt mě nasrala ta poslední věta - hledejte a najdete. Nejsem idiot a najít kontakt není problém ale jak přes internet poznám, že to není nějaký podvodník, hajzl nebo jen obyčejný zloděj? Právě osobní zkušenost je v tomto regionu nesmírně cenná a když to přeženu, tak může rozhodnout o životě a smrti. Pro méně chápavé - najdu si na netu kontakt, potkáme se s dotyčným, poplácáme po zádech, nasedneme do taxi a už nás nikdo nikdy neuvidí nebo se za pár měsíců objeví na netu video kde si nějaký magor na mém krku zkouší ostří svého nože. Nechci šířit paniku, jak je to tam nebezpečné a ať tam nikdo nejezdí, ale v těchto končinách se může situace zvrtnout během pár minut a opravu stačí být ve špatnou chvíli na špatném místě a domů se už nevrátíte. A právě proto mají takové informace - jako je třeba prověřený jordánský taxikář - cenu zlata. Chápete?

Neberte to osobně, prostě mě ta vaše arogantní koncovka nadzvedla ze židle a určitě všichni zde v diskuzi oceníme kontakt na toho taxikáře - právě z důvodu Vaší osobní KLADNÉ zkušenosti. Děkuji.

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

No, ono je to celé divné - "zařídil ubytko, celou dobu všechno platil, vozil..." - takže se jim věnoval non-stop několik dní i nocí, bydlel s nimi... ? to musela být nakonec pěkná pálka...

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-11-03T10:08:40+01:00)

Když odhlédnu od toho prvního příspěvku, kdy pokud není člověk úplně neschopnej, tak si to dokáže zorganizovat sám určitě výrazně za míň, navíc mě představa toho, že mi stojí pořád někdo "za prdelí", spolehlivě odrazuje. Nicméně tady k tomu výlevu od Honza.

Byl jsi v Jordánsku? Předpokládám, že určitě ne, asi ani nikde v regionu, protože takovej blábol bys rozhodně napsat nemohl. Jordánsko je naprosto bezpečná země a lidi jsou tam skvělí. To v Praze máš větší šanci, že se Ti stane to, co tady hystericky popisuješ. Takže buď přestaň číst Blesk a trochu se zorientuj nebo aspoň tady vykládat takovýhle bláboly. Nepotřebuješ žádný kontakty na prověřený lidi, to není Sýrie nebo Irák, v Jordánsku fungují služby velmi podobně jako u nás.

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

eremi: to o Jordánsku je možná pravda (nebo určitě), na druhou stranu, když už se tu objevila taková informace (Jan), tak bez uvedení konkrétního kontaktu je bezcenná. Vlastně říká jen, že si přes WikiTravel můžeme najít taxikáře, to podstatné tam chybí. Někdo by to třeba rád využil.

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Souhlas, je to plácání (Jan), takový to, já si něco domluvil heč :), ale reagoval jsem především na ten nesmyslný výlev od Honza.

před 5 lety

mirjur: děkuji za pochopení, přesně takhle jsem to myslel - bez kontaktu na toho taxikáře je ta informace bezcenná a nejsem evidentně jediný, kdo by ten kontakt na toho taxikáře ocenil.

eremi: uznávám, možná jsem se nechal lehce unést :) a trochu to zdramatizoval ale nasralo mě přesně to co uvádíš ve svém posledním postu - já si něco domluvil, heč :). V Jordánsku jsem skutečně nebyl ale rád bych to změnil a tak sbírám informace kde se dá a tohle by mohla být dost přínosná informace.

Ta "hysterická reakce" byla nadsázka ale mohl jsem to napsat méně emotivně, pravda. Základní myšlenka ale platí, v Jordánku jsou mraky taxikářů a jsem pevně přesvědčen, že je tam spousta dobrých ale bohužel i spousta špatných, stejně jako na celém světě.

Takže dobrá, nikdo mě podřezávat nebude ale stačí i jen obyčejné okradení a člověk má zkaženou dovolenou. Proto bych ocenil kdyby JAN uvedl kontakt na taxikáře se kterým má údajně OSOBNÍ POZITIVNÍ ZKUŠENOST. Schválně to píšu velkým písmem aby bylo jasné meritum věci. Je to stejné jako v Praze, jsou tady stovky taxikářů, občas je využívám a pokud se projeví jako slušný řidič a nezkouší nějaké finty s turbem a jiné okrádačky, tak si na něho vezmu kontakt a doporučím ho přátelům - právě na základě osobní pozitivní zkušenosti. Jistě, není to 100 % záruka, to že neobral mě neznamená že to nezkusí na někoho dalšího ale co je dneska 100%...

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Ok, kdyby jsi to podal takhle hned od začátku, tak vůbec není na co reagovat. Jinak Jordánsko vřele doporučuji a opravdu se není čeho bát i když nebudeš mít nic dopředu domluvené. Šance na okradení je mnohem nižší než kdekoliv v Evropě. Vyraž a uvidíš sám :)

před 5 lety

V pohodě, vím, že se to v dnešní době moc nenosí přiznat chybu ale já s tím problém nemám :). Cíl je naprosto jasný - skalní město Petra je můj tajný cestovatelský sen už mnoho let a momentální cena letek do Ejlatu tomu dává potřebný impuls. No, třeba sem pak za pár měsíců napíšu osobní zkušenost a rozhodně uvedu všechny pozitivní kontakty které mohou pomoci i ostatním...

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Za sebe vřele doporučuju půjčit si v Aqabě auto a dojet až na sever, protože Petra je super, ale třeba Mrtvé moře nebo Jarash za mě ještě lepší. Takže pokud nemáš s řízením problém, ber auto. Cesty jsou to v dobrým stavu, provoz mnohem řidší než u nás (kromě Ammanu a okolí) a není se čeho bát.

Jinak v každým případě doporučuju Jordan Pass.

Přidat odpověď
před 5 lety

Neví někdo, jak by se to dalo zkombinovat s Káhirou?

Co jsem našel tak jezdí autobus 3x denně Taba -> Káhira za asi 60 EGP jedna cesta, jede to prý 6-8 hodin. Pak jsem ale četl že to ale není moc bezpečné. Neví někdo víc?

před 5 lety

Šest hodin? LOL. Možná vrtulníkem (než tě sestřelí)... Bože, ty tam nejezdi.

Přidat odpověď
před 5 lety

Kolik je cena výstupního viza a vstupní,kdybych to pojmula jako dovolenou v Tabě?

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jak je napsáno, ubytujte se v některém z hotelů do 1 km od hranice a poplatkům se vyhnete ;)

Jinak je výstupní poplatek z Izraele 105 šekelů, vízum do Egypta pak 25 USD.

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

Ale vízum se neplatí, pokud je pobyt do 14 dnů a na Sinaji (tedy i v Tabě), nebo je to jinak? A zpět už se nic neplatí (výstup z Egypta, vstup do Izraele)?

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nejsem si jist, jestli se to netýkalo jen při příletu na letiště TAB a SSH, ale co čtu, tak asi ne, takže Taba by asi opravdu měla jít bezvízově.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Honza _2
Honza _2

Naopak z Eliatu do Petry jezdí relativně často pohodlné mikrobusy za cca 2 JOD/os.

před 5 lety
Avatar uživatele MoonEclipse
MoonEclipse

No teda z Eilatu do Petry to za 2JOD celkom iste nebude ;)

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Přesně tak, z Eilatu do Petry určitě nejezdí vůbec nic :)

Přidat odpověď
před 5 lety

Možná v popisu chybý info, že letiště OVDa není v Eilatu, ale asi 50Km v poušti, a že tam není půjčovna aut. U pětičlené rodiny je tak letenka cca o 1800 dražší. (5x EilatShuffle tam a zpět)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bergamo pohled
ušetříš až 57%
To budou fotky!
Borobudur
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
A už tam budem?
Cabo Girao
ušetříš až 44%
To budou fotky!
5557 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Ejlat
Izrael Přílet na letiště Ejlat Ovda

Do Ejlatu jezdí autobusová společnost „Egged“ linka číslo 282. Jízdenka stojí 21,50 šekelů (140 Kč), lze zakoupi i zpáteční za 42,50 NIS. Na letišti si jízdenku koupíte ve stánku v příletové hale, při cestě zpět můžete i v autobusu. Linka má jízdní řád uzpůsobený podle letového řádu, jezdí i o šabatu, tedy v pátek večer a v sobotu. Z letiště odjede autobus 45 minut po příletu, naopak z centrálního autobusového nádraží v Ejlatu pak 3,5 hodiny před odletem. Veškeré informace včetně seznamu zastávek naleznete na oficiálním webu autobusů.

Alternativní možnost představuje soukromá společnost Eilat Shuttle se svojí službou "Door to Door", tedy odvozem na předem danou adresu. Jízdenka stojí od 8 USD (185 Kč) při cestě do centra Ejlatu a zarezervovat lze online na webu společnosti.

Průvodce pro Izrael
Průvodce pro letiště Ejlat Ovda