Grónsko psí spřežení

Akční letenky do Grónska se stopem na Islandu přes léto 2018. Letenky od 12 927 Kč

6 komentářů
2017-09-17T16:24:31+02:00

O akci

Září se přehouplo do své druhé poloviny a letecké společnosti pomalu odkrývají letové řády na celou příští letní sezonu. V některých případech je nákup letenek na 10 měsíců dopředu holým nesmyslem, jindy se vyplatí a někdy je dokonce přímo žádoucí. Poslední možnost se týká letní prázdninové exotiky v podobě království ledu a největšího ostrova světa – Grónska. 

Nejlevnější letenky nakombinujeme se zastávkou na Islandu, který poslouží jako pěkná aklimatizační zastávka na cestě na sever i na zpáteční cestě na jih. K cestě na Island využijeme aktuální akce aerolinky Germania z Drážďan, kdy na několik termínů během letních prázdnin nabízí zpáteční letenky za 118 € / 3.070 Kč, což je na dané období opravdu slušná cena a s lepší nelze při zachování poštu míst a termínů počítat. A navíc! Germania jako jediná aerolinka létající na Island přepravuje odbavené zavazadlo do 20 kg zdarma, což se do Grónska určitě bude hodit. Západočeši si pak připlatí 20 € za odlet z Norimberka, což je na prázdniny stále super cena.

Z Islandu se pak do Grónska (na letiště Kangerlussuaq na západě) dostanete každé pondělí a pátek v průběhu celé letní sezony za cenu 9.857 Kč. Na tříhodinový let se to může zdát trochu moc, ale musíme se na letenky dívat trochu jinou optikou. Do Grónska prakticky létají jen dvě aerolinky, přičemž náklady na provoz jsou enormní. Standardní cenovka na jediné další lince do Evropy, konkrétně do Kodaně, se drží zhruba na 20 až 25.000 Kč. My za cestu z Drážďan přes Island zaplatíme celkem 12.927 Kč s odbaveným zavazadlem, což pravděpodobně představuje historicky nejnižší cenu z oblasti střední Evropy do Grónska.

Na závěr se sluší dodat, že je nutné počítat celkově s vysokými náklady na cestu. Island i Grónsko patří k nejdražším zemím, na druhou stranu zase platí, že hodně peněz (a ve srovnání s minulými lety vlastně za velmi málo peněz) uvidíte také hodně muziky :) 

  • Ušetříš až 41 % oproti obvyklé ceně 22 000 Kč
  • Hledej v období Nejlevněji v srpnu 2018 z Drážďan, o 20 € dráž pak i v červenci z Norimberka.
  • Čeká tě přestup na letišti Přestupním bodem bude letiště Keflavík–Reykjavík, kde se vždy na pár dní musíte zastavit.
  • Poletíš s aeroliniemi Z Německa na Island se společností Germania, do Grónska pak s islandskou aerolinkou Air Iceland.
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je Odbavené zavazadlo do 20 kg + standardní příruční v ceně letenky.
DRS/Drážďany
KEF/Reykjavík
Zpáteční letenky
4 hodin letu (přímý let)
NUE/Norimberk
KEF/Reykjavík
Zpáteční letenky
4 hodin letu (přímý let)
KEF/Reykjavík
SFJ/Kangerlussuaq
Zpáteční letenky
3 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Drážďany, letiště Keflavík–Reykjavík, letiště Norimberk, letiště Kangerlussuaq.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-09-16T23:43:45+02:00

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Radka
před 6 lety

U Air Iceland je odbavené zavazadlo potřeba dokoupit za 3200 ISK/jeden směr. V této nejlevnější kategorii není v ceně!

Lenka K.
před 6 lety

Mě by spíš zajímaly obdobné informace o Gronsku - zvažuji cca na týden (+ týden Island). Máte někdo zkušenost?

Tomáš Bžatek
před 6 lety

Ahoj, mam prochozene casti Disko Bay a Tasiilaq, muzu poskytnout nejake info. Klidne se ozvi na tomas@bzatek.net.

padrino11
před 6 lety

Třeba když jsi v tom, plánuješ sebevraždu, nebo máš rakovinu v posledním stádiu...

Avatar uživatele
Linda
před 6 lety

Díky za super tip! Můžu se zeptat, v jakých případech je nákup letenek na 10 měsíců dopředu holým nesmyslem (plánuji Jižní Ameriku). Moc děkuji.

Kryštof Hájek
před 6 lety

Typicky letenky po Evropě, vyjma opravdu exponovaných letních destinací (Island, Malta, Kanáry, apod.), Jižní Ameriku bych taky řešil až v po Novém roce. Cena se zvedat příliš nebude a může se do té doby objevit nějaká prima akce :)

Další akce