Akční letenky do Grónska se stopem na Islandu přes léto 2018. Letenky od 12 927 Kč

Zpáteční
Včera v 16:24

Jak akci využít?

Září se přehouplo do své druhé poloviny a letecké společnosti pomalu odkrývají letové řády na celou příští letní sezonu. V některých případech je nákup letenek na 10 měsíců dopředu holým nesmyslem, jindy se vyplatí a někdy je dokonce přímo žádoucí. Poslední možnost se týká letní prázdninové exotiky v podobě království ledu a největšího ostrova světa – Grónska.

Nejlevnější letenky nakombinujeme se zastávkou na Islandu, který poslouží jako pěkná aklimatizační zastávka na cestě na sever i na zpáteční cestě na jih. K cestě na Island využijeme aktuální akce aerolinky Germania z Drážďan, kdy na několik termínů během letních prázdnin nabízí zpáteční letenky za 118 € / 3.070 Kč, což je na dané období opravdu slušná cena a s lepší nelze při zachování poštu míst a termínů počítat. A navíc! Germania jako jediná aerolinka létající na Island přepravuje odbavené zavazadlo do 20 kg zdarma, což se do Grónska určitě bude hodit. Západočeši si pak připlatí 20 € za odlet z Norimberka, což je na prázdniny stále super cena.

Z Islandu se pak do Grónska (na letiště Kangerlussuaq na západě) dostanete každé pondělí a pátek v průběhu celé letní sezony za cenu 9.857 Kč. Na tříhodinový let se to může zdát trochu moc, ale musíme se na letenky dívat trochu jinou optikou. Do Grónska prakticky létají jen dvě aerolinky, přičemž náklady na provoz jsou enormní. Standardní cenovka na jediné další lince do Evropy, konkrétně do Kodaně, se drží zhruba na 20 až 25.000 Kč. My za cestu z Drážďan přes Island zaplatíme celkem 12.927 Kč s odbaveným zavazadlem, což pravděpodobně představuje historicky nejnižší cenu z oblasti střední Evropy do Grónska.

Na závěr se sluší dodat, že je nutné počítat celkově s vysokými náklady na cestu. Island i Grónsko patří k nejdražším zemím, na druhou stranu zase platí, že hodně peněz (a ve srovnání s minulými lety vlastně za velmi málo peněz) uvidíte také hodně muziky :)

Letenky

Běžná cena: 22 000 Kč
 • Drážďany - Reykjavík
Odkud Drážďany Drážďany
Kam Reykjavík Keflavík
 • Zpáteční letenka
 • Na Srpen - září
 • 0 přestupů
 • 4 hodiny letu

Cena od 3 070 Kč 

Vyhledej letenky od 3 070 Kč

gmi.worldticket.net

 • Norimberk - Reykjavík
Odkud Norimberk Norimberk
Kam Reykjavík Keflavík
 • Zpáteční letenka
 • Na Červenec - srpen
 • 0 přestupů
 • 4 hodiny letu

Cena od 3 590 Kč 

Vyhledej letenky od 3 590 Kč

gmi.worldticket.net

 • Reykjavík - Kangerlussuaq
Odkud Reykjavík Keflavík
Kam Kangerlussuaq Kangerlussuaq
 • Zpáteční letenka
 • Na Červen - srpen
 • 0 přestupů
 • 3 hodiny letu

Cena od 9 857 Kč 

Vyhledej letenky od 9 857 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 17. 09. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 22 000 Kč. Ušetříš přibližně 41 %.

Platnost

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Termíny

Nejlevněji v srpnu 2018 z Drážďan, o 20 € dráž pak i v červenci z Norimberka.

Přestup

Přestupním bodem bude letiště Keflavík, kde se vždy na pár dní musíte zastavit.

Dopravce

Z Německa na Island se společností Germania, do Grónska pak s islandskou aerolinkou Air Iceland.

Zavazadla

Odbavené zavazadlo do 20 kg + standardní příruční v ceně letenky.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mě by spíš zajímaly obdobné informace o Gronsku - zvažuji cca na týden (+ týden Island). Máte někdo zkušenost?

Avatar uživatele Navaja

Nechci tady spílat vedení tohoto severu, ale jak pan Eiselt, píše, že přehled je v průvodci, tak můj osobní názor je, že průvodce destinacemi jsou na těchto stránkách dost povrchní. Ale chápu to, je to jen prvotní informace, proto je forum, aby se lidé ptali. Tam se ale zase já občas bojím zeptat, nebot je můj dotaz blbý a už se mi stalo, že mě nějaký chytrák setřel Občas se mi zdá, že ani odpovědět nějde.Prostě já se v té nové verzi vůbec nevyznám, neumím založit nové téma, vždy mě to přesměruje někam na staré. Možná to ale bude mým pokročilejším věkem. Ale nekritizuju, jen, že sem chodím denně , abych se inspirovala a ptala se lidí na konkrétní věci. Rychle shrnu výdaje na letošní 10 ti denní pobyt na Islandu. Byli jsem dva:

Letenky Draždany-Keflavík 230 euro

Auto, rezervováno v listopadu 2016 426 euro Nissan Micra, žádné pojištění navíc, což je blbost, příště jen s připojištěním, ale to zvedne cenu o půl. Mohla bych to rozvést, kdyby to někoho zajímalo.

Jídlo, vše jsme vařili v kempu, vlastní zásoby a dokupování, tak max 2000 českých korun za celý pobyt.

Kempy jsou na můj vkus drahé a nic moc v nich není. Výborné stránky jsou tjalda.is.je tam vše, ceny a je to aktualizované. Přibližná cena pro jednu osobu je od nejlevnějšího Kleifar 850 islandských korun asi 8 euro do 1650 .Někdy ty drahé mají v ceně sprchu, ale není pravidlo anebo je to stejně k ničemu, nebot na jednu sprchu jsou stovky lidí. Stačí se ale umýt dvakrát za pobyt nebo jít do bazénu, cena je obvykle 900 - byli jsem dvakrát jen je problém, že skoro všude zavírají dost brzo, tedy tam , kde jsem byli my a v sobotu a v neděli dokonce už v pět nebo ve čtyři. V některých kempech je docela dobře vybavená kuchyňka, někdy je to příjemné, když v kempu nikdo není , ale pokud je tam hodně trekařů, stejně se k vařiči nedostanete např. v kempu Svinafell, ten stojí 1500 včetně sprchy, ta je jedna sprchovala jsem tedy v 5 ráno.Co kupovat : Většinu zásob jsem měli z domova a potom jsme kupovali pořád totéž chleba toastový i tak vyjde na našich skoro 80 Kč, mléko, džus - ten je cenově velice přijatelný, jejich tvrdý sýr, , sem tam čipsy, jednou banány, výborné máslo, nutellu, nejlevnějsi jsou tam fazole v rajčatové omáčce. Výborný jejich Skyr, jen když je zima v noci kolem 2 stupňů mi studený jogurt nejede. Jen naokraj , všichni ted potřebují wifi, v jednom kempu bylo dokonce placené, ještě nikde po světě jsem se s tím nesetkala. Mně to bylo jednu, moderní telefon nemám, jen dobrou mapu a několik průvodců.

Pokud by byl zájem o podrobnosti ráda je tu sdělím. Ještě benzín všude jsem platili 190 islandských korun, což je asi 1,5 eura, to je na tak drahou zemi dobré. Benzín za celý pobyt asi 5000 českých korun.

Takže celkové náklady za 10 dní pro dva, asi 30000 Kč, objeli jsem Island po jedničce, ale byli ještě ve východních fjordech a i na severu jsme byli na tuře mimo hlavní okruh. Vlastně obden jsem se někde toulali. Na závěr jeden takový pro mě zajímavý postřeh, Češi , co jsem potkali v letadle, na letišti a tam se dělí do více skupin, ale dvě jsou tak do očí bijící,. První, to jsme byli my ,jezdíme jen po okruhu protože nemáme to silné terénní auto , a tak nemůžeme do vnitrozemí a tam přejíždět brody, i když je tam most, nebyli jsem v Duhových horách, takže jsem vlastně na Islandu nebyli. Ta druhá skupina je ta v tom terénním autě. Můžete hádat, kdo kým pohrdá.

A ještě jedna poznámka. myslím, že Island příští rok zdraží, je tam moc turistů a místní to štve. Na jednom fjordu si už dali závoru do celé vesnice a napsali tam private road. Už jsem potkali dvě placená parkoviště a záchody za 200 jejich korun. V kempu se platí takový podivný poplatek 111 korun, nikdo vám neřekne, co to je. Pokud budou vybírat vstup všude, což moc nepůjde, tak se budou platit parkoviště, bude to drahé.

Ano, naši průvodci jsou takto stavění – nechtěli jsme 100 stránkové publikace, ale základní must–know a kdo chce víc, nechť hledá :) My jdeme podle Paretovo pravidla a servírujeme opravdu jen to, co by měl každý vědět pro základní a ucelenou představu. Určitě je co zlepšovat a neustále na průvodcích makáme (aktuálně 143 kousků).

Fórum... to je bohužel fórum a netvoříme jej my, ale všichni čtenáři/cestovatelé.

Díky za přehled, určitě si z něho taky něco vezmeme a aktualizujeme průvodce :)

Avatar uživatele

Má zkušenost s kempy je celkem dobrá. Za cenu kolem 350kč byl kemp s výbornym zázemím. Dobrá vybavená kuchyňka, čistá sprcha s teplou vodou v ceně, občas nějaká společenská místnost.

To mi vzhledem k cenám služeb na Islandu nepřijde tak moc. Do těhlech lepších kempů jsme se snažili dostat zhruba každou 2. až 3. noc.

Můžu doporučit hlavně kempy v Husafellu,Djúpivogur, Vogar u jezera Mývatn a Hella.

Ve třech lidech jsme v tom byli za cca 20k a to do toho počítám ještě kempyngový vybavení , který jsem si kupoval nový ( stan, karimatka atd.) dražší letenku a výlet na lodi za velrybama z Húsavíku. A chce to nešetřit na spacáku, v noci je tam fakt ukrutná kosa.

A do kempu je vždycky dobrý dorazit kolem 18:00 až 19:00 hod. Je tam ještě celkem prázdno, takže si vklidu vyberete místo, dáte sprchu a uvaříte jídlo. Kolem 20. hod. se začíná sjíždět většina lidí a v kuchyňkách i sprchách je nával a spousta nepořádku.

H.

Avatar uživatele Navaja

Loni jsem si v tuto dobu kupovala za stejnou cenu letenky z Drážďan na Island. Většina lidí kolem mě si říkala, že je to blbost. Opravdu se během roku s letenkami na Island roztrhl pytel. Ale Germania je pro mě jednička. 20 kg zavazadlo vám nikdo v ceně nenabídne, teplé jídlo a piti taky ne, nelétám kvůli jídlu, ale je to milé. Island se dá takto pořídit opravdu za málo peněz, když si půjčíte auto, spíte ve stanu a vaříte si sám. Spali jsme vždy v kempu, viděli tolik divů přírody a obden dělali celodenní nebo půldenní túru v místech bez turistů. Byli jsem dva a pobyt na 10 dní mě stál méně než v Česku na Šumavě právě díky těmto letenkám.Myslím, že to vydržím do zítra a koupím na příští rok. Lepší akci už si na Island představit nemohu.

Zdravím,

chtěl jsem napsat nějakou soukromou zprávu, ale netuším jak. Chtěl bych se zeptat, na kolik cca tě ten Island takto vyjde (půjčení auta, spaní ve stanu v kempu atp.). Rád bych v budoucnu jel, tak abych měl trochu přehled. Díky.

Základní přehled máš zde https://www.cestujlevne.com/pruvodce/island

Avatar uživatele

@David,

Ahoj, minulý týden jsem se z Islandu vrátil. Auto VW Polo na 10 dní s pojištěním všeho a nulové spoluúčasti 14 000kč. Noc v kempu všude do 350 kč za stan. Potraviny v supermarketu i na benzínkách šíleně drahý, měli jsme vše ssebou a dokoupili jen vodu a pečivo.

Kempingové pomůcky jako plynový lahve, hořáky atd za cenu podobnou jako u nás.

Avatar uživatele padrino11

Třeba když jsi v tom, plánuješ sebevraždu, nebo máš rakovinu v posledním stádiu...

Avatar uživatele

Díky za super tip! Můžu se zeptat, v jakých případech je nákup letenek na 10 měsíců dopředu holým nesmyslem (plánuji Jižní Ameriku). Moc děkuji.

Typicky letenky po Evropě, vyjma opravdu exponovaných letních destinací (Island, Malta, Kanáry, apod.), Jižní Ameriku bych taky řešil až v po Novém roce. Cena se zvedat příliš nebude a může se do té doby objevit nějaká prima akce :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejlevnější letenky z Prahy do Říma
-41 %

A už tam budem?

Letenky na víkendy z Prahy do Amsterdamu
-20 %

Honem, dokud jsou místa!

Podzimní 1+1 zdarma s Eurolines
-50 %

Tam chceš!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Německo Přílet na letiště Drážďany , Norimberk

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Drážďany
Průvodce pro letiště Norimberk

Zavřít
Ikona pinu
Island Přílet na letiště Keflavík

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1.500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

Průvodce pro Island
Průvodce pro letiště Keflavík