Jak akci využít?

Letošní rok aerolinka Germania českým cestovatelům přeje a tak trochu kompenzuje ztrátu levného spojení z Prahy na Island s Wizz Airem. Po několika akcích na letní měsíce nyní přichází se zatím největším snížením cen na přelom září a října, kdy je poměrně velká pravděpodobnost spatření magické polární záře. Silnice ještě nejsou pokryté sněhem a ledem, takže je možné dle aktuální předpovědi počasí cestovat po ostrově na místa bez mraků, přitom noci už jsou úplně temné, nar rozdíl od prázdninových měsíců. Šance na slušné počasí je navíc mnohem větší než v zimních měsících.

Letenky na dva termíny s odletem z Drážďan 26. a 29.9 a návratem 4. nebo 7. října jsou k mání za 107,50 €, tedy 2.770 Kč. Při cestě na studený Island určitě přijde vhod odbavené zavazadlo do 20 kg zdarma.

Abyste zvýšili svou šanci na chycení polární záře, je rozhodně rozumné si půjčit auto, počítejte s cenami kolem 6.000 Kč na týden. Ubytování na Islandu je tradičně velmi drahé, běžné penziony či menší hotely seženete kolem 1.200 Kč na noc za jednu osobu. Mrkněte tak určitě i na nabídky Airbnb, které můžou být až o poloviny levnější.

Více praktických informací nejen o cenách vám tradičně přinese náš průvodce Islandem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Drážďany
Německo
Reykjavík
Island

od 2 770 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 4 hod letu Rezervace na awin1.com

  Ukázka letenek z 06. 09. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 8 000 Kč . Ušetříš přibližně 65 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Přelom září a října, detailně viz výše.

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Drážďan na letiště Keflavík.

S kým poletím?

Germania

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 20 kg + běžné příruční.

Co podniknu v destinaci?

Island

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mám dvě letenky 27. 9. - 6. 10. a nemohu z pracovních důvodů odjet. v emailu s rezervací je uvedeno, že letenky jsou nevratné. Změny jmen nejsou povoleny. Máte nějakou zkušenost se společností Germania, jestli je to definitivní? Rád bych letenky nabídl dál.

Děkuji.

před 10 měs
Lukáš Horák

Pokud byly letenky kupovány ve zde publikovaném tarifu Basic Economy, jsou nevratné, nedají se jakkoli měnit včetně jmen.

před 10 měs
Avatar uživatele c.suchy
c.suchy

OK děkuji za rychlou odpověď.

Přidat odpověď
před 10 měs

Uz zbyva jen jedna 29. -> 7., skoda :)

Odpovědět
před 11 měs

Sháním levnou letenku do Toronta. Nejlépe bez přestupu, se zavazadlem v ceně v termínu od 23. 10. 2018 do půlky listopadu na dobu pobytu asi 10dni. Vše se bude odvíjet od nabídky. Děkuji

před 11 měs
mirjur

Přes Island?

před 11 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Z Európy do Toronta niektoré aerolínie lietajú aj nad Islandom. Kedysi tam aj dopĺňali palivo.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 28%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 30%
To bude jízda!
A už tam budem?
ušetříš až 50%
Tam chceš!
4380 starších akcí
Zavřít boční panel
Německo Přílet na letiště Drážďany

Nejrychlejším způsobem dopravy do centra je městská železnice S-Bahn linky S2. Odjíždí každých 30 minut, jízdní doba z hlavního nádraží trvá 30 minut a jízdenka přijde na 2,30 €. Lístek si kupte v automatu na nádraží v před nástupem označte v modrém označovači na nástupišti. Vlaky jezdí od 4:18 do 0:17.

Na letiště se také můžete dostat kombinací tramvaje číslo 7 a autobusu číslo 77, přestupní zastávka se jmenuje „Infineon-Nord“. I v tomto případě zaplatíte za jízdenku 2,30 €, platí 60 minut.

Detailní informace nám poskytne web místního dopravního podniku.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Drážďany

Zavřít boční panel
Island Přílet na letiště Keflavík

Cesta autobusem do centra Reykjavíku trvá asi 45–60 minut a na trase jezdí tři společnosti:

  • Linka číslo 55: na letiště zajíždí i běžná linka MHD, zhruba od 6:30 do 23:00, autobusy jezdí každou hodinu a cesta do centra města zabere asi 70 minut. Oproti níže zmíněným však zastavuje i v obcích po cestě. Tento autobus je nejlevnější způsob cesty do Reykjavíku, lístek stojí 1.760 kr / 400 Kč. Jízdní řád a další informace nalezneme na webu dopravního podniku,
  • Gray Line Airport Express: jezdí zhruba jednou až dvakrát za hodinu od 3:00 do 22:00 ve směru z města a podle příletů ve směru do města. Jízdenka stojí 2.400 kr / 545 Kč, případně 3.900 kr zpáteční. Celková doba jízdy je asi 45 minut. Více informací najdeme na webu společnosti,
  • Flybus: i tento spoj jezdí ve směru z města jednou až dvakrát za hodinu od 3:00 do 23:00, ve směru do města pak asi 35 až 40 minut po každém příletu. Jízdenka stojí 2.500 kr / 570 Kč. Jízdní řád na re.is.

Průvodce pro Island
Průvodce pro letiště Keflavík