Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V dnešní akci nabízí Vueling zvýhodněné zpáteční letenky. Po dlouhé době lze ulovit i lety do Florencie, kam se začne opět létat v červnu 2022. Zpáteční letenky zakoupíte za 48 EUR.

Létá se v pátek, neděli a úterý vždy v ranních a dopoledních časech. Polovíkendové termíny jsou dostupné po celý měsíc červen.

Nevíte kam se podívat, kde bydlet či jak se na místě pohybovat? Pročtěte si naše průvodce:

Včas rezervujte i výhodné ubytování v centru, ale jen s možností bezplatného storna.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
FLR Florencie
Itálie
Florencie
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 900 Kč . Ušetříš přibližně 38 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

červen 2022

S kým poletím?

Vueling

Jaké jsou limity pro zavazadla?

40x30x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Já jsem koupila letenky do Florencie na červen včera a všimla jsem si že dnes už to tam neni a o zrušeni mi nic nepřišlo

před 4 měs
Avatar uživatele
cali

Dočkej času, jako husa klasu;-)

před 4 měs

dobry den, zrusili Vam je nakonec?

před 3 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Lety do Florencie jsou aktuálně zrušené.

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj,

nevite o tom zda Vueling zrusil lety do Florencie? mel jsem vybrany let na zari a jiz se mi zadny primy let nezobrazuje. Stejne tak vyse zminena akce na cerven - zadne prime lety

diky za info, pekny den !

před 4 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Hmm, máš pravdu. Zmizelo vše. Otázkou pro mě zůstává,z jakého důvodu by rušily teď lety na léto. Budu to sledovat.

před 4 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Pravda? To není jenom Vueling, ale i Volotea a Ryanair. Letní letové řády z Prahy jsou omezenější a lety v horší časy. Zkrátka odklánějí letadla tam, kde se to vyplatí víc. Jediná nízkonákladovka, která lety přidá, je Wizzair. Krčím rameny... přes léto se víc než kdy jindy vyplatí být kreativní.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
To budou fotky!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Jedem!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Všude dobře, co doma!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To budou fotky!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Florencie
Itálie Přílet na letiště Florencie Peretola

Mezi letištěm a centrem Florencie jezdí tramvajová linka T2, která vás doveze k hlavnímu nádraží Santa Maria Novella v centru města. Zastávka na letišti se nachází přímo před terminálem. Jízdenka na jednu jízdu stojí 1,50 EUR, zakoupíte ji v automatu na každé tramvajové zastávce, kdy platit se dá hotovostí i kartou. 

Cesta tramvají do centra zabere asi 20 minut. Přes den jezdí spoje každých 6 až 7 minut, v neděli jednou za 9 minut a brzy ráno či pozdě večer pak jednou za 11 minut. První spoj z centra (zastávka Unitá) na letiště jede v 5:00, poslední spoj z letiště do centra jede v 0:04 (v pátek a sobotu až v 1:32).

Více informací o tramvajové dopravě ve Florencii najdete na webu gestramvia.com.

Na hlavní ulici asi 80 metrů od terminálu jsou pak autobusové zastávky, ze kterých se dostanete frekventovanými spoji například do měst Prato nebo Montecatini Terme. Jízdenky vždy koupíte až u řidiče s cenami kolem 3 EUR. Autobusy se dostanete i do centra Florencie, ale od zavedení tramvajové linky se nevyplatí ani časově, ani cenově.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Florencie Peretola