Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Dánsko se po dlouhé době konečně otevírá i turistickým cestám a navíc výrazně uvolňuje podmínky vstupu. Nově stačí jen antigenní test před odletem a po příletu do Dánska (dostupný zdarma na všech letištích), očkovaní a osoby po prodělání nemoci mají vstup volný bez testu.

Pro návrat zpět je nutné se nechat otestovat v Dánsku (opět zdarma) a následně po příletu do ČR. Aktualizované a detailní podmínky najdete na naší stránce Koronavirus v Dánsku.

Spolu s uvolněním přinášíme tipy na letenky společnosti Ryanair. Na mnoho termínů v červenci pořídíte levné zpáteční letenky (včetně prodloužených víkendů) hned na dvou trasách:

 • Billund od 398 Kč
 • Kodaň od 518 Kč

Ubytování v Kodani

Hotely či apartmány v Kodani pořídíte během léta za ceny mezi 1 800 až 2 500 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji, o něco levnější bydlení v soukromí nabídne platforma airbnb:

Podívejte se například na tyto konkrétní hotely s příznivými cenami: Wakeup Copenhagen - Borgergade, Go Hotel City nebo Cabinn City

Ubytování v Billundu

Bydlení přímo v Billundu poblíž parku Legoland, který je nyní otevřený, je velmi drahé, avšak v okolních obcích a městečkách se ubytujete kolem 2 000 Kč na noc bez větších problémů. Pro snadný pohyb okolo Billundu a po dánském venkově je ideální půjčení auta přímo na letišti, které na 3 dny vyjde zhruba kolem 1 900 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CPH Kodaň
Dánsko
Kodaň
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BLL Billund
Dánsko
Legoland v Billundu
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 200 Kč . Ušetříš přibližně 67 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Kodaň a Billund

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40x25x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ano, ještě včera byly dostupné lety do Billundu, ale už dnes Ryanair zrušil i zakoupené letenky na celou první polovinu července. První let je dostupný až na 17. 7.

před 12 měs
MIGUELAS
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 149 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-06-09T00:03:06+02:00)

Jo, Billund porušen, Kodaň drží... Čert ví proč... Asi malý zájem. Mě nenapada, kdo by z malého provinčního letiště Vaklav Havel bez urážky letel právě do Billundu. Kodaň pochopím, minimálně pro cesty přes most dále do Švédska...

Když teklo do bot tak se z Prahy rušilo i blbé Bergamo. Kdyby místo Billundu raději obnovili aspoň HHN nebo jiná zajímavá německá letiště pro přískoky...

Přidat odpověď
před 12 měs

Chápu z článku dobře, že jako očkovaný sice můžu do Dánska bez testu, ale pro návrat do ČR musím mít testy hned dva ?

před 12 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4312 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-06-08T19:54:09+02:00)

Nene, i návrat je bez testů, viz detaily pod tím odkazem "Koronavirus v Dánsku". Z textu v tomto članku mi tato informace vypadla, později doplním.

Přidat odpověď
před 12 měs

A co Faerské ostrovy.. pořád stejně... I pro očkované? Nelze?

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

"ideální půjčení auta přímo na letišti, které na 3 vyjde zhruba kolem 1 900 Kč." - dny?

před 12 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, díky, opraveno.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobrý den,

dá se někde v Kodani sehnat AG test zadarmo, aby to nebylo na letišti za 35 €?

Děkuji za odpověď

před 12 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, zatím snad jedině to testovací místo na letišti před odletem testy zpoplatňuje, jinak by měly být na většině míst zdarma. V Kodani je největším poskytovatelem testů https://www.cphmed.com/, rezervace u antigenních testů nejsou nutné.

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam to bude krásný!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To budou fotky!
Ibiza
ušetříš až 87%
To musíš vidět!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Kodaň
Dánsko Přílet na letiště Kodaň

Dopravní spojení z letiště do centra Kodaně zajišťuje linka metra, ale také vlaky a autobusy. Jízdenky jsou integrované a platí na všechny druhy dopravy, kdy se cena odvíjí od počtu zón, například z letiště do centra projedete 3 zóny.

Nejlepší volbou je právě kodaňské metro M2 odjíždějící z konce letištního terminálu, sledujte ukazatele. Jízdenka na 75 minut a 3 zóny (vystačí na celé centrum) stojí 36 DKK a je platná od zakoupení. Spoje pak odjíždí každých 4–6 minut, v noci 15–20 minut a cesta do centra Kodaně na stanici Nørreport či Kongens Nytorv zabere 15 minut.

Využít můžete i 24hodinové jízdenky za 80 DKK nebo 73hodinové za 200 DKK (platí pro zóny 1–4). Společně s dospělou osobou mohou cestovat dvě děti do 12 let zdarma. I vícedenní jízdenky platí od doby zakoupení, není tedy možné si lístek koupit dopředu a využít například až další den.

Alternativně lze využít autobusové linky 5A jedoucí přes centrum do Husum Torv, případně vlaků k cestě na Central Station.

Do Malmö jezdí vlaky každých 20 minut, cesta trvá 29 minut a jízdenka stojí 91 DKK.

Pro cesty po celém Dánsku a okolí může být velmi užitečný plánovač dopravy.

Na letiště Malmö

K přejezdu z letiště Kodaň na letiště Malmö využijete kombinaci vlak a autobus při ceně jízdenky 111 DKK. Přejezd je otázkou 1 hodiny.

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Kodaň

Zavřít boční panel
Legoland v Billundu
Dánsko Přílet na letiště Billund

Billund a Legoland

Jedna z největších dánských atrakcí, originální Legoland, najdeme v těsné blízkosti letiště, zhruba 7 minut jízdy autobusem. Zastávka se nachází jen pár metrů od hlavního vstupu. Pro cestu do Legolandu můžeme využít mnoha autobusových linek, interval spojení tak činí cca 10 minut napříč celým dnem. Jízdenka stojí 24 DKK a je nutné ji zakoupit předem v automatu u východu z terminálu platební kartou.

Možné linky:

 • 43, 119, 144, 143 a 166

Aarhus a Horsens

Spojuje s letištěm expresní autobusová linka číslo 912X, odjezdy jsou zhruba každé dvě hodiny, cesta do Aarhusu zabere asi hodinu a jízdenka do Aarhusu stojí 160 DKK / 550 Kč, do Horsens pak 100 DKK / 345 Kč. Jízdní řád nalezneme na webu Midttrafik.dk.

Vejle

Do nejbližšího velkého města Vejle vás doveze expresní autobus číslo 43 (35 minut jízdy), který jezdí každou půlhodinu a zaplatíte za něj 60 kr / 210 Kč. Alternativou je i pomalejší zastávková linka číslo 143 (50 minut jízdy).

Kolding

Kolding na jihu Dánska je pak s billundským letištěm cca každou hodinu spojeno linkou 166 za 80 kr / 280 Kč.

Esbjerg

Do přístavního město na západě Dánska i všech vesnic na trase se dostaneme expresním autobusem číslo 944X (doba jízdy cca 75 minut) nebo zastávkovým spojem číslo 144 (doba jízdy 120 minut). Autobusy jezdí každou hodinu a jízdenka bude stát 90 DKK / 310 Kč.

Plánování po okolí nám výrazně usnadní dánská obdoba rejseplanen.dk

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1seV_cNUa8rRGmCLNRtAgHsDBmK7m0mTV]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Billund