Exotický Senegal z Vídně. Letenky od 6 161 Kč

Jak akci využít?

Kdo by nemohl znát slavný závod Rallye Paříž-Dakar a Karla Lopraise, ve kterém byla po několik ročníků cílová rampa právě v senegalském Dakaru. Senegal se v posledních letech stále více stává populární destinací v nabídkách cestovních kanceláří, neboť především v zimních měsících nabízí příjemné klima, úžasnou přírodu a také dobrou infrastrukturu v podobě četných letovisek, nicméně cenovky zájezdů do této země jsou stále omračující.

Není nic snadnějšího, než si výlet na černý kontinent naplánovat ve vlastní režii. Základem budou tradičně levné letenky, tentokráte v podání portugalských aerolinek. Ze snadno dostupného vídeňského letiště Schwechat se do Dakaru dopravíte za cenu začínající na částce 6 161 Kč.

Vyberete-li si o něco dražší - 6 767 Kč, nemusíte řešit nocování při přestupu, na cestě tam jen skočíte na pár hodin do Lisabonu a večer pak nastoupíte do letadla směr Dakar. Tarif však umožňuje prodloužit zastávku v Lisabonu až na 5 dní, tak proč nevytěžit z cesty ještě více. Takovou letenku si můžete navolit níže. Na závěr musíme připomenout, že letenky v nejnižší ceně zahrnují přepravu jen příručních zavazadel. Pokud z nějakého důvodu musíte cestovat s odbavenými zavazadly, letenky rezervujte skrze web dopravce.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Dakar
Senegal

od 6 161 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 14 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Letenky
Vídeň
Rakousko
Lisabon
Portugalsko
Lisabon
Portugalsko
Dakar
Senegal
Dakar
Senegal
Vídeň
Rakousko

od 6 116 Kč

Vyhledej letenky
3x 1 přestup 8 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 23. 08. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 10 000 Kč . Ušetříš přibližně 38 %.

Do kdy akce platí?

Bez tarifního omezení, platní do vyprodání míst nejlevnějších míst v dané rezervační třídě "O"

Na jaké termíny jsou letenky?

od října do června mimo období Vánoc a Nového roku, nejvíce termínů v roce 2018

Jsou během letu přestupy?

Lisabon Portela

S kým poletím?

TAP Portugal poskytuje během letů bezplatné občerstvení

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Dvě příruční 55×40×20 (8 kg) a 40×30×15 cm (2 kg)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x

Akce z Vídně do Senegalu je tu zas. Vypadá to, že na nejnižší cenu, 6000 Kč, se lze dostat pouze při odletu v pondělí.

Odpovědět
před rokem

Mam dotaz. Zakoupili jsme 2x tyto letenky,ale neplatili jsme to my ale nase blizka osoba,ktera neleti. A oni po nas chteji fotku predni strany platební karty kupujiciho. Prvnich 6 cisel a posledni 4. Plus fotku ID kupujiciho.. jinak nam nepotvrdí letenky. Stalo se to nekomu uz? Neni to trochu divne?

před rokem
Lukáš Horák

Hano, nehledejte v tom nic podezřelého, dopravce potřebuje mít jistotu, že nebyly letenky placeny nějakou "kradenou" kartou. V dnešní době to není nic neobvyklého.

před rokem
Kryštof Hájek

Přesně tak, především u některých afrických destinací je to opravdu poměrně běžná praxe ;)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 64%
Jedem!
ušetříš až 57%
A už tam budem?
ušetříš až 56%
To budou fotky!
4137 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,20 €, resp. 4,60 € skupinová pro dva. Pokud máte jízdenku za 5,80 € pro kalendářní den, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €. První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží (4,20 €), do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1vwqHd83-TDxhR2K-wPddv46vtzg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Senegal Přílet na letiště Dakar Leopold Senghor

Nejlevněji nás do centra města doveze autobus místní MHD Dem Dikk číslo 8. Jezdí od 6:00 do 20:30 každých 10–30 minut (africké pojetí času má svá specifika), cesta do centra trvá kolem 45–75 minut. Jízdenku pořídíte u řidiče nebo průvodčího za 150–175 franků (cca 0,30 €). Mapu linek a další informace najdete na oficiálním webu MHD.

Pohodlnější je samozřejmě doprava taxíkem. Cenu si vždy pevně vyjednejte před nástupem a využívejte pouze oficiální žlutá vozidla. Do centra byste neměli zaplatit více než 10.000 franků (cca 400 Kč).

Průvodce pro Senegal
Průvodce pro letiště Dakar Leopold Senghor

Zavřít boční panel
Portugalsko Přílet na letiště Lisabon Portela

Všechny zastávky se nachází před terminálem 1. K terminálu 2 využijete kyvadlový autobus zdarma, který jezdí každých 10 minut a zastavuje vždy před hlavním vchodem do terminálu.

Nejrychlejší dopravu do centra (25-30 minut) a k nádraží Oriente, odkud jezdí všechny dálkové vlaky na sever Portugalska, obstarává červená linka metra s přestupem na zelenou linku ve stanici Alameda. Jízdenka stojí 1,45 €, celodenní 6,15 €. K ceně je nutné připočíst počátečních 0,50 € za kartičku, na kterou si pak můžete libovolně dobíjet další jízdenky.

Alternativní možností je využití autobusů „Aerobus“, které jezdí na dvou linkách do centra Lisabonu a do finanční čtvrti. Jízdenky můžete koupit online na webu aerobus.pt za 3,60 €, resp. 4 € při koupi u řidiče. Zastávku najdete přímo u východu z terminálu.

Nejlevnější dopravu obstarávají autobusy veřejné dopravy, do centra se dostanete linkami 744 a 783, pojedete však minimálně 40 minut. Jízdné je jednotné pro všechny druhy dopravy (s výjimkou linek "Aerobus") 1,45 € za jednu jízdu (při koupi u řidiče 1,85 €), celodenní lístek (24 hodin) pak stojí 6,30 €. Zastávky regulérních linek jsou umístěny vpravo od terminálu poblíž stanice metra. Automat na jízdenky není přímo na autobusové zastávce, ale je nutné sejít dolů do vestibulu metra.

V noci se z centra (Cais do Sodre) i nádraží Oriente dostanete autobusovou linkou 208. Jízdné je shodné jako u denních spojů, jezdí od 0:30 do 5:30 jednou za 30 až 60 minut a cesta na letiště trvá cca 30 minut.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1wWYOo5wXKAp7RbrgarfkUQ5W2Yg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Nejnovější a zároveň také nejdražší možností cesty do centra Lisabonu jsou autobusy Flibco, které zastavují na stanicích Marques de Pombal a Rossio ve středu města. Jednosměrná jízdenka vyjde na 8 €, autobus jede jednou za hodinu a momentálně nepředstavuje žádnou výraznou výhodu k ostatním variantám dopravy.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Lisabon Portela