Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Plánovat letní dovolenou s výrazným předstihem se vždy vyplatí. Ve většině případů je třeba začít letenkami, které ovšem nebývají na prázdninové období příliš výhodné nebo jsou ty nejlevnější už dlouho dopředu rozebrány. Nezahálejte ani vy a využijte senzační nabídky zpátečních letenek z Vídně do řeckých Athén za bezkonkurenčních 30 EUR. Letenky bez delšího vybírání zakoupíte na velké množství termínů během hlavních letních prázdnin. Cena letenek je podmíněna aktivním členstvím ve Wizz Discount Clubu.

Samotné Athény (průvodce) rozhodně stojí za vidění, ale v horkém letním počasí pro vás budou spíše odrazovým můstkem k cestám do plážových destinací, kterých je nejen v bezprostředním okolí Athén požehnaně. Letenky jsou tedy ideálním kandidátem na krátký koupací víkend spojený s návštěvou města, ale pokud toužíte po větším klidu, zamiřte na některý z okolních ostrovů.

Z přístavů Pireus a Rafina vyplouvá především v letní sezóně spousta trajektů. Ceny jednosměrných jízdenek začínají na částce 8 EUR. Z Pirea jsou nejrychleji dosažitelné Sáronské ostrovy, nejznámější antická Aigina. Trošku z ruky je podlouhlý ostrov Hydra, který je unikátní tím, že na něm je až do současnosti s výjimkou sanitního a popelářského vozu zapovězena veškerá motorizovaná doprava. Přístav v Rafině si vyberete k cestám do kykladského souostroví. Nejbližšími ostrovy jsou Andros či Tinos (průvodce), na kterých naleznete to skutečné Řecko a především klid, jehož si na takovém Rhodu či Santorini užijete jen stěží. V neposlední řadě jsou tyto ostrovy cenově dostupnější v otázce ubytování. Nečekejte žádné hotelové rezorty s několika bazény, ale spíše skromnější hotely či rodinné penziony.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
ATH Athény
Řecko
Akropole v Athénách
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 49 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání kontingentu nejlevnějších míst

Na jaké termíny jsou letenky?

Po celý rok, mimo sezónu jsou o 10 EUR levnější

Jsou během letu přestupy?

Přímý let

S kým poletím?

S Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V základním tarifu je možné si vzít s sebou malé příruční zavazadlo 40x30x20 cm. Pokud byste chtěli navíc velké příruční zavazadlo, připlatíte si 24 EUR za službu Priority boarding za oba směry

Co podniknu v destinaci?

Řecko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Marek Pýcha

Koupeno na září, děkuju :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Super, díky moc za zpětnou vazbu. Efcharistó!

před 3 lety
Avatar uživatele milka _2
milka _2

Lukáši, kdesi jsi dával svůj itirenář z letošního Řecka. Tuším, že to bylo také přes Athény a pak někam lodí/trajektem na ostrovy, kde se Ti líbilo mmj. i tolik turismem nezkažená atmosféra. MOhu poprosit o název ostrovů? Díky.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1699 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-21T11:30:17+01:00)

Ahoj Milko, první koupačku jsme měli už v Rafině, druhý den ráno jsme přepluli na Andros do Gavria, v přístavu už čekali zástupci autopůjčoven. Půjčovali jsme od Escape https://g.page/EscapeinAndros?share a platili až při vrácení, žádná záloha, kreditky apod. Bydleli jsme nad Gavriem v https://goo.gl/maps/C2bQy1VfepCykeHy5.

Na Andru jsme strávili celkem 4 dny, pak jsme přepluli na Tinos, v přístavu už čekal zástupce autopůjčovna na mopedu, že si mám hned nasednout do auta a jet za ním :-) Ve městě se sepsala smlouva o pronájmu, placeno v hotovosti, opět nevyžadovali kreditku. Na Tinu jsme bydleli v Agios Ioannis, naprostá pohodička, levné penziony, super pláž s velmi pozvolným vstupem do vody, ideální pro děti.

Pak jsme si dali na jeden den Mykonos, který nám vlastně úplně zkazil závěr výletu, najednou diametrální rozdíl, přecpané silnice, všude miliony lidí, předražené hotely, našli jsme nejlevnější za 110 EUR na noc, předražené jídlo, takřka dvojnásobné ceny oproti předchozím ostrovům. Toto opravdu už nikdy více. Naštěstí jsme hned následující den ráno letěli z Mykonosu domů. Příště bych raději vzal trajekt z Tinu zpět do Athén.

Jak jsem říkal. Pokud toužíš po klidu a pravé řecké atmosféře, Andros a Tinos se ti zalíbí.

před 3 lety
Avatar uživatele milka _2
milka _2

Super. To je ono. Díky jestli Ti nevadí, že to sakumprásk okopčím :-). A ještě větší radost mi udělaly pravidla autopůjčoven - hotovost.

před 3 lety
Avatar uživatele M G
M G

taky jsem to hledala...četla jsem to někdy v létě asi...pamatovala jsem si akorát ten Tinos....ušetřený čas... děkuji

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Barcelona
ušetříš až 70%
Jedem!
Barcelona z Prahy během října
1 065 Kč
2022-06-29T10:43:09+02:00 3 komentáře
Kostarika
ušetříš až 31%
A už tam budem?
Turin
ušetříš až 73%
To musíš vidět!
Algarve
ušetříš až 46%
To bude jízda!
Prázdninové Faro z Prahy
4 328 Kč
2022-06-27T20:04:26+02:00 0 komentářů
5508 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Akropole v Athénách
Řecko Přílet na letiště Athény Eleftherios Venizelos

Do Athén

Nejrychleji se do centra Athén dostaneme metrem linky 3 s 20minutovými intervaly a zhruba 35minutovou jízdní dobou. Jízdenka na 90 minut stojí 10 EUR (je přestupní i na další linky). Pro jednu cestu z a jednu na letiště platí také 3denní (72hodinová) jízdenka za 22 EUR (24hodinová ani 5denní pro cestu na letiště neplatí). Dříve dostupné skupinové jízdenky byly zrušeny. Lístky na metro pořídíte v automatu ve stanici a je možné platit kreditní kartou. Metro jezdí od 5:30 do půlnoci.

Dále vedou na letiště z centrálních Athén čtyři expresní autobusové linky:

 • X93 (hlavní autobusové nádraží),
 • X95 (centrální náměstí Syntagma),
 • X96 (přístav Piraeus),
 • X97 (jižní část města, čtvrť Elliniko).

Jízda do centra trvá 60–70 minut a autobusy odjíždí zhruba každých 10 minut. Jednorázová jízdenka stojí 6 € a zakoupíte ji ve stánku na zastávce (na letišti i ve městě), lze platit kreditní kartou. Všechny autobusové linky jezdí 24 hodin denně.

Z letiště jezdí i příměstský vlak, který širokým obloukem objíždí severní athénská předměstí.

Taxi má fixní ceny. Do centrálních Athén platí v období 5:00–24:00 cena 38 €, v noci pak 54 €. 

Do přístavu Rafina a města Artemida

Pokud rovnou z letiště míříte do přístaviště Rafina cca 17 km severně, odkud vyplouvají trajekty například na ostrovy Mykonos, Tinos nebo Andros, můžete využít pravidelného autobusu společnosti KTEL Attika. Jezdí zhruba každou hodinu až hodinu a půl od cca 5:00 do 21:00 (přesný jízdní řád) s několika zastávkami v centru městečka Artemida. Cesta do Rafiny trvá asi 35 minut a jízdenka by měla stát 1,80 € (rok 2016) a platí se v hotovosti u řidiče. Zastávka autobusů KTEL se nachází před hotelem Sofitel.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1GwjNn2xpva5_hu57NyyIJ94zKd0]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Athény Eleftherios Venizelos