Akropole v Athénách

First minute letenky z Vídně do Athén na celé léto. Letenky od 766 Kč

6 komentářů
2019-11-20T18:04:15+01:00

O akci

Plánovat letní dovolenou s výrazným předstihem se vždy vyplatí. Ve většině případů je třeba začít letenkami, které ovšem nebývají na prázdninové období příliš výhodné nebo jsou ty nejlevnější už dlouho dopředu rozebrány. Nezahálejte ani vy a využijte senzační nabídky zpátečních letenek z Vídně do řeckých Athén za bezkonkurenčních 30 EUR. Letenky bez delšího vybírání zakoupíte na velké množství termínů během hlavních letních prázdnin. Cena letenek je podmíněna aktivním členstvím ve Wizz Discount Clubu.

Samotné Athény (průvodce) rozhodně stojí za vidění, ale v horkém letním počasí pro vás budou spíše odrazovým můstkem k cestám do plážových destinací, kterých je nejen v bezprostředním okolí Athén požehnaně. Letenky jsou tedy ideálním kandidátem na krátký koupací víkend spojený s návštěvou města, ale pokud toužíte po větším klidu, zamiřte na některý z okolních ostrovů.

Z přístavů Pireus a Rafina vyplouvá především v letní sezóně spousta trajektů. Ceny jednosměrných jízdenek začínají na částce 8 EUR. Z Pirea jsou nejrychleji dosažitelné Sáronské ostrovy, nejznámější antická Aigina. Trošku z ruky je podlouhlý ostrov Hydra, který je unikátní tím, že na něm je až do současnosti s výjimkou sanitního a popelářského vozu zapovězena veškerá motorizovaná doprava. Přístav v Rafině si vyberete k cestám do kykladského souostroví. Nejbližšími ostrovy jsou Andros či Tinos (průvodce), na kterých naleznete to skutečné Řecko a především klid, jehož si na takovém Rhodu či Santorini užijete jen stěží. V neposlední řadě jsou tyto ostrovy cenově dostupnější v otázce ubytování. Nečekejte žádné hotelové rezorty s několika bazény, ale spíše skromnější hotely či rodinné penziony.

  • Ušetříš až 49 % oproti obvyklé ceně 1 500 Kč
  • Hledej v období Po celý rok, mimo sezónu jsou o 10 EUR levnější
  • Čeká tě přestup na letišti Přímý let
  • Poletíš s aeroliniemi S Wizz Air
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V základním tarifu je možné si vzít s sebou malé příruční zavazadlo 40x30x20 cm. Pokud byste chtěli navíc velké příruční zavazadlo, připlatíte si 24 EUR za službu Priority boarding za oba směry
VIE/Vídeň
ATH/Athény
Zpáteční letenky
2.5 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Vídeň, letiště Athény.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2019-11-20T18:42:48+01:00

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Marek Pýcha
před 4 lety

Koupeno na září, děkuju :)

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 4 lety

Super, díky moc za zpětnou vazbu. Efcharistó!

Avatar uživatele milka _2
milka _2
před 4 lety

Lukáši, kdesi jsi dával svůj itirenář z letošního Řecka. Tuším, že to bylo také přes Athény a pak někam lodí/trajektem na ostrovy, kde se Ti líbilo mmj. i tolik turismem nezkažená atmosféra. MOhu poprosit o název ostrovů? Díky.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 4 lety

Ahoj Milko, první koupačku jsme měli už v Rafině, druhý den ráno jsme přepluli na Andros do Gavria, v přístavu už čekali zástupci autopůjčoven. Půjčovali jsme od Escape https://g.page/EscapeinAndros?share a platili až při vrácení, žádná záloha, kreditky apod. Bydleli jsme nad Gavriem v https://goo.gl/maps/C2bQy1VfepCykeHy5.

Na Andru jsme strávili celkem 4 dny, pak jsme přepluli na Tinos, v přístavu už čekal zástupce autopůjčovna na mopedu, že si mám hned nasednout do auta a jet za ním :-) Ve městě se sepsala smlouva o pronájmu, placeno v hotovosti, opět nevyžadovali kreditku. Na Tinu jsme bydleli v Agios Ioannis, naprostá pohodička, levné penziony, super pláž s velmi pozvolným vstupem do vody, ideální pro děti.

Pak jsme si dali na jeden den Mykonos, který nám vlastně úplně zkazil závěr výletu, najednou diametrální rozdíl, přecpané silnice, všude miliony lidí, předražené hotely, našli jsme nejlevnější za 110 EUR na noc, předražené jídlo, takřka dvojnásobné ceny oproti předchozím ostrovům. Toto opravdu už nikdy více. Naštěstí jsme hned následující den ráno letěli z Mykonosu domů. Příště bych raději vzal trajekt z Tinu zpět do Athén.

Jak jsem říkal. Pokud toužíš po klidu a pravé řecké atmosféře, Andros a Tinos se ti zalíbí.

Avatar uživatele milka _2
milka _2
před 4 lety

Super. To je ono. Díky jestli Ti nevadí, že to sakumprásk okopčím :-). A ještě větší radost mi udělaly pravidla autopůjčoven - hotovost.

Avatar uživatele M G
M G
před 4 lety

taky jsem to hledala...četla jsem to někdy v létě asi...pamatovala jsem si akorát ten Tinos....ušetřený čas... děkuji

Další akce