Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

I přesto, že jsou stále hranice zavřené a zatím nejsou jediné relevantní zprávy o tom, že by se cokoliv mělo měnit, musíme vás upozornit na akční letenky na Havajské ostrovy za 10 tisíc, které můžete zakoupit na zimní letovou sezónu 2021/2022.

Zpáteční letenky z Vídně na Oahu či jakýkoliv jiný ostrov pořídíte od 9 289 Kč. Let zahrnuje 2 rychlé přestupy v Helsinkách Amsterdamu a Kalifornii a součástí tarifu jsou 2 příruční zavazadla. Odbavené zavazadlo vás vyjde na 60 EUR v jednom směřu.

EDIT: Letenky s Finnairem jsou sice minulostí, nově se však objevily letenky s KLM za prakticky identickou cenu, viz odkazy níže.

Ubytování či autobus/vlak na letiště zatím řešit nemusíte, ale určitě načerpejte inspiraci z našich obsáhlých průvodců po Maui, Honolulu a Big Islandu

Riziko?

Jak jsem zmínil v úvodu, je zde stále riziko toho, že se nebude dát letět z Evropy do USA a proto nebude možné cestu podstoupit. U Finnairu však máte nárok na bezproblémovou změnu termínu. V případě, kdy sami let zruší je změna na libovolný termín bezplatná. Pokud termín letu budete měnit vy, budete si muset doplatit rozdíl v ceně, který však může být klidně 15 000 Kč!

Změnu termínu zdarma s doplacením rozdílu v ceně letenky na nový termín máte i u KLM/Delty.

Osobně se přikláním k názoru, že podzim je realizovatelný, ale letenky bych i přesto kupoval jen na rok 2022.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
HNL Honolulu
Spojené státy americké
Honolulu
Zpáteční 23 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
OGG Kahului
Spojené státy americké
Maui – Havajské ostrovy
Zpáteční 23 hod letu (2 přestupy)
Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
KOA Kailua-Kona
Spojené státy americké
Kailua Kona
Zpáteční 23 hod letu (2 přestupy)
Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
HNL Honolulu
Spojené státy americké
Honolulu
Maui – Havajské ostrovy
Kahului OGG
Spojené státy americké
VIE Vídeň
Rakousko
Vídeň
Open-jaw 24 hod letu (2 přestupy)
Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
HNL Honolulu
Spojené státy americké
Honolulu
Kailua Kona
Kailua-Kona KOA
Spojené státy americké
VIE Vídeň
Rakousko
Vídeň
Open-jaw 24 hod letu (2 přestupy)
Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
HNL Honolulu
Spojené státy americké
Honolulu
Ostrov Kauai
Lihue LIH
Spojené státy americké
VIE Vídeň
Rakousko
Vídeň
Open-jaw 24 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 25 000 Kč . Ušetříš přibližně 63 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace cen

Na jaké termíny jsou letenky?

listopad 2021 - březen 2022

Jsou během letu přestupy?

Helsinky Vantaa a Los Angeles

S kým poletím?

Finnair a American Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

56 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

už je asi pryč že? žádný termín už nemůžu najít

před rokem
MIGUELAS

Vypadá, že už je to dávno pryč. Mimochodem, zajímalo by mě, určitě tu bude dost pamětníků, jak se pohybovaly akce na Havaj v posledních 2-3 letech. Jestli toto (do 10000) byla zcela mimořádně nízká cena nebo se to v minulosti už někdy vyskytlo.

Taky tu někdo zmiňoval, že letenka tvoří jen pětinu ceny celkových nákladů, jsem si zadal nástřel týdenní výpůjčky obyčejného auta s nulovou spoluúčastí a cca 250$ mi nepřijde jako likvidační cena při kombinaci 3tydenni výpůjčky na dvou ostrovech.

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Bylo to pryč už druhý den. Taková akce na Havaj je dost výjimečná, před 2 lety byla pecka z Helsinek za nějakých 8300 Kč, ale jinak 12-15k je považováno za dobrou cenu.

před rokem
MIGUELAS

@Mirjur myslel jsem si to. Asi mě zbytečně odradilo počasí listopad až únor a nemám ty ostrovy zpracované ve smyslu TOP10 a bylo na to málo času v průběhu té akce, jak ty lety poskládat. Jen pořád nechápu proč v očích těch, co tam už několikrát byli, se jedná o drahou destinaci.

Jako životní filozofii na levných cestách mám spaní v autě... V US jsem spal v autě aspoň ve 20 státech a bez problemu, naopak policie mi byla vždy spíše nápomocná. Pouze v Portoriku nad ránem probuzení s dlouhými zbraněmi a vysvětlili jsme si to. Půjčení obyčejného auta tam drahé není, potraviny také ne...

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 811 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-16T00:41:46+02:00)

Já jsem poměrně podrobně popsal v tomto vlákně, jak se dá cestovat na Havaji levně i s aktuálními cenami, které jsem našel pro mnou využité kempy (v praxi často spíš tábořiště). V USA se asi stále dá spát v autě (alespoň v odlehlejších oblastech), protože logicky jezdíš dlouhé vzdálenosti a např. můžeš potřebovat akutně spánek (nebo se na to můžeš vymlouvat). Na Havaji taková výmluva neprojde a spaní v autě mimo kempy je zakázané (někde od 18 h. do 6 h. ráno, někde od 2 h. v noci, přes den by to bylo asi OK): https://www.boondockersbible.com...rea-rules/

Uvědom si, že Havaj je buď poměrně hustě osídlená nebo jsou tam chráněné oblasti s pravidly viz ten odkaz, ale území nikoho, kam by se dalo zajet autem, tam téměř není. Jinak by tam bylo už plno místních bezdomovců. Ostatně proto už před 12 lety měla většina kempů (kromě těch pár soukromých nebo bezplatných nebo těch v NP) některé dny v týdnu zavřeno, což se hlídalo (obvykle 2-4 noci uprostřed týdne, protože jejich smysl je hlavně pro místní na víkendy.

Na Oahu můžeš spát za necelých 10 USD na osobu tady: https://www.malaekahana.net/nort...mmodations

Nebo od pátku do pondělka za 32 USD za 3 noci tady: https://www.honolulu.gov/parks/h...?id=569:ho

Ostatní možnosti jsou asi pro samostatně cestujícího drahé (podobně jako většina kempů na dalších ostrovech), ale vše jsem neprohlížel.

Na Maui můžeš spát zdarma ve 2 kempech v NP (s minimálním vybavením a v nejdeštivějších oblastech ostrova, v Hosmer Grove bude navíc chladno): https://www.nps.gov/hale/planyou...amping.htm

Na Big Islandu můžeš spát za 15 nebo 10 USD v NP (s minimálním vybavením a v nejdeštivější oblasti ostrova, ale ne tak vysoko - Nāmakanipaio asi 1200 m n.m., druhý níže): https://www.nps.gov/havo/planyou...t/camp.htm

Zmínil jsem asi všechny možnosti pro single cestovatele na legální levné spaní v autě na 3 hl. ostrovech (samozřejmě lze i ve stanu, což doporučuju). Kauai je asi od 18 USD. Víc možností je ve stanu na treku zdarma, ale i to je dost regulované (nebo chaty na Mauna Loa). Je možné, že se to povede i na nějaké nepoužívané odbočce, ale nespoléhal bych se na to. Spát zdarma na placených místech, kde většinou není obsluha a je třeba mít zaplaceno předem, bych taky nedoporučoval, protože to policie občas kontroluje a vyhazuje (co jsem dříve četl, já moc kontrol nezažil). Nevím, jak je to s pokutami. Pokud bys to chtěl riskovat, dohledej si zkušenosti jiných. Tipoval bych, že poprvé možná budou shovívaví, ale při opakování se to prodraží.

před rokem
MIGUELAS

Libore, díky za obsáhlý komentář, hodně přínosné shrnutí, věřím, že nejen pro mě. Tak asi v tomto bude Havaj specifická, já vždy na všech jiných i třeba karibských ostrovech spal v autě a v asi 30 státech USA taky, samozřejmě mimo NP.

Vancouver, Calgary a další cíle v západní Kanadě kolem 320 Euro z Vídně s KLM/Air France/Delta....

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Hezké... škoda, že člověk nemá jistotu, jestli a kdy se Kanada otevře.

před rokem
Avatar uživatele janicek
janicek

Istota podla mňa nie je ani pri USA...

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

To není, ale je větší pravděpodobnost, že bude otevřeno USA v lednu/únoru 2022 (Havaj), než Kanada v létě/podzim 2021.

Ahoj, díky za akci, zakoupili jsme si s přítelkyní letenky na Oahu na 12 dní :-). Chci se zeptat - když máme už zaplacené je možné to ještě změnit na open jaws a vrátit se z Maui (a na Maui během dovolené přeletět?) Díky :-)

před rokem

Můžu se zeptat přes co řešíte ubytování? Díky moc

před rokem
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Jojo. To si tak koupíš auto a druhý den zavoláš do prodejny, že ti ten čtyřválec nějak nevyhovuje a že bys ho chtěl vyměnit za šestivál. Nejlépe za stejnou cenu :-)

před rokem
Avatar uživatele floodland
floodland

Tak pokud mezitím nedošlo ke změně tarifu, tak by to v té 24 hod lhůtě šlo udělat. Takhle to bude o ten jeden přelet (cca 100 USD) dražší

Je tam i treba Aljaska ted, kdyby mel nekdo zajem, asi se daji zkouset ruzne destinace. Ale v lete je to na riziko a v zime tam je zima :)

Odpovědět
před rokem

Ahoj, vážně uvažujeme o nákupu letenek, přes vánoce a silvestr to vychází na 30 na jednoho, tak ještě můžeme ted v létě je reálné že to bude ok nebo jaké jsou rizika? Jak je to Evropa a USA ? Vůbec nepouští nebo musí byt člověk naočkovaný nebo mít 1000 testu? díky za info

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
PETRaTOM

Já včera ještě před touto akcí jezdil prstem po mapě a lustroval letenky u různých společností (což dělám v poslední době dost často) a podařilo se mi narazit na Vídeň - Honolulu - Vídeň přes Vánoce i Nový rok právě u oneworld za 481 $. Nevydržel jsem to, koupil, takže teď už jen posílat pozitivní vlny do mozků amerických politiků, aby otevřeli hranice ještě tento rok.

Odpovědět
před rokem

Koupeno na leden, dekuji za upozorneni na letenky !!! Konecne nejake svetlo na konci tunelu..:-)

Odpovědět
před rokem

Zdravím všechny, v případě rezervace u Delty, tarif umožňuje změnu. Lze změnit jen datum nebo bude možno případně změnit i cílovou destinaci? Děkuji za radu.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Sykous
Sykous

O’aha - Maui s moji oblíbenou Deltou, tomu se nedalo odolat. ✈️ Diky moc!

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele David _34
David _34

Paráda 31.1. - 15.2. Kalua-Kona

Odpovědět
před rokem

Super akcia.

Stihol som cenu 310€ termin 13.2 2022 az 28.2.2022 z viedne. Superr

Odpovědět
před rokem

Jaká zavazadla jsou v ceně? Rozměry a váha. Děkuji

před rokem
Avatar uživatele Mauny
Mauny

"V ceně jsou 2 příruční zavazadla"

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Asi ne ve všech případech. Když jsem si navolil trasu Vídeň-Kona-Honolulu-Vídeň (Finnair-BA-American) za nějakých 10k, tak bylo v ceně jen 1 příruční.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

U všech zmíněných aerolinek je povoleno jedno klasické příruční a jedno menší, obvyklé rozměry jsou 55 cm x 40 cm x 23 cm + 40 cm x 30 cm x 15 cm. Při výběru letenky v těchto případech se vždy píše 1 kabinové zavazadlo, jelikož to druhé se bere jen jako "Personal Item".

Jsou tam i varianty s Deltou přes Paříž a LA za cca 9300kč...

před rokem

multicity?

před rokem

Jo, zkoušel jsem VIE-HNL, LIH-VIE. První půlka února. Cesta tam přes Paříž a LA, zpět LA a Amstr.

Avatar uživatele pokus
pokus

Něco mi uniklo nebo si myslíte, že bude možný přestup v USA a tedy obnovené ESTA?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Však samotné Havajské ostrovy jsou součástí USA, bez obnovené ESTA by to nešlo tak či tak ;) A ano, myslíme si, že v roce 2022 už to snad možné bude. Samozřejmě riziko je dnes při cestě kamkoliv (viz upozornění výše), ale tahle cena už za to podle mě stojí.

Zdravím všechny, nenašel náhodou někdo letenky s delším přestupem v LA na zpáteční cestě? Děkuji!

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele janicek
janicek

U niektorych tych leteniek pise: No changes allowed. For flights booked on or after April 1, 2021. Vacsinou u AA. Tak sa moze stat, ze sa nebudu dat bez poplatku zmenit...

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Liborek

Premium economy za 19000, v ceně dvě odbavená zavazadla, lepší místa k sezení, priority na letišti a "premium beverages". To snad i koupím...

před rokem
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Jdi na to

před rokem
Avatar uživatele
Liborek

Když já už jsem tam byl dvakrát :-)

Diky za akci, jen bych chtel podotknout, ze se snizila dokonce na 8200 Kc (koupeno).

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Přes GoToGate nebo MyTrip?

před rokem
Avatar uživatele
Liborek

Na webu finnair za 342 EUR / 8800 Kč, ale jen některé routingy.

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Navíc to vypadá, že Finnair z havajských letišť zná jen Honolulu, takže u nich nejde udělat multi-city.

No, byl jsem hodně nalomený, málem jsem to koupil, ale když jsem si uvědomil, že ta letenka je tak pětina celkových nákladů... tak na Havaj nemusím... :-)

před rokem
Jakub_Z

Pětina když to bude totální low cost :)

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 811 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-08T17:29:51+02:00)

Když to bude totální low cost, nemusí to být moc drahé. Poměr nákladů na letenku na celkových nákladech záleží samozřejmě taky na délce pobytu. Před 12 lety mě vyšly kompletní náklady (mimo letenky z Prahy) asi na 33 USD na osobu a den a nebyl to úplný low cost. Prvních 39 dní jsme byli dva a většinou jsme spali ve stanu v kempech - tábořištích (v Hilo i na zahradě hostelu), ale 11 nocí i v hostelu. Procestovali jsme 4 ostrovy, 17 dní půjčeným autem, jinak stopem nebo na Maui i minivanem hostelu za dýško řidiči. Zbylých 20 dní jsem cestoval už sám se spaním většinou v hostelu (někdy v kempu) a jezdil jsem hlavně busem.

Je fakt, že, co jsem se teď díval, kempy od té doby dost zdražily (často 30 USD za místo, což by pro samostatně cestujícího bylo drahé, ale ve více lidech se rozloží, stejně jako půjčení auta). Třeba na Maui jsou stále kempy - tábořiště zdarma v NP (2x drive-in, 2x na treku na Haleakale). Na Big Islandu jsou v NP kempy za 15 USD (asi za stan) nebo i méně, v chatě na Mauna Loa zdarma. Na východě Oahu se dá kempovat za necelých 10 USD na osobu u pláže nebo v botanické zahradě obklopené strmými zelenými útesy za 32 USD celkem za 3 noci od pátku do pondělí za místo pro více lidí.

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 734 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-08T22:32:44+02:00)

Tohle ale má, Libore, pro dnešek prakticky nulovou relevanci. Já jsem skládal pro bráchu svatební cestu ve stejném roce a vešel se do 85,000 za ubytování v hotelích, auta a přelety mezi 3 ostrovy pro 2 osoby na 3 týdny.

Dnes naprosto nemyslitelné.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 811 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-09T14:46:51+02:00)

Jasně že v posledních letech (a teď a v dalších letech) je tam mnohem dráž, ale ne vše je tak výrazně dražší (a leccos je i po velkém zdražení stále levné). A já psal hlavně o totálním low costu, že nemusí být moc drahý. Třeba bus na Oahu stál 2 USD a teď 2,75 USD (1-Day Pass 5,50 USD). Můj hostel na Waikiki (Polynesian Hostel Beach Club) stál 24 - 26 USD (za 6-lůžkový pokoj) a na září nebo říjen 2021 stojí od 30 USD za 12-lůžák (40 za 6-lůžák). Pravda je, že hostel Banana Bungalow na Maui stojí místo asi 30 už 52 USD, ale ty free tours (za dýško) má stále stejné jako tehdy (každý den v týdnu někam jinam) a za tu cenu se to vyplatí (zvlášť pro samostatně cestujícího).

Jídlo v supermarketech bylo velmi drahé už tehdy, takže asi výrazný procentní nárůst nebude, ale to nehrálo v nákladech moc velkou roli. O cenách kempů už jsem psal - to jsou aktuální ceny. Ve skupině 4 lidí se stany lze cestovat po všech 4 hlavních ostrovech poměrně levně. Na půjčovné auta jsem se nedíval, ale to se rozloží a benzínu se moc neprojede.

Když pojede zájemce o přírodu a treky low cost na Maui a Big Island, může dosáhnout velmi nízkých nákladů spaním v NP a ježděním stopem (ten byl na všech 4 ostrovech v pohodě, nečekali jsme moc dlouho a brali nás sympatičtí místní nebo turisti). Na Oahu ta cena 10 USD za kemp za SV pobřeží Malaekahana je stále nízká (i když tehdy byla 7 USD) a v kombinaci s Waikiki za 30 USD a busu to může zvládnout i single cestovatel levně. Permit na Kalalau Trail na Kauai stojí 20 USD na den tj. obvykle 60 USD za trek, což je v pohodě na to, že je to jedno z nejkrásnějších míst na světě. Při využití stopu nebudou kromě jídla (a případně bomby do vařiče) další náklady.

Pokud ale chce někdo projet třeba za 2 týdny 4 ostrovy, náklady na den narostou na letenkách, které jsou o dost dražší. Ty byly tehdy tři za 149 USD (a z Maui na Oahu jsem ještě stihl trajekt těsně, než ho zastavili).

před rokem
Jakub_Z
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 58 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-09T15:54:18+02:00)

Se vším co si napsal souhlasím. Jen s tím rozdílem že rok 2009 neni 2021. V roce 2017 jsme byli na 3 ostrovech celkem 16 dní. Vyšlo nás to ve dvou celkem na 90k (včetně letenek za 12k a dopravy do Amstru). Po celou dobu vyjma prvních dní v HNL jsme měli auto. Celkem jsme byli 6 nocí na Airbnb, zbytek stan. Na Kauai jsme spali s ohledem na ceny ubytování buď v kempu, nebo u místních na zahradě. Za přírodu tam kromě Kalalau a Volcano neplatíš. Jedli jsme jen ve stáncích, nebo si sami vařili. Za mě to byl velký low cost, ale neměnil bych, jen bych více jedl :D

Takže jak psal Mirjur, doprava začíná na 1/4.

před rokem
Avatar uživatele floodland
floodland

Tak obecně hodně záleží v kolika lidech se cestuje. Pokud někdo pojede sám, tak to bude ultra low-cost, ale ve finále pěkně drahý. Jinak za mě, ve 4 nás Hawai přišla na cca 1500,- na den a osobu (2 ostrovy, velmi slušné ubytování v apartmánech plus auto po celý pobyt). Nepočítám jídlo, přelety a další věci. Ale bylo to před 6 lety. Ale jak bylo již řečeno, jídlo bylo drahé vždy a u ostatního záleží, jak se kdo chce bavit. Organizované aktivity jsou drahé všude a tady obzvlášť. Odhad pro 2 osoby s akční letenkou a neživořící někde v kempu bych to teď viděl někde okolo 100 tisíc za 10 dnů s návštěvou 2 ostrovů. Komplet.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Jakube, každý si představuje něco jiného pod pojmem totální low cost. Mít půjčené auto pro dva na celou dobu kromě Honolulu já za totální low cost nepovažuju (možná tak pro 5, ale spíš jen ten stop). Ani tu mou cestu ne. Zmiňuju náklady v roce 2021 u položek, které jsem využil tehdy. Kdybych tam chtěl jet letos totální low cost, něco z toho bych vynechal a kromě letenek bych se dostal jistě i pod 30 USD na den tj. na méně, než jsem to měl tehdy bez všech letenek.

před rokem
Jakub_Z

To mas pravdu. Auto neni lowcost a ted koukam ze auto stoji okolo 100$ za den, to celkem zdrazili 😀. Beztak si nedokazu predstavit to stalcit na 30$ denne.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 811 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-12T00:38:49+02:00)

Auto se dá půjčit u místních půjčoven levněji - zvlášť starší auto. Na Maui jsme si půjčili na 3 dny tady: http://www.mauivans.com/what.htm Stále jsou levní u toho, co jsme měli: Ford Focus wagons, Middle Age $199 per wk, Old $149 per wk, Collision (CDW) available at $12 per day and Liability (SLI) at $10 per day Package $19. Na Big Islandu jsme taky měli Ford Focus (ale sedan a novější) u lokální půjčovny celkem levně.

Většina lidí si cestování stopem nedokáže představit, ale má to i své výhody. Např. tak člověk pozná místní lidi nebo fajn turisty. A jinak bych neměl třeba unikátní zážitek výjezd na vrchol sopky do 3000 m n.m. na korbě pick-upu sedící na surfových prknech. Spaní ve stanu taky není pro každého. Na Oahu u pláže by to zvládl za příznivého počasí každý, ale třeba ty 4 kempy (tábořiště) zdarma na Maui by za deštivého počasí vyžadovaly trochu odolnější lidi (my měli na Haleakale v Hosmer Grove Campground ve 2134 m n. m. po večerním silném dešti ráno na předsíňce stanu námrazu).

Jinak záleží, proč a jak člověk cestuje. Kdo jezdí hlavně za přírodou a je zvyklý na túry a spaní ve stanu, bude v pohodě. Pokud bych se chtěl vejít do 30 USD denně bez všech letenek, budu mít na Oahu náklady na ubytování 10 USD na osobu na ubytování v kempu na SV pobřeží Malaekahana, na dopravu 5,50 USD za 1-day pass na bus a něco na jídlo tj. pod 30 celkem v pohodě. Při pozdním příletu nebo brzkém odletu by musel být hostel za 30 USD. Na Maui bych spal jen v kempech zdarma a jezdil stopem nebo chodil, takže náklady by byly dost nízké. Na Big Islandu bych kromě případného přespání ve stanu na zahradě hostelu využil ty kempy (tábořiště) v NP za 10 či 15 USD pro 1-2 nebo tyto 2 zdarma (obě jsme využili): https://www.nps.gov/hale/planyou...amping.htm

Na Mauna Loa bych šel delší trasu od východu s využitím 2 chat tj. asi 3 nocí zdarma (my jsme šli díky půjčenému autu kratší trasu od severu s přespáním jen v chatě téměř na vrcholu).

Na Kauai bych jel stopem na Kalalau (závěr případně pěšky) tj. 20 USD na den plus nějak vyřešit kemp před a po. SZ Kauai od jihu by byl asi bez auta složitější, ale i s ním by se do celkového průměru vešlo. Za jídlo se nemusí utratit moc, pokud člověk není náročný.

Přiznám se, že nerozumím uváděnému doplatku pokud bych let zrušil sám. Děkuji za odpověď

před rokem
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Pokud nakoupíš teď letenku za 9 000 Kč a za 2 měsíce ji budeš chtít přehodit na jiný termín, budeš doplácet do aktuální ceny letenky (za 2 měsíce může stát letenka 14 000 Kč, takže doplatíš 5 000 Kč).

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Je nutné tohle zmínit a říkat. Flexibilní letenky nejsou zdarma, pokud člověk kupuje za akční ceny. A zrovna tady může být snadno doplatek větší, než původní cena letenky.

před rokem
Avatar uživatele
Leoš Literák

Ale ty tam píšeš, když letenku zrušíš, ne změníš.

před rokem
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Můžu se zeptat o jaké konkrétní časové období se jedná? Myslím po který měsíc v roce 2022 se dají max. koupit tyto letenky? Duben, květěn 2022, nebo i později?

Plati no fee za zmenu i v pripade, ze koupim letenky u Finnair, ale operuji je jini? Typicky British a American airlines? Diky

před rokem
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Myslím, že by to mělo být v pohodě, oni všichni spadají pod jednu alianci (oneworld).

Avatar uživatele

Další akční letenky

Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To bude jízda!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam jsi vždycky chtěl!
Podmořský život
ušetříš až 31%
Hurá za zážitky!
Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
A už tam budem?
5463 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Honolulu
Spojené státy americké Přílet na letiště Honolulu

Autobusem

Pro cesty do centra Honolulu a na pláž Waikiki využijte autobusová linka číslo 20. Cesta do centra trvá asi 30 minut, na Waikiki pak 70 minut. Autobusy jezdí od 4:45 do 1:20 každých 20–30 minut, zastávky najdete v odletovém podlaží, po příletu tak musíte vyjet do prvního poschodí. Ze stejné zastávky odjíždějí autobusy jak do centra, tak na opačnou stranu, vždy se tak u řidiče ujistěte, kam jede.

K cestě na památeční místa útoku na Pearl Harbor využijete linku 20, která jezdí jednou za hodinu, cesta bude trvat asi 20 minut. Autobus číslo 31 jezdí jen do okolních čtvrtí a k cestě do významných míst vám bude k ničemu.

Jízdné je jednotné pro všechny linky a činí 2,75 USD, lze platit pouze v přesné hotovosti u řidiče. Jízdenka slouží pouze pro 1 jízdu a není přestupní. 

Pro cestování po Honolulu je výhodnější používat kartičku HOLO Card, která je zdarma a lze na ní nahrát libovolnou částku. Kartičku si pak stačí "pípnout" při nástupu do autobusu, jízdné pro 1 cestu stojí rovněž 2,75 USD, ale na rozdíl od papírové jízdenky od řidiče můžete po dobu 2,5 hodin libovolně přestupovat, aniž by se vám strhly další peníze. Denní limit je pak 5 USD, více se nikdy nestrhne nehledě na to, kolikrát autobus využijete.

Bohužel kartičku HOLO nelze koupit na letišti, odkud musíte využít jen papírový lístek od řidiče a kartu si pak koupit na jednom z mnoha prodejních míst ve městě.

Cestou z/na letiště lze využít i zastávku "Nimitz hwy/Rodgers Bl. asi 400 metrů po nevyznačeném chodníku od terminálu. Zastavují zde linky 9, 40 a 42.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1sWQLyXStbfRYOQH3T7UHAQ-qPgg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Ačkoliv je ostrov Oahu jediným na Havaji, kde auto není nezbytně nutné, pokud plánujete procestovat důkladněji i po venkovských oblastech, je rozhodně nejpohodlnější možností. Přímo na letišti pochopitelně sídlí většina mezinárodních autopůjčoven, ceny se pohybují kolem 1 000 Kč na den v závislosti na délce půjčení a také včasnosti rezervace.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Honolulu

Zavřít boční panel
Maui – Havajské ostrovy
Spojené státy americké Přílet na letiště Kahului

Půjčení auta

Na ostrově Maui se bez auta neobejdete, pokud nechcete celou dovolenou strávit v hotelovém resortu u pláže v některém z větších letovisek na západě a jihu Maui, kam se lze dostat i autobusy. Každopádně naprostá většina cestovatelů si půjčí auto už hned po příletu na letišti. Sídlo všech autopůjčoven se nachází asi 150 metrů od terminálu a pěší trasa je přehledně značená.

Ceny autopůjčoven na letišti Kahului se za běžné situace pohybují mezi 8 000 a 10 000 Kč na týden, resp. 4 000 a 6 000 Kč na 4 dny.

Letiště Kahului leží na skvělém strategickém místě uprostřed ostrova, odkud se snadno dostanete ke všem hlavním zajímavým místům na Maui.

Autobus

Pokud přiletíte například pozdě večer či budete odlétat brzy ráno a vyplatí se vám tedy auto půjčit/vrátit o den později/dříve, abyste pár desítek dolarů ušetřili, na letiště se dostanete i autobusy místní MHD.

Do centra města Kahului jezdí dvě autobusové linky 35 a 40. Město je velmi blízko, takže cesta zabere asi 5 minut. Obě dvě jezdí zhruba jednou za hodinu a půl od 5:30 do 22:00 ve vzájemném prokladu, takže interval do města Kahului činí 30 minut. Jízdenka stojí 2 USD nehledě na ujetou vzdálenost a platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Linka 35 jezdí navíc do Paia a Haiku, číslo 40 pak jede do Kula. Oficiální informace o autobusech na Maui se dozvíte na webu mauicounty.gov.

Pro bezproblémový pohyb po ostrově bude výhodnější půjčení auta.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Kahului

Zavřít boční panel
Kailua Kona
Spojené státy americké Přílet na letiště Kona

Půjčení auta

Zdaleka nejlepší možnost, jak se po „Big Island“ pohybovat, je půjčení auta. Přesněji řečeno jediná možnost, k naprosté většině přírodních atrakcí se totiž bez auta nemáte šanci dostat. Na letišti v příletové hale sídlí všechny autopůjčovny, od letiště se navíc velmi snadno dostanete po celém ostrově. Terminál leží jen necelých 500 metrů od hlavní silnice číslo 19, která krouží kolem Big Island.

Ceny autopůjčoven na letišti Kona se za běžné situace pohybují mezi 4 500 a 10 000 Kč na týden, podle typu auta:

Autobus

S veřejnou dopravou na letiště Kona moc nepochodíte. Pravidelná autobusová linka číslo 80 po západním pobřeží jezdí na letiště jen 4x denně v ranních hodinách (jízdní řád). Jízdenka stojí 2 USD a platí se jen v hotovosti u řidiče nehledě na vzdálenost, kterou ujedete. Autobus 80 paradoxně nejezdí z letiště Kona do města Kailua-Kona, ale na druhou stranu po všech významných plážích a dojede až do města Hilo na východním pobřeží.

Dále na letišti 3x denně zajíždí autobus číslo 90, který rovněž jede napříč celým západním pobřežím až na jih do obcí Ocean View, Naalehu a Pahala (jízdní řád).

Jedinou opravdu použitelnou linkou je číslo 202 (jízdní řád), která jezdí 1x za hodinu z letiště do centra města Kailua-Kona. Využijete ji například tehdy, pokud chcete půjčení auta o jeden den odložit, ušetřit tak za autopůjčovnu a první den po příletu nebo poslední před odletem strávit v Koně. I zde jízdenka stojí 2 USD a platí se v hotovosti u řidiče.

Oficiální web autobusů: www.heleonbus.org

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Kona

Zavřít boční panel
Ostrov Kauai
Spojené státy americké Přílet na letiště Lihue

Půjčení auta

Nejlepší způsob dopravy z/na letiště je využití jedné z mnoha mezinárodních autopůjčoven, které sídlí v příletové hale terminálu. Ostrov Kauai je totiž typickým místem, kam se vůbec nevyplatí jezdit, pokud si auto neplánujete půjčit - bez auta většinu hlavních zajímavostí ostrova nemáte šanci navštívit.

Ceny autopůjčoven na letišti Lihue se za běžné situace pohybují mezi 8 000 a 10 000 Kč na týden, resp. 4 000 a 6 000 Kč na 4 dny.

Autobus

Do centra města Lihue a dále na západ do měst Lawai, Waimea a Kekaha jezdí z letiště autobusová linka číslo 200, v opačném směru označená jako 100. Autobus jezdí cca od 5:30 do 19:30 jednou za hodinu, cesta trvá 5–10 minut do centra Lihue a za jízdenku zaplatíte 2 USD nehledě na vzdálenost, kterou pojedete.

Jízdenka se platí pouze v hotovosti u řidiče. Informace o MHD na Kauai na webu www.kauai.gov/Bus.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Lihue