Waikiki

Havajské ostrovy z Vídně s rychlými přestupy v roce 2022. Letenky od 9 289 Kč

56 komentářů
2021-04-08T08:33:00+02:00

O akci

I přesto, že jsou stále hranice zavřené a zatím nejsou jediné relevantní zprávy o tom, že by se cokoliv mělo měnit, musíme vás upozornit na akční letenky na Havajské ostrovy za 10 tisíc, které můžete zakoupit na zimní letovou sezónu 2021/2022.

Zpáteční letenky z Vídně na Oahu či jakýkoliv jiný ostrov pořídíte od 9 289 Kč. Let zahrnuje 2 rychlé přestupy v Helsinkách Amsterdamu a Kalifornii a součástí tarifu jsou 2 příruční zavazadla. Odbavené zavazadlo vás vyjde na 60 EUR v jednom směřu.

EDIT: Letenky s Finnairem jsou sice minulostí, nově se však objevily letenky s KLM za prakticky identickou cenu, viz odkazy níže.

Ubytování či autobus/vlak na letiště zatím řešit nemusíte, ale určitě načerpejte inspiraci z našich obsáhlých průvodců po Maui, Honolulu a Big Islandu

Riziko?

Jak jsem zmínil v úvodu, je zde stále riziko toho, že se nebude dát letět z Evropy do USA a proto nebude možné cestu podstoupit. U Finnairu však máte nárok na bezproblémovou změnu termínu. V případě, kdy sami let zruší je změna na libovolný termín bezplatná. Pokud termín letu budete měnit vy, budete si muset doplatit rozdíl v ceně, který však může být klidně 15 000 Kč!

Změnu termínu zdarma s doplacením rozdílu v ceně letenky na nový termín máte i u KLM/Delty.

Osobně se přikláním k názoru, že podzim je realizovatelný, ale letenky bych i přesto kupoval jen na rok 2022.

  • Ušetříš až 63 % oproti obvyklé ceně 25 000 Kč
  • Hledej v období listopad 2021 - březen 2022
  • Čeká tě přestup na letišti Helsinky a Los Angeles
  • Poletíš s aeroliniemi Finnair a American Airlines
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně jsou 2 příruční zavazadla

Kde koupit

VIE/Vídeň
HNL/Honolulu
Zpáteční letenky
23 hodin letu (2 přestupy)
VIE/Vídeň
OGG/Kahului
Zpáteční letenky
23 hodin letu (2 přestupy)
VIE/Vídeň
KOA/Kailua-Kona
Zpáteční letenky
23 hodin letu (2 přestupy)
VIE/Vídeň
HNL/Honolulu OGG/Kahului
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
24 hodin letu (2 přestupy)
VIE/Vídeň
HNL/Honolulu KOA/Kailua-Kona
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
24 hodin letu (2 přestupy)
VIE/Vídeň
HNL/Honolulu LIH/Lihue
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
24 hodin letu (2 přestupy)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Vídeň, letiště Honolulu, letiště Kahului, letiště Kona, letiště Lihue.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2021-04-08T07:26:04+02:00

56 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Ondřej Klement
před 3 lety

už je asi pryč že? žádný termín už nemůžu najít

MIGUELAS
před 3 lety

Vypadá, že už je to dávno pryč. Mimochodem, zajímalo by mě, určitě tu bude dost pamětníků, jak se pohybovaly akce na Havaj v posledních 2-3 letech. Jestli toto (do 10000) byla zcela mimořádně nízká cena nebo se to v minulosti už někdy vyskytlo.

Taky tu někdo zmiňoval, že letenka tvoří jen pětinu ceny celkových nákladů, jsem si zadal nástřel týdenní výpůjčky obyčejného auta s nulovou spoluúčastí a cca 250$ mi nepřijde jako likvidační cena při kombinaci 3tydenni výpůjčky na dvou ostrovech.

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Bylo to pryč už druhý den. Taková akce na Havaj je dost výjimečná, před 2 lety byla pecka z Helsinek za nějakých 8300 Kč, ale jinak 12-15k je považováno za dobrou cenu.

MIGUELAS
před 3 lety

@Mirjur myslel jsem si to. Asi mě zbytečně odradilo počasí listopad až únor a nemám ty ostrovy zpracované ve smyslu TOP10 a bylo na to málo času v průběhu té akce, jak ty lety poskládat. Jen pořád nechápu proč v očích těch, co tam už několikrát byli, se jedná o drahou destinaci.

Jako životní filozofii na levných cestách mám spaní v autě... V US jsem spal v autě aspoň ve 20 státech a bez problemu, naopak policie mi byla vždy spíše nápomocná. Pouze v Portoriku nad ránem probuzení s dlouhými zbraněmi a vysvětlili jsme si to. Půjčení obyčejného auta tam drahé není, potraviny také ne...

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Já jsem poměrně podrobně popsal v tomto vlákně, jak se dá cestovat na Havaji levně i s aktuálními cenami, které jsem našel pro mnou využité kempy (v praxi často spíš tábořiště). V USA se asi stále dá spát v autě (alespoň v odlehlejších oblastech), protože logicky jezdíš dlouhé vzdálenosti a např. můžeš potřebovat akutně spánek (nebo se na to můžeš vymlouvat). Na Havaji taková výmluva neprojde a spaní v autě mimo kempy je zakázané (někde od 18 h. do 6 h. ráno, někde od 2 h. v noci, přes den by to bylo asi OK): https://www.boondockersbible.com...rea-rules/

Uvědom si, že Havaj je buď poměrně hustě osídlená nebo jsou tam chráněné oblasti s pravidly viz ten odkaz, ale území nikoho, kam by se dalo zajet autem, tam téměř není. Jinak by tam bylo už plno místních bezdomovců. Ostatně proto už před 12 lety měla většina kempů (kromě těch pár soukromých nebo bezplatných nebo těch v NP) některé dny v týdnu zavřeno, což se hlídalo (obvykle 2-4 noci uprostřed týdne, protože jejich smysl je hlavně pro místní na víkendy.

Na Oahu můžeš spát za necelých 10 USD na osobu tady: https://www.malaekahana.net/nort...mmodations

Nebo od pátku do pondělka za 32 USD za 3 noci tady: https://www.honolulu.gov/parks/h...?id=569:ho

Ostatní možnosti jsou asi pro samostatně cestujícího drahé (podobně jako většina kempů na dalších ostrovech), ale vše jsem neprohlížel.

Na Maui můžeš spát zdarma ve 2 kempech v NP (s minimálním vybavením a v nejdeštivějších oblastech ostrova, v Hosmer Grove bude navíc chladno): https://www.nps.gov/hale/planyou...amping.htm

Na Big Islandu můžeš spát za 15 nebo 10 USD v NP (s minimálním vybavením a v nejdeštivější oblasti ostrova, ale ne tak vysoko - Nāmakanipaio asi 1200 m n.m., druhý níže): https://www.nps.gov/havo/planyou...t/camp.htm

Zmínil jsem asi všechny možnosti pro single cestovatele na legální levné spaní v autě na 3 hl. ostrovech (samozřejmě lze i ve stanu, což doporučuju). Kauai je asi od 18 USD. Víc možností je ve stanu na treku zdarma, ale i to je dost regulované (nebo chaty na Mauna Loa). Je možné, že se to povede i na nějaké nepoužívané odbočce, ale nespoléhal bych se na to. Spát zdarma na placených místech, kde většinou není obsluha a je třeba mít zaplaceno předem, bych taky nedoporučoval, protože to policie občas kontroluje a vyhazuje (co jsem dříve četl, já moc kontrol nezažil). Nevím, jak je to s pokutami. Pokud bys to chtěl riskovat, dohledej si zkušenosti jiných. Tipoval bych, že poprvé možná budou shovívaví, ale při opakování se to prodraží.

MIGUELAS
před 3 lety

Libore, díky za obsáhlý komentář, hodně přínosné shrnutí, věřím, že nejen pro mě. Tak asi v tomto bude Havaj specifická, já vždy na všech jiných i třeba karibských ostrovech spal v autě a v asi 30 státech USA taky, samozřejmě mimo NP.

Avatar uživatele
Milan
před 3 lety

Vancouver, Calgary a další cíle v západní Kanadě kolem 320 Euro z Vídně s KLM/Air France/Delta....

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Hezké... škoda, že člověk nemá jistotu, jestli a kdy se Kanada otevře.

Avatar uživatele janicek
janicek
před 3 lety

Istota podla mňa nie je ani pri USA...

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

To není, ale je větší pravděpodobnost, že bude otevřeno USA v lednu/únoru 2022 (Havaj), než Kanada v létě/podzim 2021.

Avatar uživatele
Pavel
před 3 lety

Ahoj, díky za akci, zakoupili jsme si s přítelkyní letenky na Oahu na 12 dní :-). Chci se zeptat - když máme už zaplacené je možné to ještě změnit na open jaws a vrátit se z Maui (a na Maui během dovolené přeletět?) Díky :-)

Avatar uživatele
Johanna
před 3 lety

Můžu se zeptat přes co řešíte ubytování? Díky moc

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 lety

Jojo. To si tak koupíš auto a druhý den zavoláš do prodejny, že ti ten čtyřválec nějak nevyhovuje a že bys ho chtěl vyměnit za šestivál. Nejlépe za stejnou cenu :-)

Avatar uživatele floodland
floodland
před 3 lety

Tak pokud mezitím nedošlo ke změně tarifu, tak by to v té 24 hod lhůtě šlo udělat. Takhle to bude o ten jeden přelet (cca 100 USD) dražší

Avatar uživatele
Michal
před 3 lety

Je tam i treba Aljaska ted, kdyby mel nekdo zajem, asi se daji zkouset ruzne destinace. Ale v lete je to na riziko a v zime tam je zima :)

Avatar uživatele
TomB
před 3 lety

Ahoj, vážně uvažujeme o nákupu letenek, přes vánoce a silvestr to vychází na 30 na jednoho, tak ještě můžeme ted v létě je reálné že to bude ok nebo jaké jsou rizika? Jak je to Evropa a USA ? Vůbec nepouští nebo musí byt člověk naočkovaný nebo mít 1000 testu? díky za info

Avatar uživatele
PETRaTOM
před 3 lety

Já včera ještě před touto akcí jezdil prstem po mapě a lustroval letenky u různých společností (což dělám v poslední době dost často) a podařilo se mi narazit na Vídeň - Honolulu - Vídeň přes Vánoce i Nový rok právě u oneworld za 481 $. Nevydržel jsem to, koupil, takže teď už jen posílat pozitivní vlny do mozků amerických politiků, aby otevřeli hranice ještě tento rok.

Avatar uživatele
Denisa K.
před 3 lety

Koupeno na leden, dekuji za upozorneni na letenky !!! Konecne nejake svetlo na konci tunelu..:-)

Avatar uživatele
Honza
před 3 lety

Zdravím všechny, v případě rezervace u Delty, tarif umožňuje změnu. Lze změnit jen datum nebo bude možno případně změnit i cílovou destinaci? Děkuji za radu.

Avatar uživatele Sykous
Sykous
před 3 lety

O’aha - Maui s moji oblíbenou Deltou, tomu se nedalo odolat. ✈️ Diky moc!

Avatar uživatele David _34
David _34
před 3 lety

Paráda 31.1. - 15.2. Kalua-Kona

Avatar uživatele
Vlado
před 3 lety

Super akcia.

Stihol som cenu 310€ termin 13.2 2022 az 28.2.2022 z viedne. Superr

Avatar uživatele
Martin
před 3 lety

Jaká zavazadla jsou v ceně? Rozměry a váha. Děkuji

Avatar uživatele Mauny
Mauny
před 3 lety

"V ceně jsou 2 příruční zavazadla"

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Asi ne ve všech případech. Když jsem si navolil trasu Vídeň-Kona-Honolulu-Vídeň (Finnair-BA-American) za nějakých 10k, tak bylo v ceně jen 1 příruční.

Kryštof Hájek
před 3 lety

U všech zmíněných aerolinek je povoleno jedno klasické příruční a jedno menší, obvyklé rozměry jsou 55 cm x 40 cm x 23 cm + 40 cm x 30 cm x 15 cm. Při výběru letenky v těchto případech se vždy píše 1 kabinové zavazadlo, jelikož to druhé se bere jen jako "Personal Item".

Avatar uživatele
Michal
před 3 lety

Jsou tam i varianty s Deltou přes Paříž a LA za cca 9300kč...

Avatar uživatele
Stefan Koval
před 3 lety

multicity?

Avatar uživatele
Michal
před 3 lety

Jo, zkoušel jsem VIE-HNL, LIH-VIE. První půlka února. Cesta tam přes Paříž a LA, zpět LA a Amstr.

Avatar uživatele pokus
pokus
před 3 lety

Něco mi uniklo nebo si myslíte, že bude možný přestup v USA a tedy obnovené ESTA?

Kryštof Hájek
před 3 lety

Však samotné Havajské ostrovy jsou součástí USA, bez obnovené ESTA by to nešlo tak či tak ;) A ano, myslíme si, že v roce 2022 už to snad možné bude. Samozřejmě riziko je dnes při cestě kamkoliv (viz upozornění výše), ale tahle cena už za to podle mě stojí.

Avatar uživatele
Jan S
před 3 lety

Zdravím všechny, nenašel náhodou někdo letenky s delším přestupem v LA na zpáteční cestě? Děkuji!

Avatar uživatele janicek
janicek
před 3 lety

U niektorych tych leteniek pise: No changes allowed. For flights booked on or after April 1, 2021. Vacsinou u AA. Tak sa moze stat, ze sa nebudu dat bez poplatku zmenit...

Avatar uživatele
Liborek
před 3 lety

Premium economy za 19000, v ceně dvě odbavená zavazadla, lepší místa k sezení, priority na letišti a "premium beverages". To snad i koupím...

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 lety

Jdi na to

Avatar uživatele
Liborek
před 3 lety

Když já už jsem tam byl dvakrát :-)

Avatar uživatele
Radek
před 3 lety

Diky za akci, jen bych chtel podotknout, ze se snizila dokonce na 8200 Kc (koupeno).

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Přes GoToGate nebo MyTrip?

Avatar uživatele
Liborek
před 3 lety

Na webu finnair za 342 EUR / 8800 Kč, ale jen některé routingy.

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Navíc to vypadá, že Finnair z havajských letišť zná jen Honolulu, takže u nich nejde udělat multi-city.

No, byl jsem hodně nalomený, málem jsem to koupil, ale když jsem si uvědomil, že ta letenka je tak pětina celkových nákladů... tak na Havaj nemusím... :-)

Jakub_Z
před 3 lety

Pětina když to bude totální low cost :)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Když to bude totální low cost, nemusí to být moc drahé. Poměr nákladů na letenku na celkových nákladech záleží samozřejmě taky na délce pobytu. Před 12 lety mě vyšly kompletní náklady (mimo letenky z Prahy) asi na 33 USD na osobu a den a nebyl to úplný low cost. Prvních 39 dní jsme byli dva a většinou jsme spali ve stanu v kempech - tábořištích (v Hilo i na zahradě hostelu), ale 11 nocí i v hostelu. Procestovali jsme 4 ostrovy, 17 dní půjčeným autem, jinak stopem nebo na Maui i minivanem hostelu za dýško řidiči. Zbylých 20 dní jsem cestoval už sám se spaním většinou v hostelu (někdy v kempu) a jezdil jsem hlavně busem.

Je fakt, že, co jsem se teď díval, kempy od té doby dost zdražily (často 30 USD za místo, což by pro samostatně cestujícího bylo drahé, ale ve více lidech se rozloží, stejně jako půjčení auta). Třeba na Maui jsou stále kempy - tábořiště zdarma v NP (2x drive-in, 2x na treku na Haleakale). Na Big Islandu jsou v NP kempy za 15 USD (asi za stan) nebo i méně, v chatě na Mauna Loa zdarma. Na východě Oahu se dá kempovat za necelých 10 USD na osobu u pláže nebo v botanické zahradě obklopené strmými zelenými útesy za 32 USD celkem za 3 noci od pátku do pondělí za místo pro více lidí.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 3 lety

Tohle ale má, Libore, pro dnešek prakticky nulovou relevanci. Já jsem skládal pro bráchu svatební cestu ve stejném roce a vešel se do 85,000 za ubytování v hotelích, auta a přelety mezi 3 ostrovy pro 2 osoby na 3 týdny.

Dnes naprosto nemyslitelné.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Jasně že v posledních letech (a teď a v dalších letech) je tam mnohem dráž, ale ne vše je tak výrazně dražší (a leccos je i po velkém zdražení stále levné). A já psal hlavně o totálním low costu, že nemusí být moc drahý. Třeba bus na Oahu stál 2 USD a teď 2,75 USD (1-Day Pass 5,50 USD). Můj hostel na Waikiki (Polynesian Hostel Beach Club) stál 24 - 26 USD (za 6-lůžkový pokoj) a na září nebo říjen 2021 stojí od 30 USD za 12-lůžák (40 za 6-lůžák). Pravda je, že hostel Banana Bungalow na Maui stojí místo asi 30 už 52 USD, ale ty free tours (za dýško) má stále stejné jako tehdy (každý den v týdnu někam jinam) a za tu cenu se to vyplatí (zvlášť pro samostatně cestujícího).

Jídlo v supermarketech bylo velmi drahé už tehdy, takže asi výrazný procentní nárůst nebude, ale to nehrálo v nákladech moc velkou roli. O cenách kempů už jsem psal - to jsou aktuální ceny. Ve skupině 4 lidí se stany lze cestovat po všech 4 hlavních ostrovech poměrně levně. Na půjčovné auta jsem se nedíval, ale to se rozloží a benzínu se moc neprojede.

Když pojede zájemce o přírodu a treky low cost na Maui a Big Island, může dosáhnout velmi nízkých nákladů spaním v NP a ježděním stopem (ten byl na všech 4 ostrovech v pohodě, nečekali jsme moc dlouho a brali nás sympatičtí místní nebo turisti). Na Oahu ta cena 10 USD za kemp za SV pobřeží Malaekahana je stále nízká (i když tehdy byla 7 USD) a v kombinaci s Waikiki za 30 USD a busu to může zvládnout i single cestovatel levně. Permit na Kalalau Trail na Kauai stojí 20 USD na den tj. obvykle 60 USD za trek, což je v pohodě na to, že je to jedno z nejkrásnějších míst na světě. Při využití stopu nebudou kromě jídla (a případně bomby do vařiče) další náklady.

Pokud ale chce někdo projet třeba za 2 týdny 4 ostrovy, náklady na den narostou na letenkách, které jsou o dost dražší. Ty byly tehdy tři za 149 USD (a z Maui na Oahu jsem ještě stihl trajekt těsně, než ho zastavili).

Jakub_Z
před 3 lety

Se vším co si napsal souhlasím. Jen s tím rozdílem že rok 2009 neni 2021. V roce 2017 jsme byli na 3 ostrovech celkem 16 dní. Vyšlo nás to ve dvou celkem na 90k (včetně letenek za 12k a dopravy do Amstru). Po celou dobu vyjma prvních dní v HNL jsme měli auto. Celkem jsme byli 6 nocí na Airbnb, zbytek stan. Na Kauai jsme spali s ohledem na ceny ubytování buď v kempu, nebo u místních na zahradě. Za přírodu tam kromě Kalalau a Volcano neplatíš. Jedli jsme jen ve stáncích, nebo si sami vařili. Za mě to byl velký low cost, ale neměnil bych, jen bych více jedl :D

Takže jak psal Mirjur, doprava začíná na 1/4.

Avatar uživatele floodland
floodland
před 3 lety

Tak obecně hodně záleží v kolika lidech se cestuje. Pokud někdo pojede sám, tak to bude ultra low-cost, ale ve finále pěkně drahý. Jinak za mě, ve 4 nás Hawai přišla na cca 1500,- na den a osobu (2 ostrovy, velmi slušné ubytování v apartmánech plus auto po celý pobyt). Nepočítám jídlo, přelety a další věci. Ale bylo to před 6 lety. Ale jak bylo již řečeno, jídlo bylo drahé vždy a u ostatního záleží, jak se kdo chce bavit. Organizované aktivity jsou drahé všude a tady obzvlášť. Odhad pro 2 osoby s akční letenkou a neživořící někde v kempu bych to teď viděl někde okolo 100 tisíc za 10 dnů s návštěvou 2 ostrovů. Komplet.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Jakube, každý si představuje něco jiného pod pojmem totální low cost. Mít půjčené auto pro dva na celou dobu kromě Honolulu já za totální low cost nepovažuju (možná tak pro 5, ale spíš jen ten stop). Ani tu mou cestu ne. Zmiňuju náklady v roce 2021 u položek, které jsem využil tehdy. Kdybych tam chtěl jet letos totální low cost, něco z toho bych vynechal a kromě letenek bych se dostal jistě i pod 30 USD na den tj. na méně, než jsem to měl tehdy bez všech letenek.

Jakub_Z
před 3 lety

To mas pravdu. Auto neni lowcost a ted koukam ze auto stoji okolo 100$ za den, to celkem zdrazili 😀. Beztak si nedokazu predstavit to stalcit na 30$ denne.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Auto se dá půjčit u místních půjčoven levněji - zvlášť starší auto. Na Maui jsme si půjčili na 3 dny tady: http://www.mauivans.com/what.htm Stále jsou levní u toho, co jsme měli: Ford Focus wagons, Middle Age $199 per wk, Old $149 per wk, Collision (CDW) available at $12 per day and Liability (SLI) at $10 per day Package $19. Na Big Islandu jsme taky měli Ford Focus (ale sedan a novější) u lokální půjčovny celkem levně.

Většina lidí si cestování stopem nedokáže představit, ale má to i své výhody. Např. tak člověk pozná místní lidi nebo fajn turisty. A jinak bych neměl třeba unikátní zážitek výjezd na vrchol sopky do 3000 m n.m. na korbě pick-upu sedící na surfových prknech. Spaní ve stanu taky není pro každého. Na Oahu u pláže by to zvládl za příznivého počasí každý, ale třeba ty 4 kempy (tábořiště) zdarma na Maui by za deštivého počasí vyžadovaly trochu odolnější lidi (my měli na Haleakale v Hosmer Grove Campground ve 2134 m n. m. po večerním silném dešti ráno na předsíňce stanu námrazu).

Jinak záleží, proč a jak člověk cestuje. Kdo jezdí hlavně za přírodou a je zvyklý na túry a spaní ve stanu, bude v pohodě. Pokud bych se chtěl vejít do 30 USD denně bez všech letenek, budu mít na Oahu náklady na ubytování 10 USD na osobu na ubytování v kempu na SV pobřeží Malaekahana, na dopravu 5,50 USD za 1-day pass na bus a něco na jídlo tj. pod 30 celkem v pohodě. Při pozdním příletu nebo brzkém odletu by musel být hostel za 30 USD. Na Maui bych spal jen v kempech zdarma a jezdil stopem nebo chodil, takže náklady by byly dost nízké. Na Big Islandu bych kromě případného přespání ve stanu na zahradě hostelu využil ty kempy (tábořiště) v NP za 10 či 15 USD pro 1-2 nebo tyto 2 zdarma (obě jsme využili): https://www.nps.gov/hale/planyou...amping.htm

Na Mauna Loa bych šel delší trasu od východu s využitím 2 chat tj. asi 3 nocí zdarma (my jsme šli díky půjčenému autu kratší trasu od severu s přespáním jen v chatě téměř na vrcholu).

Na Kauai bych jel stopem na Kalalau (závěr případně pěšky) tj. 20 USD na den plus nějak vyřešit kemp před a po. SZ Kauai od jihu by byl asi bez auta složitější, ale i s ním by se do celkového průměru vešlo. Za jídlo se nemusí utratit moc, pokud člověk není náročný.

Avatar uživatele
Roman
před 3 lety

Přiznám se, že nerozumím uváděnému doplatku pokud bych let zrušil sám. Děkuji za odpověď

Avatar uživatele fabiatik
fabiatik
před 3 lety

Pokud nakoupíš teď letenku za 9 000 Kč a za 2 měsíce ji budeš chtít přehodit na jiný termín, budeš doplácet do aktuální ceny letenky (za 2 měsíce může stát letenka 14 000 Kč, takže doplatíš 5 000 Kč).

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Je nutné tohle zmínit a říkat. Flexibilní letenky nejsou zdarma, pokud člověk kupuje za akční ceny. A zrovna tady může být snadno doplatek větší, než původní cena letenky.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 3 lety

Ale ty tam píšeš, když letenku zrušíš, ne změníš.

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před 3 lety

Můžu se zeptat o jaké konkrétní časové období se jedná? Myslím po který měsíc v roce 2022 se dají max. koupit tyto letenky? Duben, květěn 2022, nebo i později?

Avatar uživatele
Dawe
před 3 lety

Plati no fee za zmenu i v pripade, ze koupim letenky u Finnair, ale operuji je jini? Typicky British a American airlines? Diky

Avatar uživatele fabiatik
fabiatik
před 3 lety

Myslím, že by to mělo být v pohodě, oni všichni spadají pod jednu alianci (oneworld).

Další akce