Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Hledáte-li místa v Evropě, která stále stojí stranou turistického mainstreamu, obraťte svoji pozornost směrem na severovýchod do Pobaltí. Po dlouhé době se lze do jeho centra, lotyšského hlavního města Riga, dostat za velmi slušné ceny i na přímých letech z Prahy. Během října pořídíte ideální termíny na 2–4 denní termíny (od čtvrtka do soboty nebo od soboty do úterý) kolem 1.200 Kč, což je cena, o které jsme si ještě před rokem mohli nechat akorát tak zdát. 

A s jakými počítat cenami ubytování? Riga patří k levnějším městům, nebude problém sehnat noc pro dva v běžném 3* hotelu okolo 800 Kč na noc, hostely a levnější apartmány pak klesnou i pod 500 Kč.

Obecný přehled nejen o cenové úrovni, ale i tipy na krátké výlety mimo Rigu, vám přinese nás průvodce Lotyšskem.

Příklady termínů:

  • 28.9. - 1.10.: 1 248 Kč
  • 28.9. - 3.10.: 1 248 Kč
  • 5. - 8.10.: 1 276 Kč
  • 12. - 15.10.: 1 248 Kč
  • 31.10. - 2.11.: 1 248 Kč

První letenka je vždy ještě cca o 150 Kč levnější, za uvedené ceny je však vždy dostupný dostatek míst na konkrétním letu (5 – 10).

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
RIX Riga
Lotyšsko
Riga
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 000 Kč . Ušetříš přibližně 38 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Říjen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Riga

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 150 Kč jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Michal_LBC
Michal_LBC

Díky, koupeno za 1350 kč na začátek září :-)

Odpovědět
před 3 lety

jako osoba nezkušená dělám možná něco špatně, nicméně termín 28.9.-3.10. jsem se dokázal dostat jen na 1472 Kč, když jsem samozřejmě vše za příplatky odmítnul. Taky jsem nebyl schopný rozklíčovat tuto větu: "První letenka je vždy ještě cca o 150 Kč levnější, za uvedené ceny je však vždy dostupný dostatek míst na konkrétním letu (5 – 10). " První letenka z mého nákupu? první letenka ever? první letenka na tomto letu? za cenu je dostupných jen 5-10 míst ? takže ta zvýšená cena může znamenat, že už jsou tyto levnější pryč? samé otázky :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano myšleno jako první letenka na tomto letu, jinými slovy, že v době zveřejnění příspěvku bylo jedno vždy jedno místo cca o 150 Kč levnější než uvedená cena.

A je to přesně tak, jak říkáte. Pokud vidíte vyšší cenu, těch 5 letenek už se prodalo a tím se cena zvýšila. U podobných low-costových akcí je obvyklé, že ceny platné při zveřejnění vydrží maximálně pár hodin.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 24%
Tam jsi vždycky chtěl!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Hurá za zážitky!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
A už tam budem?
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To musíš vidět!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Riga
Lotyšsko Přílet na letiště Riga

Do centra Rigy jezdí autobus číslo 22 a minibus číslo 322. Prvně jmenovanou linku operují standardní autobusy a zaveze vás od 5:40 do 23:30 na hlavní nádraží i do historického centra při intervalu 10 až 15 minut. Na lince 322 jezdí jen menší dodávky. Jezdí od 6:00 do 21:30 každých 20 až 30 minut. Celkem cesta do centra zabere zhruba 35 minut.

Alternativou pro cesty do severní části města i centra města je minibusová linka 241, ta však do centra jede víc než 45 minut.

Jízdenky stojí 1,15 € na jednu jízdu, případně přestupní na hodinu za 2,30 € nebo celodenní za 5 €. Lístky zakoupíte v automatu na zastávce nebo v trafikách Narvessen, které jsou i na letišti.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1LGvTzjQrDBdTOIFLdoajThqF9hgVLOhX]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Lotyšsko
Průvodce pro letiště Riga