Jak akci využít?

Skvělé ceny směrem na samotný jih Portugalska nabízí rakouské aerolinie Laudamotion při odletu z vídeňského leteckého přístavu. Zpáteční letenky zakoupíte po čas zimy za 20 €, asi 519 Kč. Výhodou jsou i termíny na prodloužený víkend od čtvrtka do neděle.

Ve Faru si půjčte auto a projeďte celé jižní pobřeží Portugalska Algarve, minimálně pak k Portimau a ideálně až k dlouho považovanému nejjižnějšímu bodu Evropy mysu Sv. Vincenta.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Faro
Portugalsko
Zpáteční přímý let 3 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka letenek z 26. 09. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 85 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od listopadu do ledna 2019.

S kým poletím?

Laudamotion

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm. Větší z nich odbavíte při nástupu do letadla.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

letenky přes Laudamotion se nám při rezervaci nenabídli, asi jsme chvíli váhali a 24.1. letíme s Ryanair. A levná byla pouze jedna ze dvou. Nevadí, teď řeším dopravu z Prahy na letiště Vídeň a nic moc, studenti ještě neprodávají a Flix jede špatně, parkování je přes cenu letenek. Hodil by se akční let z Prahy. Pouze konstatování a přání současně. Zdeněk

Odpovědět
před 9 měs

Ahoj,

jsou skutečně u Laudamotion v základní ceně 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm? Neplatí stejná politika jako u Ryanair od 1.11.2018 - tj. že se za 55 x 40 x 20 cm musí platit 6-8 EUR?

Děkuji Honza

před 10 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, u Laudamotion se změna netýká.

před 10 měs
Avatar uživatele Martina
Martina

Ahoj, prosím to máte ověřeno?

Díky, Martina.

před 10 měs
David Eiselt

Udělali jsme maximum pro to, abychom zjistili tuhle informaci. Předáváme ji dál, pokud nevěříte nebo s tím nesouhlasíte, pátrejte po stejných informací stejně jako my, abyste dospěli ke stejnému závěru, že u Laudy se aktuálně změny nekonají.

Není důvod každého osobně přesvědčovat o tom, že víme co píšeme a stojíme si za tím. Však kvůli podobným radám na tento web chodíte :) Takže ano, máme to ověřeno k dnešní situaci. Jak to bude za týden nevíme.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, myslíte, že by mohl být nějaký problém, kdybych dítěti do dvou let koupila dospělácký lístek? Ten se dá sehnat za 10 euro, ale kojenec má automaticky příplatek 25. Aspoň by měla místo na sezení, když zrovna nebudeme přistávat nebo vzlétat.

před 10 měs

Loni jsem letěli s Ryanair a s rok a půl starým dítětem a koupili taky dospělácký lístek. Vše bylo bez problémů. Jen je potřeba zadat jiný datum narození při koupi letenky.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele Michal
Michal

Tento web je dobrej na to, kdy člověk sedí u PC a pracuje.. Pak mu vyskočí nějaká nabídka, kterou nikdy nechtěl a ani ho nenapadla a nakonec ji koupí, protože za tu cenu neber to.. No, snad se tam ten týden zabavíme - přelom listopad-prosinec :-D

před 10 měs
Avatar uživatele Jan Ziemba
Jan Ziemba

Presne! Ja takhle letim v lednu do Bukuresti :D

Přidat odpověď
před 10 měs

Zdravím, při přihlášení se mi zobrazí pouze prázdná stránka, tedy nejde objednat letenky .... jak tedy pokračovat?

před 10 měs
David Eiselt

Načíst znovu, web Ryanairu je fakt příšerný :(

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den,

mám prosím dotaz, zda jsou v ceně opravdu 2 příruční zavazadla. Nabízelo mi při rezervaci možnost zakoupení s přednostním nástupem a 2 zavazadly. objednávám poprvé, tak atˇneudělám chybu. Děkuji

před 10 měs
David Eiselt

Dobrý den Iveto, zde v sekci Zavazadla je vše popsáno https://www.cestujlevne.com/lete...audamotion

V krátkosti – větší zavazadlo odevzdáte před nástupem do letadla a bude odbaveno. Vyzvednete si jej po příletu na páse. Menší si berete s sebou na palubu. Pokud máte přednostní nástup, berete si obě zavazadla s sebou na palubu.

před 10 měs

Moc děkuji!

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

To budou fotky!
ušetříš až 50%
To budou fotky!
ušetříš až 25%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 62%
Tam chceš!
4378 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

  • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
  • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Portugalsko Přílet na letiště Faro

Letiště spojují s centrem Fara a hlavní městskou pláží dvě autobusové linky.

  • Linka 14: jede do centra asi 20 minut, za den jsou vypraveny pouze 4 spoje (jízdní řád),
  • Linka 16: jede do centra 15 minut v intervalu 30–50 minut od 5:00 do 23:00, ve městě končí na autobusovém nádraží (jízdní řád).
  • Jízdenka stojí 2,25 €, celodenní pak 5,30 €.

Pro cesty do ostatních letovisek na Algarve vždy musíte jet s přestupem v centru Fara.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Faro