Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Skvělé ceny směrem na samotný jih Portugalska nabízí rakouské aerolinie Laudamotion při odletu z vídeňského leteckého přístavu. Zpáteční letenky zakoupíte po čas zimy za 20 €, asi 519 Kč. Výhodou jsou i termíny na prodloužený víkend od čtvrtka do neděle.

Ve Faru si půjčte auto a projeďte celé jižní pobřeží Portugalska Algarve, minimálně pak k Portimau a ideálně až k dlouho považovanému nejjižnějšímu bodu Evropy mysu Sv. Vincenta.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
FAO Faro
Portugalsko
Faro
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 85 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od listopadu do ledna 2019.

S kým poletím?

Laudamotion

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm. Větší z nich odbavíte při nástupu do letadla.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

letenky přes Laudamotion se nám při rezervaci nenabídli, asi jsme chvíli váhali a 24.1. letíme s Ryanair. A levná byla pouze jedna ze dvou. Nevadí, teď řeším dopravu z Prahy na letiště Vídeň a nic moc, studenti ještě neprodávají a Flix jede špatně, parkování je přes cenu letenek. Hodil by se akční let z Prahy. Pouze konstatování a přání současně. Zdeněk

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj,

jsou skutečně u Laudamotion v základní ceně 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm? Neplatí stejná politika jako u Ryanair od 1.11.2018 - tj. že se za 55 x 40 x 20 cm musí platit 6-8 EUR?

Děkuji Honza

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, u Laudamotion se změna netýká.

před 4 lety
Avatar uživatele Martina _1
Martina _1

Ahoj, prosím to máte ověřeno?

Díky, Martina.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Udělali jsme maximum pro to, abychom zjistili tuhle informaci. Předáváme ji dál, pokud nevěříte nebo s tím nesouhlasíte, pátrejte po stejných informací stejně jako my, abyste dospěli ke stejnému závěru, že u Laudy se aktuálně změny nekonají.

Není důvod každého osobně přesvědčovat o tom, že víme co píšeme a stojíme si za tím. Však kvůli podobným radám na tento web chodíte :) Takže ano, máme to ověřeno k dnešní situaci. Jak to bude za týden nevíme.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, myslíte, že by mohl být nějaký problém, kdybych dítěti do dvou let koupila dospělácký lístek? Ten se dá sehnat za 10 euro, ale kojenec má automaticky příplatek 25. Aspoň by měla místo na sezení, když zrovna nebudeme přistávat nebo vzlétat.

před 4 lety

Loni jsem letěli s Ryanair a s rok a půl starým dítětem a koupili taky dospělácký lístek. Vše bylo bez problémů. Jen je potřeba zadat jiný datum narození při koupi letenky.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Michal_LBC
Michal_LBC

Tento web je dobrej na to, kdy člověk sedí u PC a pracuje.. Pak mu vyskočí nějaká nabídka, kterou nikdy nechtěl a ani ho nenapadla a nakonec ji koupí, protože za tu cenu neber to.. No, snad se tam ten týden zabavíme - přelom listopad-prosinec :-D

před 4 lety
Avatar uživatele Jan Ziemba
Jan Ziemba

Presne! Ja takhle letim v lednu do Bukuresti :D

Přidat odpověď
před 4 lety

Zdravím, při přihlášení se mi zobrazí pouze prázdná stránka, tedy nejde objednat letenky .... jak tedy pokračovat?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Načíst znovu, web Ryanairu je fakt příšerný :(

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den,

mám prosím dotaz, zda jsou v ceně opravdu 2 příruční zavazadla. Nabízelo mi při rezervaci možnost zakoupení s přednostním nástupem a 2 zavazadly. objednávám poprvé, tak atˇneudělám chybu. Děkuji

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Iveto, zde v sekci Zavazadla je vše popsáno https://www.cestujlevne.com/lete...audamotion

V krátkosti – větší zavazadlo odevzdáte před nástupem do letadla a bude odbaveno. Vyzvednete si jej po příletu na páse. Menší si berete s sebou na palubu. Pokud máte přednostní nástup, berete si obě zavazadla s sebou na palubu.

před 4 lety

Moc děkuji!

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Domorodec v Gambii
ušetříš až 34%
To bude jízda!
Zrcadlící se Oslo v Opeře
ušetříš až 75%
To budou fotky!
Oslo v červnu levně z Katovic
255 Kč
2022-05-14T08:35:19+02:00 0 komentářů
Achadas da Cruz
ušetříš až 31%
Jedem!
Senegalské loďky
ušetříš až 13%
Tam jsi vždycky chtěl!
5444 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Faro
Portugalsko Přílet na letiště Faro

Letiště spojují s centrem Fara a hlavní městskou pláží dvě autobusové linky.

 • Linka 14: jede do centra asi 20 minut, za den jsou vypraveny pouze 4 spoje (jízdní řád),
 • Linka 16: jede do centra 15 minut v intervalu 30–50 minut od 5:00 do 23:00, ve městě končí na autobusovém nádraží (jízdní řád).
 • Jízdenka stojí 2,35 EUR, celodenní pak 5,30 EUR.

Pro cesty do ostatních letovisek na Algarve vždy musíte jet s přestupem v centru Fara.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Faro