Jak akci využít?

Nenechte si ujít velice pěknou nabídku letenek aerolinií Swiss z Prahy do Lugana a užijte si letní víkend v srdci švýcarských Alp u Luganského jezera ve městě Lugano v kantonu Ticino, které je výhodným výchozím bodem k podniknutí nenáročných treků po okolních tisícovkách Monte Brè a Monte San Salvatore, z nichž se vám naskytnou přímo pohlednicové záběry na jezero a okolí. Vrcholků lze také dosáhnout lanovými dráhami z Lugana. V létě se můžete osvěžit ve vodách luganského jezera na městské pláži Lido di Lugano. Určitě si nenechte ujít některou ze scénických či tématických plaveb po jezeře. Kalendář akcí konaných u jezera, itineráře, jízdní řády a ceny naleznete na samostatném webu.

Závěr nebo začátek výletu si zpestřete návštěvou půvabného a temperamentního Curychu, ve kterém můžete strávit pár hodin, ale také zde přenocovat. Nemusíte se obávat pověstné švýcarské drahoty, samotný Curych nabízí mnoho míst a atrakcí, které jsou přístupné zdarma. Další atrakcí je vyhlídková terasa na curyšském letišti Kloten, jež je vyhledávaným místem leteckých nadšenců a spotterů z celého světa.

Při pobytu ve Švýcarsku počítejte s vyššími náklady na ubytování a stravu, proto před nákupem letenek alespoň prověřte ceny hotelů na zamýšlené termíny. Obecně počítejte s minimálně dvěma tisícovkami za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Rezervaci letenek provádějte přímo na webu letecké společnosti. Chcete-li do itineráře vložit zastávku v Curychu, zvolte ve vyhledávacím formuláři Advanced search a dále možnost Multi segment journey / Open jaw flights a zadejte celkem tři segmenty. Je nutné dodržet maximálně 24 hodinovou přestávku v Curychu, jinak se letenka bude kalkulovat dle jiného a dražšího tarifu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Lugano
Švýcarsko

od 3 192 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 3 hod letu Rezervace na swiss.com
Letenky
Praha
Česká republika
Curych
Švýcarsko
Curych
Švýcarsko
Lugano
Švýcarsko
Lugano
Švýcarsko
Praha
Česká republika

od 3 192 Kč

Vyhledej letenky
3x 1 přestup 3 hod letu Rezervace na swiss.com

  Ukázka letenek z 18. 04. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 36 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání míst v nejlevnější rezervační třídě (K)

Na jaké termíny jsou letenky?

Tarif je dostupný po celý rok 2018 a také na část 2019 včetně termínů pokrývajících vánoční svátky a Nový rok

Jsou během letu přestupy?

Krátký nebo volitelný přestup v Curych

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Sestava dvou příručních zavazadel, velké a malé, pravidla naleznete v průvodci aerolinií Swiss International Air Lines

Co podniknu v destinaci?

Švýcarsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 28%
A už tam budem?
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 0 komentářů
ušetříš až 31%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 44%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 32%
Tam chceš!
4426 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Švýcarsko Přílet na letiště Lugano

10 minut chůze od terminálu po pěší zóně se nachází stanice příměstské železnice „Agno“, odkud se pohodlně dostanete vlakem na hlavní nádraží v Luganu nebo do příhraniční obce Ponte Tresa. Ve všední den jezdí vlaky každých 15 minut, o víkendu jednou za půl hodiny. Do Lugana vás spoj doveze asi za 15 minut.

Jízdenka do Lugana stojí 4,40 CHF a je možné na stanici v automatu platit kartou. Detailní jízdní řád k nalezení na webu Flpsa.ch

Průvodce pro Švýcarsko
Průvodce pro letiště Lugano

Zavřít boční panel
Švýcarsko Přílet na letiště Curych

Do centra Curychu

Cena do centra Curychu je pro všechny módy dopravy shodná: 6,60 CHF / 165 Kč a 13,20 CHF / 330 Kč za celodenní jízdné.

Zdaleka nejrychleji se do města dostanete vlakem. Nádraží se nachází v centrální části terminálu, intervaly činí 5–10 minut a na hlavní nádraží vás městská železnice doveze za 10 minut. Vlaky jezdí od 4:30 do 0:45.

Pokud cestujete do severního Curychu, bude pro vás nejvýhodnější využít tramvajové linky číslo 10 a 12. První z nich jezdí až do centra, cesta zabere oproti vlaku zhruba trojnásobnou dobu.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1sv2apm5lcBn6KRQ668Nzm3rLASI]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do okolních obcí a hotelů

Na letišti se nachází i regionální autobusové nádraží, odkud jezdí autobusy v maximálních intervalech 120 minut do všech okolních obcí, na letišti zastavují autobusové linky: E, 510, 520, 521, 524, 530, 531, 731, 732, 733, 734, 735, 736, 737, 759, 765 a 768.

Pro cesty do okolních významných hotelů vám pomůže informační leták letiště.

Průvodce pro Švýcarsko
Průvodce pro letiště Curych