Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ambiciózní projekt bývalého automobilového závodníka Niki Laudy v podání nízkonákladových aerolinií Laudamotion nám stále nedává spát. Po čas celého června jsou totiž dostupné zpáteční letenky za 40 € napříč nejrůznějšími přímořskými destinacemi, třeba na řecký ostrov Korfu. Letenky během letních prázdnin v červenci a srpnu pak seženete za rekordních 50 €, tedy 1.290 Kč!

Odlety na Korfu jsou plánovány z berlínského letiště Tegel v úterý, čtvrtek a soboty. Doporučuji volit sobotní odlety, kdy nemusíte být na letišti v 6:00, ale až v 11:40 na což pohodlně navazují i letenky z Prahy do Tegelu s easyJetem za 630 Kč. Cestou zpět využijete autobusy nebo vlaky Českých drah za 363 Kč.

Na Kofru si pak půjčte auto (700 Kč na den) a podle rozplánovaného itineráře rezervujte hotely (cca 800–1.200 Kč za noc a pokoj) po cestě.

Úsměvné jsou pak ceny letenek českých SmartWings, kteří prodávají letenky na Korfu za 8 500 Kč...

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
CFU Korfu
Řecko
Vlacherna
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 65 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Platí od června vždy v úterý, čtvrtek a sobotu.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm.

Co podniknu v destinaci?

Řecko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, měli bychom zájem vyrazit se třídou v září. Netušíte, kolik letenek je možné pořídit za zvýhodněné ceny a za kolik je další cenová kategorie po vyprodání těch nejlevnějších?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nastavte si požadovaný počet letenek a poznáte maximální částku. Pak je dobré je skupovat postupně, např. 5x za 40 €, 7x za 60 € a posledních x za 80 € (příklad).

Přidat odpověď
před 4 lety

Díky moc :) Koupeno v termínu 28. 6. - 7. 7. pro dva za necelých 90 EUR.

Odpovědět
před 4 lety

kez by nekdo lital takto Egypt :(

před 4 lety

Ty egypte máš ho v lednu/únoru za 7,5k i s 4 hvezdou all in.. co vís si přát...

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
To musíš vidět!
Sicílie
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Tam jsi vždycky chtěl!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
Hurá za zážitky!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Braniborská brána v Berlíně
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
Vlacherna
Řecko Přílet na letiště Korfu

Autopůjčovny

Půjčení auta je nevýhodnější variantou, pokud chcete objevovat ostrov Korfu a neradi trávíte čas na jednom místě. Na mnoho pláží nebo do menších letovisek se totiž nedostanete autobusem vůbec, případně pouze 1-2x denně.

Přímo na letišti má stanoviště většina nadnárodních známých autopůjčoven a půjčení zde vyjde i nejlevněji. Rozhodně však auto rezervujte online alespoň s předstihem 14 dní, ideálně ještě déle. Cena s blížícím se datem půjčení vzrůstá a pokud byste se rozhodli auto rezervovat až na místě, cena bude i více než dvojnásobná.

Ceny v letní sezoně očekávejte kolem 4 500 Kč na týden, 3-denní půjčení pak vyjde asi na 2 500 Kč. Mimo sezonu pak ceny autopůjčoven na Korfu padají i na méně než polovinu. Kde nejlépe rezervovat auto? Využijte srovnávače, které najdou nabídky všech autopůjčoven a můžete zde rovnou provést i samotnou rezervaci.

Autobus a MHD

Do 3 km vzdáleného města Korfu (Kerkyra) jezdí autobusová linka číslo 15 společnosti Corfu City Bus (tzv. "Modré autobusy", Blue bus). Autobusy jezdí do centra města, hlavního přístavu a zastavují i meziměstského autobusového nádraží Green buses (mapa linky 15), odkud můžete vyrazit do všech koutů ostrova.

Zastávka autobusu je přímo před příletovou halou označena cedulí "Blue Bus".

Jízdenka z letiště do města stojí 1,70 EUR a koupíte ji pouze u řidiče. Při cestě z města na letiště zakupte jízdenku v automatu na zastávce (na letišti chybí), případně v trafice, kdy vyjde pouze na 1,20 EUR. Jízdenka je nepřestupní a platí pouze pro jednu jízdu. Celodenní jízdenka platná pouze na Blue bus (modro-bílé městské autobusy) vyjde na 5 EUR.

První spoj z centra jede po 8 hodině ranní, poslední spoj z letiště pak kolem 22:15. Intervaly mezi spoji jsou zhruba 40 minut během letní sezony. V zimní sezoně pak jezdí autobusy jen zhruba 4-5x denně! Cesta do centra trvá asi 20 minut, k přístavu pak 25 minut.

Detailní informace o dopravě na celém ostrově najdete v našem průvodci po Korfu.

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Korfu