Na festival figurín a ohňostrojů Las Fallas do Valencie. Letenky od 1 599 Kč

Jak akci využít?

Hledáte-li své cesty nejen podle za každou cenu nejlevnějších letenek, ale chcete zažít i zábavu navíc, akci specifickou pro daný region, vydejte se třeba do španělské Valencie. V polovině března zde každoročně probíhá ikonický festival Las Fallas na počest Svatého Josefa. Každá čtvrť ve městě vyrobí stovky dřevěných nebo sádrových figurín, které svými rozměry vyrazí dech – nezřídka jsou dosahují až 30 metrů! Poslední noc festivalu pak po celém městě probíhá finální "La Cremà", kdy se všechny figuríny na náměstích postupně pálí.

Festival Las Fallas se dá popsat jako kontinuální čtyřdenní streetparty, která je každou noc završená monumentálními ohňostroji, živou hudbou a různými zvukovými efekty. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších i nejmasovějších festivalů na území celého Španělska. V letošním roce se koná v termínu 15. – 19.3., přičemž nejspektakulárnější události probíhají poslední dvě noci, nicméně ani začátek festivalu během víkendu rozhodně nezklame. Kompletní program najdete třeba zde.

Letenky během významných akcí tradičně zdražují, proto není radno váhat nad jejich nákupem, budou jen dražší. Nejlevněji poletíte z Vídně se společnostmi Laudamotion nebo Wizz Air, přičemž nejlépe vycházejí následující kombinace:

Ubytování trpí stejným problémem jako letenky: bude jen dražší. S rezervací proto neváhejte a počítejte už nyní s cenami kolem 2.000 Kč na noc pro dva. Výrazně ušetřit můžete skrz Airbnb, kde pokoj pro dva seženete i pod tisíc korun za noc.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Valencia
Španělsko
Jednosměrná přímý let 2.5 hod letu Rezervace na wizzair.com/#/booking/select-flight/VIE/VLC/2019-03-17/null/1/0/0/0/null
Valencia
Španělsko
Vídeň
Rakousko
Jednosměrná přímý let 2.5 hod letu Rezervace na ryanair.com/gb/en/booking/home/VLC/VIE/2019-03-20//1/0/0/0

  Ukázka letenek z 14. 12. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 47 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Březen 2019

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Vídně na letiště Valencia.

S kým poletím?

Laudamotion nebo Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Velikosti příručního zavazadla se liší dle aerolinky, klikněte na název o řádek výše.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 48%
Jedem!
ušetříš až 24%
To budou fotky!
ušetříš až 23%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 57%
Jedem!
4182 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,20 €, resp. 4,60 € skupinová pro dva. Pokud máte jízdenku za 5,80 € pro kalendářní den, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €. První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží (4,20 €), do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1vwqHd83-TDxhR2K-wPddv46vtzg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Španělsko Přílet na letiště Valencia

Nejrychlejší dopravou do centra města je metro. Na letiště jezdí linky 3 a 5, obě vás dovezou do centra a k hlavnímu nádraží, linka 5 dále pokračuje směrem k přístavu, linka 3 pak do severní části Valencie.

  • Cesta do centra zabere asi 20 minut, metro jezdí od 5:30 do 0:00,
  • jízdenka stojí 3,90 € + 1 € za kartičku na MHD, celodenní lístek na všechny druhy dopravy pak 15 €.

O něco levnější cestu do centra zajišťuje autobusová linka 150, spojení jezdí každou půlhodinu, cesta trvá 40–45 minut a jízdenka stojí 1,50 €. Linka jezdí od 5:30 do 23:00.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11LSKiEFfi7U5AZvZGhqkVsHUILg]

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Valencia