Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ryanair s postupným přidáváním letů prozatím na červnové termíny na nové spoje nabízí další výhodné ceny letenek. Aktuálně ulovíte zpáteční letenky z Prahy na Sicílii od 17. do 24.6. za parádních 1 128 Kč, což je cena, která se z Prahy na Sicílii objevuje na letní termíny výjimečně. Na uvedený termín je aktuálně dostupných více než 25 míst.

Nevystačíte-li si na týden jen s malým kabinovým zavazadlem, vyberte nejnižší tarif a až ve druhém kroku si k letence přidejte přednostní nástup s dalším velkým kabinovým zavazadlem za 299 Kč na jeden let. Celkem vás tak zpáteční letenka přijde na 1 726 Kč.

Ubytování a půjčení auta

Kde se ubytovat v blízkosti letiště? Míříte-li na Sicílii za koupáním a dlouhými písečnými plážemi, zvolte letovisko Marsala na jih od Trapani:

Pokud máte rádi menší pláže a členité fotogenické pobřeží, vaším cílem bude část sicilských břehů mezi Trapani a Palermem, přičemž obě města poslouží jako ideální výchozí body pro výlety

Ubytování na týden i v lepších hotelech přijde na Sicílii zhruba od 1 200 Kč na noc pro 2. Po rozpočítání na osobu tak za ubytování na týden zaplatíte okolo 4 500 až 7 000 Kč.

Budete-li chtít poznat Sicílii co nejvíce, rozhodně nejlepší variantou je půjčení auta. Ceny začínají zhruba na 800 Kč za den.

Podmínky pro cestu

Aktuálně platí na Sicílii povinnost maximálně 48 hodin starého antigenního testu.

Pro cestu zpět do ČR potřebujete provést antigenní test v Itálii a následně PCR test do 5 dní po návratu do ČR. Výjimku mají očkovaní a osoby po prodělání Covidu. Největší laboratoř v Trapani je CEDIS, cena antigenního testu činí 25 EUR.

Sledujte detaily a aktuality na naší stránce Koronavirus v Itálii.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
TPS Trapani
Itálie
Marsala
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 62 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

17. - 24.6.

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Trapani Birgi

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40x25x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Radek Peka

Letíme zítra s antigenem, vsak v tech formularich je na vyber i jen rapid test, tak kde je PCR ?

před rokem
Avatar uživatele
Ondřej Jánský

No i když jsem psal na Sicilské kontakty, tak psali, no my nevíme ale radši si udělejte PCR. Ale před tím i na těch ofiko stránkách, kde se dělala ta registrace měli jen PCR ( molecular ). Tak už to asi sjednotili s celou Itálií.

Tak pak dejte vědět, jak to tedy je a užijte dovču :)

před rokem

Zdravím, stačil jen antigen. Šťastnou cestu!

Avatar uživatele
Ondřej Jánský
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 16 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-27T14:12:10+02:00)

S tím testem si nejsem jistý, protože tato informace ohledně povinného PCR testu už na žádných stránkách Sicilských letišť ani oficiálních stránkách není. http://www.airgest.it/covid-19-p...n/?lang=en

Pokud máte někdo nějaké oficiální zdroj, kde je nutný PCR test, tak prosím pošlete, protože letíme příští týden, tak to taky zjišťuji :)

https://www.tripadvisor.com/Show...icily.html

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Další akční letenky

Dóžecí palác náměstí
ušetříš až 69%
To bude jízda!
Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam chceš!
Ragusa
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
5514 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Marsala
Itálie Přílet na letiště Trapani Birgi

Půjčení auta

Chcete-li důkladně procestovat Sicílii, půjčení auta je nevhodnějším druhem dopravování. Přímo v příletové části terminálu najdete několik poboček autopůjčoven, které však vždy rezervujte online s předstihem.

Využít můžete srovnávač všech dostupných autopůjčoven od Rentalcars.com, který ukáže veškeré nabídky a následně si přes něj můžete auto i rezervovat.

Ceny týdenního půjčení se pohybují mezi 4 500 a 9 000 Kč v závislosti na velikosti auta a sezoně.

Autobusy

Přímo před letištěm jsou zastávky několika autobusových společností, které provozují linky do následujících měst. Zastávky nelze minout, nacházejí se ihned u východu/vchodu.

Trapani: Do města jezdí společnost AST s nepravidelnými intervaly odpovídajícími letovému provozu, nicméně autobusy ve všední dny jezdí obvykle alespoň 1x za hodinu. V Trapani autobusy staví přímo u přístavu a na autobusovém nádraží (viz mapa zastávek).

 • Vyhledávání jízdních řádů (letiště je pod názvem "TRAPANI AEROPORTO BIRGI")
 • Cena jízdenky: 4,90 EUR (platí se u řidiče v hotovosti nebo v kanceláři ve městě při cestě na letiště, alternativně lze koupit online po registraci na webu AST)
 • Doba jízdy: 45-50 minut

Za taxík pak nezaplatíte méně než 30 EUR.

Marsala: Do nedalekého města a jezdí přímé autobusy Salemi, a to 2-5x denně, nenavazují tedy úplně na všechny lety.

Palermo: Do 115 km vzdáleného hlavního města Sicílie jezdí několikrát denně autobusová společnost Salemi. 

Agrigento: využít můžete přímou linku společnosti Lumia. Autobusy jezdí 4x denně přímo z letiště a zastavují i ve městech Sciacca, Siculiana, Porto Empedocle, Montallegro či Realmonte.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Trapani Birgi