Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud milujete jaro, kdy se příroda postupně barví do tisíců různých odstínů, pak nepromarněte šanci levných letenek do z Prahy do Amsterdamu. Proč zrovna tam? Nedaleko místního letiště se totiž nachází nejznámější a největší květinový park v Evropě Keukenhof. Každoročně je na 32 hektarech vysázeno na 7 milionů květin, většinou tulipánů, kterých je tu přes 800 druhů! V roce 2019 bude Keukenhof otevřený od 21.3. do 19.5., vstupné stojí 17 €, případně můžete zvolit variantu za 25 €, která v sobě zahrnuje zpáteční jízdenku na autobus přímo z letiště Schiphol. Veškeré potřebné informace pak najdete na oficiálním webu keukenhof.nl.

Je sice teprve říjen, ale s nákupem letenek neotálejte. Ty nejlevnější totiž nabízí easyJet, u kterého se takřka vždy vyplatí nakupovat s výraznějším předstihem. Nejnižší cena na termíny od pátku nebo čtvrtka přes víkend do pondělí je k mání od 1.233 Kč při cestě dvou osob (administrativní poplatek se rozpočítává mezi všechny cestující, čím více vás poletí, tím méně zaplatíte), například v termínech:

  • 22. - 25.3.
  • 9. - 13.5.
  • 17. - 20.5.

Připravte se jen na vyšší ceny ubytování v Amsterdamu, které snadno přesáhnou hranici 2.000 Kč na noc. Šanci proto dejte i předměstím, ze kterých se snadno dostanete jak do Amsterdamu, tak na Keukenhof, a ubytování může být o pár procent levnější, například v obcích Amstelveen nebo Hoofddorp. Výrazněji můžete ušetřit i bydlením přes Airbnb.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
AMS Amsterdam
Nizozemsko
Amsterdam
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 500 Kč . Ušetříš přibližně 51 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevněji v březnu a květnu 2019

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Amsterdam Schiphol.

S kým poletím?

EasyJet

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně striktně jedno příruční zavazadlo 56 x 45 x 25 cm, hmotnost není omezena.

Co podniknu v destinaci?

Nizozemsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zkoušeli jste někdo i letenku pro "infanta"? Hází mi to vyšší částky, než pro dospělého. S prckem jsme letěli zatím jen na charteru, tak nevím, jak to chodí. Díky za radu :-)

před 4 lety

Už jsem se k tomu proklikala, že mají fixní poplatek. Tak ještě navazující otázka - je možné dítě nějak uvést jako standardního cestujícího? Přecijen ušetřit 300 a mít pro dítě sedadlo by bylo lepší než paradoxně hradit vyšší cenu a sedadlo nemít, protože děti do 2 let nárok nemají.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, je to běžná praxe koupit letenku jako dospěláka, ideálně jako dítě. Mnohdy totiž potom nejde zadat přesný rok narození, takže se improvizuje a zadává se co nejblíž to systém dovolí.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele roman.pesek
roman.pesek

Kolik hodin tak zabere rozumná prohlídka parku? Plus doprava z/na letiště?

Odpovědět
před 4 lety

je to krásny park ,cena je fantastická , čas na návštevu tak od 30.3.-15.4. vtedy to tam bude najkrajšie budú aj tulipány aj narcisy spolu kvitnúť

Odpovědět
před 4 lety

Koupeno na květen jako dárek k vánocům, díky za tip!

Odpovědět
před 4 lety

Zdravím vás! Je to super akce...mám v plánu jet do Amstru v květnu příštího roku a ráda bych to tátovi dala jako dárek k Vánocům a domluvila se s ním na konkrétním termínu...myslíte že po Vánocích budou ještě podobné akce nebo by mělo smysl risknout termín a koupit to teď ? Dík Klára

před 4 lety

Risk je zisk

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jak píšeme výš - easyJet na poslední chvíli moc levné letenky neumí, takže spíš nebudou. A nic levnějšího z Prahy do Amsterdamu nelítá.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Honem, dokud jsou místa!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ragusa
ušetříš až 60%
Hurá za zážitky!
Gambie
ušetříš až 36%
Jedem!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Amsterdam
Nizozemsko Přílet na letiště Amsterdam Schiphol

Do Amsterdamu

Vlakem

Nejrychleji se do centra na hlavní nádraží Amsterdam Centraal dostanete vlakem, který můžete využít i pro cestu na stanici Sloterdijk nebo do jižní části Amsterdamu (RAI, Duivendrecht, Diemen). Nádraží je umístěno přímo pod terminálem, z příletové haly ani nemusíte chodit ven, jen stačí po eskalátorech sjet dolů na nástupiště. 

Vlaky jezdí 24 hodin a spojení je velmi frekventované (cca jednou za 3 až 10 minut). Z letiště se na hlavní nádraží Centraal dostanete za 15 minut při ceně 4,50 EUR. Jízdenku zakoupíte ve žlutých automatech před vstupem do podzemního nádraží a před vchodem na perón ji bezkontaktně označte u turniketů. Pozor ale, za každou papírovou jízdenku se připlácí 1 € navíc, levněji tak vyjde cesta autobusem číslo 69, viz níže.

Ve vlacích lze využívat 24hodinové (2- a 3denní) jízdenky na MHD „Amsterdam Travel Ticket“ (viz detailní info) za 17 EUR (resp. 22,50 EUR u 2denní a 28 EUR u 3denní). Nelze však využít 24hodinové jízdenky za 8 €, která platí jen pro cesty tramvají, metrem a autobusem v rámci dopravního podniku GVB. Ty jsou platné pouze na autobus číslo 69.

Vlaky jezdí 24 hodin denně. Detailní jízdní řády a spojení do všech destinací najdete na webu nizozemských železnic.

Expresním autobusem

Dalším způsobem cesty do jižní části centra je autobus linky 397, který jede podél Van Goghova muzea, Rijksmuseum a nápisu I Amsterdam. Jednosměrná jízdenka stojí 6,50 €, zpáteční 11,25 € a lze ji zakoupit online nebo v modro-šedivých automatech přímo, které najdete přímo u pásů na zavazadla. Na lince 397 můžete využít 24hodinový lístek „Amsterdam Travel Ticket“ za 17 EUR (případně 2- i 3denní lístky), není však možné využít 24hod lístek pro dopravního podniku GVB za 8 €. Autobus odjíždí z nástupišť B15–19 a na konečnou dojede za 38 minut. Linka 397 jezdí 24 hodin denně.

Autobusem

Nejlevnějším způsobem dopravy je autobusová linka číslo 69 na nádraží Sloterdijk, kde můžete přestoupit na tramvaj směr centrum. Jízdenka na tento autobus stojí 3,20 EUR a na rozdíl od vlaku či autobusu číslo 397 lze využít i 24hodinový lístek za 8 EUR, který můžete koupit jen u řidiče. Zakoupit můžete i 48hod. jízdenku za 13,50 EUR nebo 72hod. za 19 EUR. Tyto lístky platí ve všech modro-bílých městských autobusech GVB, tramvajích a metru. Neplatí ve vlacích a autobusech jiných společností než je GVB.

Cesta autobusem 69 na nádraží Sloterdijk trvá 50 minut, zde můžete přestoupit na tramvaj číslo 19, která vás za dalších 30 minut doveze do centra, případně využít delší jízdu metrem. První autobus z nádraží Sloterdijk na letiště jede ve 4:37, poslední z letiště na Sloterdijk pak v 1:04.

Pro dopravu do různých částí Amsterdamu vám můžou posloužit i městské autobusy 186, 187, 194, 300 a 310, které zastavují na více místech. Linka 185 jezdí pouze k justičnímu komplexu v blízkosti letiště, ostatní autobusy pak zajíždějí do okolních obcí mimo Amsterdam. Jízdenky na tyto autobusy koupíte i u řidiče za 6 EUR.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1PAvfTITDJhQKURPhN0Pn3JohoyE&ehbc=2E312F]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Rotterdamu a Haagu

Na letišti se nachází jedno z nejrušnějších nádraží v Nizozemí, odkud jezdí vlaky do všech koutů země i okolních států. Například vlak do Rotterdamu jede necelou půlhodinu a stojí 12,20 €, do Den Haagu se dostanete za 40 minut a cena činí 8,30 €. Jízdní řády naleznete na webu nizozemských železnic ns.nl.

Do Keukenhofu

Z letiště jezdí přímá autobusová linka číslo 858 do květinového parku Keukenhof. Využít můžete koupě kombinované zpáteční jízdenky na autobus, která obsahuje i vstup do parku za 25 EUR. Cesta zabere asi 20 minut. 

Průvodce pro Nizozemsko
Průvodce pro letiště Amsterdam Schiphol