Ejlat

Nová destinace z Prahy s Wizz Air do izraelského Ejlatu. Letenky od 1 338 Kč

11 komentářů
2017-08-09T10:17:31+02:00

O akci

Přes několikaletý útlum působení dopravce Wizz Air na pražském letišti se letos konečně dočkáváme další expanze. Po letos zahájené přímé lince na Island přidává Wizz další horkou novinku, která zamíří do izraelského letoviska Ejlat.

Létat se bude od 2. listopadu každý čtvrtek ve večerních hodinách. Linka prozatím podléhá regulačnímu schválení, neočekáváme však se zahájením žádné problémy.

Obyvatelé Moravskoslezského kraje uvítají lety z Katovic, kde se začne létat od 30. října vždy v pondělí a pátek.

Ejlat uvítáte k cestám do letovisek podél Rudého moře nejen v Izraeli, ale také v Egyptě – ihned za hranicemi se nachází město Taba. Dovolenou u moře nejlépe zkombinujte s historií v nedalekém jordánském městě Petra. Na výběr je skutečně mnoho aktivit.

Zpáteční letenky z Prahy do Ejlatu nyní pořídíme za zaváděcí cenu 1.338 Kč (platí pro první termín s členstvím WDC). Očekáváme postupné snižování cen i na dalších termínech – výhodná cena je okolo 2.000 Kč za zpáteční let.

Od listopadu je navíc u Wizz Airu standardní příruční zavazadlo zdarma.

  • Ušetříš až 55 % oproti obvyklé ceně 3 000 Kč
  • Hledej v období Linka bude zahájena 2.listopadu a létat se bude každý čtvrtek.
  • Poletíš s aeroliniemi Naše tipy k dopravci najdete zde Wizz Air.
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně je zdarma příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 23 cm.
PRG/Praha
VDA/Ejlat
Zpáteční letenky
4 hodin letu (přímý let)
1 338 Kč
KTW/Katovice
VDA/Ejlat
Zpáteční letenky
4 hodin letu (přímý let)
1 050 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Ejlat Ovda, letiště Katovice.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2017-08-09T09:04:25+02:00

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Classic
před 6 lety

Můj report z návštěvy Petry via Eilat

http://www.topdestinace.cz/jorda...odruzstvi/

Avatar uživatele
mirjur
před 6 lety

Dá se tam jet autem půjčeným v Eilatu?

Avatar uživatele petr_30
petr_30
před 6 lety

Neda, prechod je jen pro pesi.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 6 lety

Dobrá zpráva, byli jsme v listopadu 2016 na prodloužený víkend, krásné počasí, skvělé šnorchlování, hezká podmořská observatoř, Timna park.....jen ty ceny jsou dost vysoké

Nám se líbilo hodně, naše dojmy zde :

http://www.mojecesty.com/clanky/...okoli.html

Avatar uživatele
Kacica
před 6 lety

Pokud vyuzijete letenky i k navsteve Jordanska, doporucuji vedle Petry i poust Wadi Rum, na den a noc, je tam krasne.

Avatar uživatele
Erik
před 6 lety

Paráda, letíme s kámošem ten první let, tzv. 2-9. listopadu. Přidá se někdo?:o)

Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2
před 6 lety

Pecka :-) Jen bych rád upozornil, že letiště neleží přímo v Eilatu, ale asi 60 kilometrů severně od něj - jedná se o vojenskou základnu. Nicméně do Eilatu se dostanete pomocí autobusů Egged - lístek stojí tuším cca 150 Kč a cesta trvá okolo hodiny.

Kryštof Hájek
před 6 lety
Avatar uživatele
Jiří
před 6 lety

Jak je to s vízem do Jordánska a přejezdem přes státní hranice Izrael-Jordánsko a zpět? Do Izraele by nemělo být potřeba vízum při návštěvě nepřesahující 3 měsíce, ale u Jordánska si nejsem jist. Tato destinace mě zajíma kvůli návštěvě skalního města Petra (Jordánsko), které je vzdáleno pouhých cca 150km od letiště v Eilatu (Izrael). Za případné rady děkuji.

Mojmír Paulička
před 6 lety

Ahoj,

Víza do Jordánska je najlepšie riešiť prostredníctvom Jordan Pass - sú v tom vstupy na najväčšie pamiatky v rámci Jordánska (aj Petry) a víza (je tam podmienka koľko nocí človek ostane v Jordánsku, inak musí doplácať, neviem ale na koľko to kontrolujú. Ale ostať 3 dni v Jordánsku neni problém, je tam čo robiť :) Z mojej skúsenosti ani nekontrolovali platnosť Jordan Passu (je tam QR kód, ktorý nikdo nekontroloval), takže by nebol problém to sfalšovať, ale osobne by som to asi neriskoval.

Hranice som tam inak prechádzal s rôznymi "nepeknými" vízami v pase (Irán, USA, atď.) a všade som sa dostal, aj keď som sa pri prvom vstupe do Izraela trochu zdržal :D

Avatar uživatele Honza Jelenek
Honza Jelenek
před 6 lety

Ahoj,

z Eilatu do Petry jsem jel loni na podzim a bylo to úplně v pohodě. Ten přechod tam funguje pouze přes den a "vystavení víza" pokud tomu tak lze vůbec říkat je de facto pouze zaplacení správního poplatku. Já jsem využil izraelské cestovní kanceláře pro cesty do Petry. Nicméně na přechodu bylo single cestovatelů víc, hlavně asiati. Na Jordánské straně čeká spousta taxiků, takže nevidím problém. V Aqabě se o vás budou prát pokud řeknete, že chcete do Petry. Jinak Jordánsko je super země, doporučuji. Mimo zmíněného Jordan Passu, v Petře jako takové je vstup relativně drahý, ale vyplatí se koupit dvoudenní, jelikož ten areál je opravdu rozsáhlý.

Další akce