Jak akci využít?

Přes několikaletý útlum působení dopravce Wizz Air na pražském letišti se letos konečně dočkáváme další expanze. Po letos zahájené přímé lince na Island přidává Wizz další horkou novinku, která zamíří do izraelského letoviska Ejlat.

Létat se bude od 2. listopadu každý čtvrtek ve večerních hodinách. Linka prozatím podléhá regulačnímu schválení, neočekáváme však se zahájením žádné problémy.

Obyvatelé Moravskoslezského kraje uvítají lety z Katovic, kde se začne létat od 30. října vždy v pondělí a pátek.

Ejlat uvítáte k cestám do letovisek podél Rudého moře nejen v Izraeli, ale také v Egyptě – ihned za hranicemi se nachází město Taba. Dovolenou u moře nejlépe zkombinujte s historií v nedalekém jordánském městě Petra. Na výběr je skutečně mnoho aktivit.

Zpáteční letenky z Prahy do Ejlatu nyní pořídíme za zaváděcí cenu 1.338 Kč (platí pro první termín s členstvím WDC). Očekáváme postupné snižování cen i na dalších termínech – výhodná cena je okolo 2.000 Kč za zpáteční let.

Od listopadu je navíc u Wizz Airu standardní příruční zavazadlo zdarma.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Ejlat
Izrael

od 1 338 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 4 hod letu Rezervace na wizzair.com
Katovice
Polsko
Ejlat
Izrael

od 1 050 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 4 hod letu Rezervace na wizzair.com

  Ukázka letenek z 09. 08. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 55 %.

Do kdy akce platí?

Ceny budou platné do vyprodání nejlevnějších sedaček na daném spoji.

Na jaké termíny jsou letenky?

Linka bude zahájena 2.listopadu a létat se bude každý čtvrtek.

S kým poletím?

Naše tipy k dopravci najdete zde Wizz Air.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je zdarma příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 23 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Můj report z návštěvy Petry via Eilat

http://www.topdestinace.cz/jorda...odruzstvi/

před rokem
mirjur

Dá se tam jet autem půjčeným v Eilatu?

před rokem
Avatar uživatele petr
petr

Neda, prechod je jen pro pesi.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Dobrá zpráva, byli jsme v listopadu 2016 na prodloužený víkend, krásné počasí, skvělé šnorchlování, hezká podmořská observatoř, Timna park.....jen ty ceny jsou dost vysoké

Nám se líbilo hodně, naše dojmy zde :

http://www.mojecesty.com/clanky/...okoli.html

Odpovědět
před rokem

Pokud vyuzijete letenky i k navsteve Jordanska, doporucuji vedle Petry i poust Wadi Rum, na den a noc, je tam krasne.

Odpovědět
před rokem

Paráda, letíme s kámošem ten první let, tzv. 2-9. listopadu. Přidá se někdo?:o)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Aleš
Aleš

Pecka :-) Jen bych rád upozornil, že letiště neleží přímo v Eilatu, ale asi 60 kilometrů severně od něj - jedná se o vojenskou základnu. Nicméně do Eilatu se dostanete pomocí autobusů Egged - lístek stojí tuším cca 150 Kč a cesta trvá okolo hodiny.

před rokem
Kryštof Hájek

Jak je to s vízem do Jordánska a přejezdem přes státní hranice Izrael-Jordánsko a zpět? Do Izraele by nemělo být potřeba vízum při návštěvě nepřesahující 3 měsíce, ale u Jordánska si nejsem jist. Tato destinace mě zajíma kvůli návštěvě skalního města Petra (Jordánsko), které je vzdáleno pouhých cca 150km od letiště v Eilatu (Izrael). Za případné rady děkuji.

před rokem
Mojmír Paulička

Ahoj,

Víza do Jordánska je najlepšie riešiť prostredníctvom Jordan Pass - sú v tom vstupy na najväčšie pamiatky v rámci Jordánska (aj Petry) a víza (je tam podmienka koľko nocí človek ostane v Jordánsku, inak musí doplácať, neviem ale na koľko to kontrolujú. Ale ostať 3 dni v Jordánsku neni problém, je tam čo robiť :) Z mojej skúsenosti ani nekontrolovali platnosť Jordan Passu (je tam QR kód, ktorý nikdo nekontroloval), takže by nebol problém to sfalšovať, ale osobne by som to asi neriskoval.

Hranice som tam inak prechádzal s rôznymi "nepeknými" vízami v pase (Irán, USA, atď.) a všade som sa dostal, aj keď som sa pri prvom vstupe do Izraela trochu zdržal :D

před rokem
Avatar uživatele Honza Jelenek
Honza Jelenek

Ahoj,

z Eilatu do Petry jsem jel loni na podzim a bylo to úplně v pohodě. Ten přechod tam funguje pouze přes den a "vystavení víza" pokud tomu tak lze vůbec říkat je de facto pouze zaplacení správního poplatku. Já jsem využil izraelské cestovní kanceláře pro cesty do Petry. Nicméně na přechodu bylo single cestovatelů víc, hlavně asiati. Na Jordánské straně čeká spousta taxiků, takže nevidím problém. V Aqabě se o vás budou prát pokud řeknete, že chcete do Petry. Jinak Jordánsko je super země, doporučuji. Mimo zmíněného Jordan Passu, v Petře jako takové je vstup relativně drahý, ale vyplatí se koupit dvoudenní, jelikož ten areál je opravdu rozsáhlý.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 47%
A už tam budem?
ušetříš až 25%
To bude jízda!
ušetříš až 23%
To budou fotky!
4386 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Izrael Přílet na letiště Ejlat Ovda

Do Ejlatu jezdí autobusová společnost „Egged“ linka číslo 282. Jízdenka stojí 21,50 šekelů (140 Kč), lze zakoupi i zpáteční za 42,50 NIS. Na letišti si jízdenku koupíte ve stánku v příletové hale, při cestě zpět můžete i v autobusu. Linka má jízdní řád uzpůsobený podle letového řádu, jezdí i o šabatu, tedy v pátek večer a v sobotu. Z letiště odjede autobus 45 minut po příletu, naopak z centrálního autobusového nádraží v Ejlatu pak 3,5 hodiny před odletem. Veškeré informace včetně seznamu zastávek naleznete na oficiálním webu autobusů.

Alternativní možnost představuje soukromá společnost Eilat Shuttle se svojí službou "Door to Door", tedy odvozem na předem danou adresu. Jízdenka stojí od 8 USD (185 Kč) při cestě do centra Ejlatu a zarezervovat lze online na webu společnosti.

Průvodce pro Izrael
Průvodce pro letiště Ejlat Ovda

Zavřít boční panel
Polsko Přílet na letiště Katovice

Z letiště do centra Katovic na zastávku u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny PKP jezdí expresní autobusová linka AP3 nebo AP2 společnosti KZK GOP. Doba jízdy činí 50 minut a autobusy odjíždí v půl hodinovém intervalu od 3:00 do 22:00. Jednosměrná jízdenka vyjde na 14 zlotých a je platná na 24 hodin i v rámci aglomerace Katovic. Koupit ji můžete v automatu na zastávce nebo v autobusu. Podrobné infromace včetně jízdních řádů na webu dopravce www.kzkgop.com.pl.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Katovice