Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Letní sezona se blíží mílovými kroky a je tak na čase reálně plánovat dovolenou v teple. Většina z vás vyrazí do Chorvatska, Itálie či Řecka, je ale na čase objevit i jiné kouty Evropy, které si vás získají na první pohled. Vyrazíme na samý jihozápad kontinentu do oblasti Algarve v jižním Portugalsku. Její pobřeží (především okolo města Lagos) je známé ikonickými útesy vytvářející krásné pláže a ideální podmínky k odpočinku sluněním. Je nutné počítat, že vody Atlantiku nejsou úplně teplé nikdy, i ve vrcholné sezoně teplota nepřesáhne 22 stupňů. 

Pokud vás omrzí válení u moře, není nic jednoduššího než půjčit auto a vyrazit na průzkum vnitrozemí Algarve a Alenteja. To je poseté krásnými klidnými vesničkami i háji korkových dubů. Vzhledem k letní sezoně rezervujte ubytování co nejdříve, ceny rychle porostou. Aktuálně seženete apartmán kolem 1.500 Kč na noc.

Letenky na letiště Faro, jež slouží jako hlavní bod pro cestu na Algarve, bývají standardně dost drahé. Situaci mírně čeří easyJet na své nové lince z letiště Tegel, kdy nabízí akční letenky pod 2.000 Kč v průběhu května, června, ale i na jeden prázdninový termín. Ceny uvádíme při rezervaci 2 osob - čím více poletí, tím levnější cesta bude, administrativní poplatek se rozpočítává mezi všechny osoby.

 • 14. - 21.6.: 1.490 Kč
 • 14. - 19.6.: 1.515 Kč
 • 12. - 19.6.: 1. 660 Kč
 • 16. - 23.8.: 1.990 Kč
 • ... a další v podobných cenových intencích (hlavně květen a červen)

Dopravu na letiště Tegel zajistí první ranní vlak ČD na berlínské hlavní nádraží (od 386 Kč), zpět nejlépe vychází noční Flixbus (od 549 Kč).

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
FAO Faro
Portugalsko
Faro
Zpáteční 4 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 57 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevněji v červnu, pod 2.000 Kč i v květnu a srpnu.

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety na letiště Faro.

S kým poletím?

EasyJet

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně striktně jedno příruční zavazadlo 56 x 45 x 25 cm, hmotnost není omezena.

Co podniknu v destinaci?

Portugalsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
A už tam budem?
Jeruzalem
ušetříš až 59%
To budou fotky!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Všude dobře, co doma!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam chceš!
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Braniborská brána v Berlíně
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
Faro
Portugalsko Přílet na letiště Faro

Půjčení auta

Pokud vaše dovolená bude spíš poznávací a budete chtít objet více míst na Algarve, půjčení auta je určitě nejlepší variantou. Veřejná doprava po Algarve sice funguje relativně dobře, ale intervaly mezi jednotlivými spoji často nejsou příliš atraktivní a na mnoho míst se dostanete jen 3-4x denně.

Na letišti sídlí mnoho autopůjčoven, všechny je na jedno kliknutí podle vašich kritérií srovnáte například přes server rentalcars.com

Ceny půjčení na letišti se v létě pohybují od 15 000 Kč výš na týden, v zimě klesají až na částky od 3 500 Kč. Doporučujeme se vyhnout autopůjčovně Goldcar, která je notoricky známá svým neférovým jednáním.

Autobus do Fara

Letiště spojují s centrem Fara a hlavní městskou pláží Praia de Faro dvě autobusové linky dopravce Próximo, který zajišťuje MHD ve Faru.

 • Linka 14: jede do centra asi 20 minut, za den jsou vypraveny pouze 4 spoje (jízdní řád),
 • Linka 16: jede do centra 15 minut v intervalu 30–50 minut od 5:00 do 23:00, ve městě končí na autobusovém nádraží (jízdní řád).
 • Jízdenka stojí 2,35 EUR, celodenní lístek za 5,30 EUR neplatí pro cesty mimo centrum Fara, tedy ani na letiště. Lístek zakoupíte v hotovosti u řidiče autobusu

Do centra Fara můžete využít i expresní autobusovou linku 56 dopravce Vamus zajišťující veškeré meziměstské spoje po Algarve. Linka 56 jede 6x denně (viz jízdní řády) a cesta do centra Fara stojí 3,50 EUR.

Autobus podél pobřeží

Míříte-li z letiště rovnou na slavné pobřeží s pískovcovými útesy, využijete právě expresní autobus číslo 56. Ten spojuje letiště s městy Albufeira, Lagoa, Portimão a Lagos a jezdí 6x denně. Jízdní řád naleznete pod číslem linek v seznamu všech tras na stránce vamusalgarve.pt.

Jízdenku při cestě z letiště koupíte u řidiče, při cestě na letiště vždy u pokladny na autobusových nádražích v daných městech. Alternativně si v mobilní aplikaci Vamus  (Google Play / App Store) můžete koupit 3denní lístek pro všechny autobusy Vamus na celém Algarve za 35 EUR nebo 7denní za 45 EUR.

Ceny jednosměrných lístků z letiště Faro:

 • Albufeira – 8 EUR
 • Portimão – 11 EUR
 • Lagos – 12 EUR

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Faro