Poznávačka Skandinávie a Pobaltí od jara do léta s letenkami z Prahy či Vídně. Letenky od 2 866 Kč

Open-jaw
Před 14 dny

Jak akci využít?

Využijte dnešní slevy k nákupu letenky, jež bude základem pro pohodový poznávací výlet, během kterého navštívíte tři státy Skandinávie a Pobaltí.

Vaše putování započne v hlavním městě Finska, ve kterém se ideální zdržíte jeden den, což v pohodě stačí na průzkum města a případně návštěvu helsinské zoologické zahrady, která se nachází na samostatném ostrově. Pokud budete zvažovat návštěvu v brzkých jarních měsících či během zimy, určitě si nenechte ujít hlavní atrakci země, kterou není nic jiného než proslulá finská sauna.

Po dni stráveném v Helsinkách se můžete uložit k spánku v některém z hotelů nebo využít večerních trajektů a přeplout rovnou do Tallinnu, ušetříte nemalé peníze za ubytování v drahé Skandinávii.

Tallinn je krásné, historické a klidné město s malebným Starým městem na kopci, ze kterého jsou nádherné panoramatické výhledy na „dolní“ Staré město a okolí Tallinnu s Finským zálivem. Hlavní město Estonska nikterak nezatíží váš rozpočet, ubytování v Tallinnu je za přijatelné ceny, stejně tak ceny jídla a dopravy.

Do konečné destinace, ze které se budete letecky vracet zpět domů, se dopravíte nejlevněji autobusem. Můžete samozřejmě využít i letecké přepravy. Pobyt v Rize si rozplánujte alespoň na dva celé dny, abyste mohli kromě samotného města poznat i okolí, což je v tomto případě lázeňské město Jūrmala, které lemuje přes třicet kilometrů dlouhá pláž. Můžete klidně strávit jednu noc v Rize a druhou nejlépe v nějakém lázeňském hotelu v Jūrmale.

Nejlevnější open-jaw letenka vychází na 2 866 Kč z Vídně a z Prahy za 2 890 Kč. Letenku si můžete za mírné navýšení ceny upravit dle libosti a začít cestu třeba v Tallinnu a končit v litevském Vilniusu (letenka za 3 777 Kč).

TIP! Pokud byste si chtěli vyhodit z kopýtka a zažít menší vyhlídkový let, můžete si z Tallinnu zaletět na estonské ostrovy v Baltském moři. Letecké spojení na ostrovy Saaremaa a Hiiumaa zajišťuje letecká společnost Transaviabaltika. Na lety jsou nasazovány letouny české výroby LET L410. Zpáteční letenky vychází na 46, resp. 48 euro. Letenky rezervujte skrze web www.airlink.ee.

Letenky

Běžná cena: 3 500 Kč
+2
 • Praha - Helsinky
 • Riga - Praha
Letenka 1
PRG - HEL
Letenka 2
RIX - PRG
 • Open-jaw letenka
 • Na Leden - červen
 • 1 přestup
 • 3 hodiny letu

Cena od 2 890 Kč 

Vyhledej letenky od 2 890 Kč

cestujlevne.com

+2
 • Vídeň - Helsinky
 • Riga - Vídeň
Letenka 1
VIE - HEL
Letenka 2
RIX - VIE
 • Zpáteční letenka
 • Na Leden - červen
 • 1 přestup
 • 3 hodiny letu

Cena od 2 866 Kč 

Vyhledej letenky od 2 866 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 30. 11. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 3 500 Kč. Ušetříš přibližně 18 %.

Platnost

Cena letenky platí do vyprodání míst v dané knihovací třídě (V) nebo do 12. prosince 2017

Termíny

Zlevněný tarif je dostupný pro lety od 10. ledna do 10. června 2018

Přestup

Na cestě tam v Riga

Dopravce

Zavazadla

Sestava dvou příručních zavazadel souhrnné hmotnosti max. 8 kg: standardní + menší (brašna s foťákem nebo notebookem, kabelka apod.)

Průvodce

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Vylet jsem absolvoval letos v lete, takze vrele doporucuji transfer z Helsinek do Tallinu trajektem Europa Silja i s noclehem, vybornou zabavou na palube, pari se tam az do rana a byla velmi pratelska atmosfera

Avatar uživatele jaroslavh

Minimální délku tripu doporučujete tedy 5 dní? 1 den Helsinky, 1 den Tallin, 2 dny Riga + nějaký ztracený drobný při přesunech? Takže ve čtvrtek ráno tam (přílet kolem 14h) a v úterý (odlet kolem 18h) je docela OK? Nebo je to "těsný"? Díky.. Dovolenou nemůžu plýtvat, tak chci využít víkend kolem Velikonoc..

Záleží, jaký typ cestovatele jsi.

Za mě je to třeba půl den na tahle města - jsou malá. Ale třeba Tallinn si zaslouží určitě i večer a přespat tu. Takže to neber tak, že máš za 3 dny sfouknuto.

Pak je důležité se kouknout, co a zda chceš vidět v okolí... Helsinki jsou samotné o ničem, ale určitě okolní ostrovy i vesničky budou zajímavé (nebyl jsem kvůli počasí). U Rigy je Jurmala či Jelgava.

Takže za čtvrtek stihneš Helsinki a v pátek ráno vyplouváš do Tallinnu. V sobotu ráno odjíždíš do Rigy. Já bych to vzal se zastávkou v Parmu a do Rigy dojel až večer. Neděli máš na Rigu s Jurmalou a v pondělí de facto můžeš letět zpátky.

Stačí ale přidat v jednom městě něco z okolí a do úterý se zabavíš jak nic :)

Avatar uživatele jaroslavh

Asi jsem spíš "rychlej" typ... Nějaký dlouhý postávání a "nasávání" atmosféry mne moc nebere (snad kromě Porta)... Benátky mi přišli po 4 hodinách nuda.. Takže z tvého popisu cítím, že by se to v mým případě dalo stihnout :)

Díky za odpověď

Avatar uživatele

Ja som bol takto pred 2 rokmi v lete,a a vyšlo mi to na cistých 5,5 dňa.

1,5 Helsinky,2 Tallin a 2 Riga +Jurmala.

Inak určite môťem doporučiť.

Avatar uživatele

Pulhodina na prestup - neni to moc sibenicni ?

V Rize ne, tam se stihne v pohodě ;) Je to na jedné letence, není se čeho bát.

Avatar uživatele

da sa cestou tam vystupit v Rige pripadne kupit len spiatocna verzia Praha-Riga?

Avatar uživatele p.jaros

1) Ne, zbytek letenky propadne.

2) Ano.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

To musíš vidět!

Za pozemským rájem na Seychely
-21 %

A už tam budem?

Na safari do JAR nejen do Krugerova národního parku
-31 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Finsko Přílet na letiště Helsinky Vantaa

Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Helsinky Vantaa

Zavřít
Ikona pinu
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Ideální na víkend, ještě lepší na týden

Málokdo by nevěděl, kde leží Rakouská republika. Mimo České republiky a Slovenska sousedí na severu s Německem, na západě s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, na jihu s Itálií a Slovinskem a na východě s Maďarskem.

Rakousko není jen Vídeň. Objevte nádherná jezera, překrásné hory, hrady, zámky a v neposlední řadě nespočet historických měst v čele s Grazem, Lincem a Salzburgem.

Země vás okouzlí i v čase vánočním, kdy se napříč celým Rakouskem konají vyhlášené a svařeným vínem provoněné vánoční trhy. Po Novém roce vyrazte do rakouských Alp na skvělé lyžování v místních lyžařských střediscích.

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň