Jak akci využít?

S velikonoční nadílkou přicházejí znovu založené aerolinky Cyprus Airways, které od 1. června zahájí přímé lety mezi Prahou a kyperskou Larnakou. Zpáteční letenky s 35% slevou nyní vycházejí na 100 €, asi 2 560 Kč.

Během června se létá pouze v pátek, od července v pátek a pondělí. Páteční lety ale bývají dvojnásobně dražší – víkendová varianta vychází tedy nejlevněji na 150 €. Zapsané zavazadlo je za příplatek 25 € v obou směrech.

Kypr (nikoliv Severní Kypr) bývá v nabídkách cestovních kanceláří vždy citelně předražen. Vezmeme–li v potaz, že středně kvalitní ubytování zakoupíme mezi 8–10 tisíci korunami pro dvě osoby a týden pobytu, dovolená na Kypru bez cestovky vyjde mnohem levněji.

S praktickými tipy co vidět, jak se dopravovat a kolik co stojí, vám pak poradíme v našem průvodci po Kypru.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha PRG
Česká republika
LCA Larnaka
Kypr
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

  Ukázka letenek z 01. 04. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 000 Kč . Ušetříš přibližně 57 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen, maximálně 6.4.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od 1.6. do 31.7.

S kým poletím?

Cyprus Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo 55 х 40 х 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chystáme se do Larnaky příští rok 2019 v červnu, nevíte kdy budou dostupné letenky. Děkuji

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, to je ještě opravdu hodně času, předpokládám, že pokud budou v létě stále linku provozovat, letový řád nahodí kolem října.

před rokem
David Eiselt

Vyčkejte do zimy, to by mohly být u většiny aerolinek už nahrané v systému. Nejlevnější letenky ale očekávejte při nákupu po Novém roce.

Mohu prosím požádat o radu? Letíme do Larnacy jen s občankou, ale zajímalo by mě, jestli je možné poté navštívit severní kyperskou část? Respektive jestli nebudou na pozemní turecké hranici vyžadovat pas?

Děkuji za odpověď zkušenějším.

před rokem
Leoš Literák

Turecko není součástí schengenského prostoru. Takže pas.

před rokem

Určitě musíte mít pas, dokonce tam je i poplatek za překročení hranice, už nevím kolik- 20e?? Dost to hlídají.

Nevíte prosím, jak je to v případě, že cestuji s dítětem (8 roků) - pokud zakoupím basic letenku, mohu mít dvě 10kg zavazadla ? Pročítal jsem podmínky a nějaké omezení jsem nenašel, takže asi jo, že? :-)

před rokem

Dobrý den, chci letět také s dítětem, ale nejlevnější letenky jsem našla za 430 Euro v červenci. Můžete mi poradit jak se dopátrat levnějších? Díky.

před rokem
Lukáš Horák
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 1575 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-04-05T10:12:57+02:00)

Dobrý den Jitko, letenky za akční cenu jsou již dávno rozebrány, nejlevnější nyní stojí cca 180 euro na osobu

Nemá prosím někdo nastudováno, jak to je v případě, že chci zrušit letenku ? Při koupi economy flex je zobrazeno "refundable. Hrabal jse mse v podmínkách, ale nejsem z toho moc chytrý. Zajímá mne kolik dní předem se může zrušit či za kolik? Díky

před rokem
David Eiselt

Řekl bych, že to bude standardně nějaké 4 hodiny před odletem. Je tam poplatek 15 € za let.

Avatar uživatele Artur
Artur

diky :)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 54%
Jedem!
ušetříš až 12%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 23%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 57%
To budou fotky!
4569 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště. Samostatná jízdenka na autobus stojí 60 Kč a můžete ji koupit u řidiče. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Kypr Přílet na letiště Larnaka

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 € (po 21. hodině večerní 2,50 €), celodenní pak 5 €. 

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30. Zastávku MHD najdete ve druhém patře (odletová část), navigace zcela chybí. Přehledný jízdní řád s odjezdy z/na letiště do/z Larnaky najdete například zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11N0whGDz7NcgMZvEekxhxVdSRC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.

Průvodce pro Kypr
Průvodce pro letiště Larnaka