Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

K výletu za přírodními krásami a pěší turistice na portugalském ostrově Madeira naláká letecká společnost Germania, a to především ty z vás, kteří se neradi omezují a využijí možnosti vzít si sebou 20 kg odbavené zavazadlo zdarma. Benefitem jsou i přímé lety bez přestupu, navíc s lehkým občerstvením v ceně. Cestovatelé, kteří si vystačí s příručním zavazadlem a letem s přestupem, můžou využít zbytky termínů z akce KLM z Prahy za 3.807 Kč.

Na Madeiře si pak půjčte auto a celý ostrov objeďte. Ubytování během zimy pak začíná zhruba na 650 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. A jaké počasí čekat v zimních měsících? Nejspíš párkrát zmoknete, nicméně počasí je velmi proměnlivé po celý rok, v oceánu se příliš nedá koupat ani v létě a pěší turistice prospějí příjemné teploty mezi 15 a 20 stupni. 

Pokud nedisponujete autem, akce je vhodná především pro obyvatele Prahy, jelikož vlakové spojení do Ústí nebo Děčína nenavazuje na večerní přílety. Cestou tam využijte nejlevnějšího spojení ranního vlaku ČD za 238 Kč. Kupujte z Prahy až na "Dresden Flughafen", v ceně je i přejezd S-Bahnem z hlavního nádraží na letiště. Na cestě zpět pak využijte půlnoční Flixbus za 499 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Drážďany
Drážďany DRS
Německo
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 4.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 500 Kč . Ušetříš přibližně 26 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad až únor

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Drážďany na letiště Funchal Madeira.

S kým poletím?

Germania

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 20 kg + běžné příruční.

Co podniknu v destinaci?

Portugalsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Nejvhodnejsi je jet tam autem a zaparkovat na letisti.. :)

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Souhlas :)

před 3 lety

V tomto případě souhlasím (nezjišťoval jsem tedy na kolik vyjde parkování). Reagoval jsem na dražší doporučené spojení autobusem.

před 3 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1

@Sdan - jasny, ten vlak dava smysl, jen sem neodolal lacinemu zertu :) - kazdopadne mas bod za dobry napad !

Přidat odpověď
před 3 lety

Pro cestu tam bude asi nejvhodnější vlak v 6:30 za 238Kč s tím, že jízdenku za tuto cenu lze zakoupit až na letiště.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4230 komentářů
 • Poslat zprávu

Díky za korekci, upraveno.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Punta Cana
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
Jeruzalém
To budou fotky!
St. Patrick Cathedral
ušetříš až 84%
To musíš vidět!
Bangkok
ušetříš až 25%
Hurá za zážitky!
5165 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Drážďany
Německo Přílet na letiště Drážďany

Nejrychlejším způsobem dopravy do centra je městská železnice S-Bahn linky S2. Odjíždí každých 30 minut, jízdní doba z hlavního nádraží trvá 30 minut a jízdenka přijde na 2,30 €. Lístek si kupte v automatu na nádraží v před nástupem označte v modrém označovači na nástupišti. Vlaky jezdí od 4:18 do 0:17.

Na letiště se také můžete dostat kombinací tramvaje číslo 7 a autobusu číslo 77, přestupní zastávka se jmenuje „Infineon-Nord“. I v tomto případě zaplatíte za jízdenku 2,30 €, platí 60 minut.

Detailní informace nám poskytne web místního dopravního podniku.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Drážďany

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Půjčení auta

Madeira je ostrov ideální k poznávání autem, kterým se jedině dostanete na všechna zajímavá místa. Nejjednodušší variantou je půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí všechny autopůjčovny, včetně skoro všech nadnárodních firem.

Ceny autopůjčoven se příliš neliší během celého roku a pohybují se od cca 3 800 Kč za malé auto po cca 5 500 Kč za větší auto na týden. Detailnější informace o půjčovnách aut, provozu nebo cenách benzínu najdete v našem průvodci po Madeiře.

Autobusem

Dopravu na letiště obstarává autobusová společnost SAM, která jezdí z Funchalu po celé východní Madeiře. Zastávka autobusů je hned u východu z příletové haly. Jízdenky na všechny spoje koupíte u řidiče, v centru města pak i na hlavním autobusovém nádraží SAM v pokladně. Všechny linky ve Funchalu vyjíždějí nebo zastavují na autobusovém nádraží SAM (přesná poloha na mapě)

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy každý den navazují na letový řád (viz jízdní řád a mapa) a cesta do města zabere asi 30 minut, k pláži Formosa cca 50 minut. Jízdenka stojí 5 EUR jednosměrně, resp. 8 EUR zpáteční, kterou můžete využít na libovolný spoj (platí 1 rok od zakoupení.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón (letiště patří do zóny Machico):

 • Funchal: 3,35 EUR
 • Machico: 1,30 EUR
 • Santa Cruz: 1,95 EUR

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Na letiště jezdí pouze zeleno-žluto-bílé (někdy celé bílé) autobusy společnost SAM a žádné jiné.Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

 • Linka 20 – na letiště jede cca 4x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Porto Novo, Caniço a Santo da Serra (jízdní řád a mapa)
 • Linka 23 – na letiště jede cca 3x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz (jízdní řád a mapa)
 • Linka 53 – na letiště jede cca 1-2x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Linka 113 – na letiště jede cca 7-8x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Caniçal a Ponta de Ponta de São Lourenço (jízdní řád a mapa)
 • Linka 208 – na letiště jede cca 1x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Taxi

Oficiální žluté taxíky s modrým pruhem musí mít vždy zapnutý taxametr a na Madeiře se prakticky nevyskytují problémy s nepoctivými taxikáři. Cena z letiště do centra Funchalu se pohybuje mezi 18 EUR a 22 EUR podle délky trasy.

Levnější variantu (cca 14 až 16 EUR) nabízí Uber.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira