Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Po nedávné akci z Vídně na "Ostrov věčného jara", jak se Madeiře přezdívá, nyní přichází KLM konečně i dobrými cenami z Prahy. Během celé zimy od prosince až do března zakoupíte zpáteční letenky do Funchalu za 3.807 Kč. Oběma směry vás čeká delší přestup v Amsterdamu, naštěstí ale jen přes den, což využijete k rychlé návštěvě centra (jak se nejrychleji dostat z letiště). Na Madeiře si půjčte auto a celý ostrov objeďte, je ale pravdou, že na rozdíl od Azorských ostrovů se zde dá relativně bez problémů pohybovat i veřejnou dopravou, minimálně po okružní silnici podél pobřeží. 

Ubytování během zimy pak začíná zhruba na 650 Kč za dvoulůžkový pokoj na nocZa upozornění na akci děkujeme Jaroslavu K.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 12 hod letu (1 přestup)
Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 12 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 41 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od 1. do 17.12. a od 18.1. do 12.3.

Jsou během letu přestupy?

Jeden přestup na letišti Amsterdam Schiphol.

S kým poletím?

KLM mezi Prahou a Amsterdamem, s Transavia na Madeiru.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně příruční zavazadlo 55 x 40 x 25 cm do 10 kg.

Co podniknu v destinaci?

Portugalsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

V systému KLM nelze zadat zpáteční cestu (ani jako jednosměrnou FUNCH - Praha), vypadá to na chybu v systému. zkoušela jsem na všechny možné kombinace letů. Setkal se s tím někdo, Resp. podařilo se někomu objednat? Už u toho sedím o rána... :-(

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Mají tam teď nějakou chybu, nahodili nový design webu, tak snad chce jen vydržet, až to dají dohromady.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

KLM jsou sikovny kluci, ty to zvladnou rychle opravit, takovemu Ryanu se to nepodarilo vychytat dodneska :D

před rokem

Tak snad to stihnou, než to bude pryč, zbývají podle systému 4 místa na každý můj vybraný termín. :-)

Když je let u dvou leteckých společností, je potřeba online odbavení tak, že se do každé společnosti přihlásím a odbavím nás? Najednou nelze? Odbavení zpět, pokud sebou nemám tiskárnu řešíte u přepážky nebo online a pošlete na mobil? Děkuji

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Mělo by jít odbavení přes web KLM a mělo by stačit jen jednou. Pokud nebude, tak pak zkuste i Transavii. Já třeba osobně už palubní vstupenky nikdy netisknu a vše řeším přes mobil, ale odbavení u přepážky je také možné, Transavie ho nijak speciálně nezpoplatňuje.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

na Madeiře jsem byl několikrát, minulý rok dokonce dvakrát, stojí to za to, dá s jet na týden, i prodloužený víkend. velmi dobré ceny jsou také v zimě z Německa (zájezdy).

Cena letenky je velmi slušná naposled s Tapem jsem platil více

naše dojmy a fota z listopadu zde http://www.mojecesty.com/clanky/...deire.html

před rokem

Tondo, skvely stranky plny inspirace, dikeS.

Zdravím, chtěl jsem zarezervovat na 9.2-18.2 letenky z Prahy na Funchal pro 4 dospělé a 2 děti, ale píše mi to že nejsou letenky, když ale dám jen poloviční počet tak letenky jsou. Mám tedy zarezervovat 2x 2 dospělý + 1 dítě. A nebo máte nějakou radu jak to udělat? Díky za odpověď

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jde o to, že na daný termín už letenka stojí 4.343 Kč, nicméně stejnou cenu mi ukazuje jak při počtu dvou, tak při počtu čtyř dospělých.

Minulý víkend jsme se vrátili, letěli jsme přímej let se smart wings..... 10 dnů cestování křížem krážem a stále je na co koukat a co objevovat. Doporučuju jako místo pro aktivnější dovolenou a rozhodně si půjčte auto, jste pak pány svého času :-)

Myslím, že i za týden se toho dá stihnout hodně, ale určitě se budete chtít vrátit. V zimě jen riskujete, že na horách bude sníh a některá místa budou nedostupná.

před rokem
Avatar uživatele tramin
tramin

Chystáme se tam za 3 týdny.V hlavě mám ale zatím prázdno...Můžeš prosím poslat svůj itinerář pro inspiraci?Budeme mít půjčené auto(sice jen na 7 dnů),takže to rozhodně chceme pojmout jako poznávačku.Dík

před rokem
Avatar uživatele dedik77
dedik77

budu take vdecny za plan cesty - inspiraci.

před rokem
Avatar uživatele grego
grego

Tady máš inspiraci nejen na Madeiru http://horama.cz/horama-pesky/madeira/ , snad autorům nebude vadit odkaz ...

Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak na základní poznávačku to je dostatečné. :)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Na co dostačující?

před rokem
Avatar uživatele Jan Novák
Jan Novák

Na nějakou základní poznávačku ostrova

Avatar uživatele Jan Novák
Jan Novák

Vyplatí se jet cca v únoru na týden? Myslím počasí a jestli týden je dostačující, díky :)

před rokem
Avatar uživatele Daniela
Daniela

Vyplatí. Letos jsem takhle jela v únoru. Cestou na Madeiru přestávka v Amsterdamu s návštěvou muzea V. van Gogha. Na Madeiře jako u nás na jaře. Trochu foukalo, na Pico Ruivo to nešlo bylo tam nějak víc sněhu než obvykle. Na karneval vykouklo sluníčko a bylo krásně. Karneval ve Funchalu je nádherný, skvělý zážitek. Byla jsem na Madeiře už po druhé a stále je co objevovat.

před rokem
Avatar uživatele Daniela
Daniela

Jo poprvé jsem byla na 8 dní, letos na 10

Avatar uživatele

Další akční letenky

Paradise Beach
ušetříš až 22%
To budou fotky!
Koloseum pohled
ušetříš až 56%
Tam to bude krásný!
Karlův most při západu slunce
ušetříš až 41%
To bude jízda!
Tenerife Puerto de la Cruz
ušetříš až 28%
Akce starší 2 týdnů
4875 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 60 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy jezdí od 4:15 do 0:45 každých 30 až 60 minut, cesta do města zabere asi 40 minut a za jízdenku zaplatíte 5 €.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón, do Funchalu tak zaplatíte 3,35 €, do blízkých měst Machico nebo Santa Cruz pak 1,30 €.

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

  • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Nejpohodlnější variantu představuje linka společnosti Flibco, která zastavuje u vybraných hotelů v centru a v části "Lido" na západě Funchalu (jízdní řád, detailní popis zastávek a možnost koupě jízdenek najdete na webu flibco.com). Autobusy jezdí zhruba jednou za hodinu od 4:15 do 19:00 ve směru na letiště, resp. od 8:45 do 21:15 ve směru z letiště. Jednosměrná jízdenka stojí 9 €, zpáteční není nijak zvýhodněna.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň