Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Namísto vánočních trhů se vydejte o víkendu na dubajské pláže. Zpáteční letenky v termínu od pátku do pondělí 3. - 6. prosince zakoupíte za 4 388 Kč. Letí se přímo z Prahy v tam v 9 ráno a zpět v osm večer.

Další termín za tuto cenu je na týden 13.-20. prosince.

Víkendové ubytování najdete s přehledem do 9 tisíc korun pro dva se snídaní a v 4* hotelu s bazénem. Vyfiltrovali jsme nabídky za vás. Chybu neuděláte výběrem hotelu Howard Jonhson Plaza by Wyndham v lokalitě Deira - ideální cesta z letiště i metrem do Dubaje.

Před odletem je nutný PCR test. Detaily na koronavirus v Dubaji.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
DXB Dubaj
Spojené arabské emiráty
Dubaj
Zpáteční 6 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 500 Kč . Ušetříš přibližně 41 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

prosinec 2021

S kým poletím?

Smartwings

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je standardní příruční zavazadlo

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák

Krásná nabídka, kterou kazí varianta soudruha Xi. Je možné, že hysterie bude kulminovat příští týden a kdo ví, na jaké země se nastaví restrikce / karantény po návratu. Ale odvážnému štěstí přeje.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele floodland
floodland
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 175 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak pak je ještě varianta to vzít z Německa. Např KLM je z Berlína za 9,5k, ale chápu, že ne každému se chce jet ještě autem a navíc to stejně nejsou přímé lety. Holt za pohodlí a přímý let se platí.

před měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

To říkejte lidem z Vídně a Berlina. Takoví chudáci, že na Mallorcu nebo Marakéše létají za dvacet euro, zpáteční jinak by to nešlo. No nic, já jenom ráda na tu bizardnost upozorňuju :D

před měs
Avatar uživatele floodland
floodland
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 175 komentářů
 • Poslat zprávu

Poděkujte letišti Praha a jeho vstřícné cenové politice.

před měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Tak českým letištím obecně. Z Pardubic se lítá hlavně na Ukrajinu a z Brna a Ostravy tak do Londýna. Ten problém ale není jenom v politice letišť, viz nedávná dohoda Eurowings a Smartwings. Ať se na mě nezlobí, ale pokud vidím letenku do Fara třikrát levnější z Vídně, tak to radši obětuju čas i peněz za cestu do Vídně. Tady je víc věcí špatně.

Avatar uživatele lubomir.vlcek
lubomir.vlcek

Chystám se s rodinou do Dubaje v únoru s Flydubai a zrovna v termínu, kdy chceme letět (18.-26.2.2022) mi nabízí letenky za 16 tis. za jednoho/jeden směr. Ostatní termíny za cca 4500. Chápu správně, že tento termín už je vyprodaný a automaticky mi to nabízí Emirates? Díky za odpověď.

před měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Jestli jsou to pražské jarní prázdniny, tak to může být určitě reálná cena daná vysokou poptávkou (která může klesnout, nebo taky ne). Emirates je výrazně levnější, asi 14000 zpáteční, od soboty dokonce 11800 Kč. Ve světle aktuálních cen Smartwings za 4-7 tisíc je i to dost, ale pokud chcete maximalizovat pobyt tam, holt za to zaplatíte.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Enna
ušetříš až 71%
A už tam budem?
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Hurá za zážitky!
Skaftafell
ušetříš až 30%
Honem, dokud jsou místa!
Mykonos
ušetříš až 50%
To budou fotky!
5283 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Dubaj
Spojené arabské emiráty Přílet na letiště Dubaj

Dopravní spojení z dubajského letiště zajišťuje metro, autobusy a taxislužby.

Taxi

Taxi jezdí po celé Dubaji striktně na taxametr. Při cestě z letiště je nástupní sazba 25 dirhamů a následně za každý ujetý kilometr 1,96 dirhamu. Do centra (k Dubai Mall) tedy zaplatíte kolem 70 AED.

Jízdenky na MHD

Při využití městské hromadné dopravy budete potřebovat kartu Nol, kterou se platí jízdné. Prodává se ve 4 variantách – červená, stříbrná, zlatá a modrá. Využijete buďto jednorázovou červenou za 2 AED, nebo přednabitou stříbrnou za 6 AED (prodejní cena je 25 AED, v rámci níž je již 19 AED kreditu na cestování). Ceny se pak liší v závislosti na trase a typu karty následovně:

 • 1 zóna: červená 4 AED, stříbrná 3 AED
 • 2 zóny: červená 6 AED, stříbrná 5 AED
 • 3 a více zón: červená 8,5 AED, stříbrná 7,5 AED

Jízdenky koupíte v automatech na stanici metra nebo v příletových halách všech terminálů, ve kterých lze platit jak kartou, tak hotovostí. Řidič autobusu jízdenky neprodává!

Při cestě z letiště vám vystačí cesta pro dvě, maximálně tři zóny. Více o veřejné dopravě hledejte na webu rta.ae nebo v našem průvodci po Dubaji, mapu zón v Dubaji najdete na tomto odkazu.

Doprava z/na terminály 1 a 3

Metro červené linky zajíždí pouze k terminálům 1 a 3. V provozu je denně od 5:30 do 1:00 s výjimkou pátku, kdy je v SAE víkend a jezdí se od 8 hodin. Cesta do centra a čtvrti hotelů Deira trvá 8 minut, k nákupnímu centru Dubai Mall a současně věži Burdž Chalífa 25 minut. Je však nutné počítat s dalšími 15 minutami chůze z metra k východu.

Ačkoliv metro je zdaleka nejrychlejší a nejpřehlednější formou dopravy, i od terminálů 1 a 3 můžete využít červené autobusy MHD, jízdenku je třeba mít zakoupenou dopředu z automatu v příletové hale. Většina autobusových linek kopíruje trasu metra do Deiry a do okrajových čtvrtí Dubaje (viz mapa níže), dobře využitelný však může být autobus 32C, která vás doveze do oblasti Creek Park, kde se nachází některé hotely. Jezdí však jen jednou za 30 minut.

Doprava z/na terminál 2

K terminálu 2 se nedostanete metrem, ale pouze autobusy. Lístky musíte koupit v automatu v příletové haly. Hledejte zastávku Bus RTA, která je přímo před příletovou i odletovou halou.

 • K nejbližší stanici metra zelené linky Abu Hail: linky 13B, 43, C26
 • Přímé autobusy do čtvrti Deira: linka 43
 • Přímé autobusy na hlavní třídu Sheikh Zayed Road: linka C26

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1GR2sBncbYbQLAgrRYWuthN8WaD4]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Chcete-li cestovat po Spojených arabských emirátech, vhodným způsobem dopravy může být půjčené auto. Na všech terminálech sídlí naprostá většina nadnárodních půjčoven, u kterých si standardní auto můžete půjčit za částky kolem 5 500 Kč na týden.

K půjčení musíte kromě českého řidičáku mít vyřízený i mezinárodní řidičský průkaz.

Průvodce pro Spojené arabské emiráty
Průvodce pro letiště Dubaj