Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na víkendové poznávací cesty do Dánska lze využít výhodné tarify letecké společnosti ČSA, která aktuálně nabízí zpáteční letenky již za 1 920 Kč do Kodaně a 2 347 Kč do Arhusu.

Nás však více zaujala možnost multi–city varianty a tedy kombinace obou měst v rámci jedné cesty. Odlet z Prahy v pátek ráno do Kodaně a v neděli večer zpět z Arhusu za krásných 2 077 Kč, například 23.–25. září nebo kdykoliv jindy v průběhu roku. Mezi městy pak několikrát denně sviští IC vlaky s cenami od 109 DKK, asi 390 Kč. Více k dopravě v Dánsku.

Zbývá tedy jen prokalkulovat náklady na ubytování, což v Dánsku představuje alespoň 2 000 Kč za pokoj a noc (hotely Kodaň, hotely Arhus) a smířit se s nutným stravováním ve fast–foodech či supermarketech. Stále však díky této kombinaci, kdy je možnost se během přesunu zastavit i například v Odense, Koldingu, Vejle či Horsens, si užijete spoustu muziky za málo peněz.

V Aarhusu si neopomeňte půjčit kolo zdarma a projet se po cyklostezkách, kterých je po celém Dánsku na 12 000 km.

Doplnění: cestu jsem absolvoval také a sepsal pro vás průvodce Kodaní a Aarhusem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CPH Kodaň
Dánsko
Kodaň
Aarhus
Aarhus AAR
Dánsko
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
Open-jaw 2 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 41 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace tarifu P.

Na jaké termíny jsou letenky?

Platí libovolně napříč rokem, dle dostupnosti.

S kým poletím?

ČSA Czech Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo s rozměry 55 x 45 x 25 cm.

Co podniknu v destinaci?

Dánsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
monca.cz

nevíte někdo, co se to děje v Kodani, že na víkend kolem 25.-28.5. je těžce zaplněné ubytko, jak na Bookingu, tak i airbnb? Jedno má 92% obsazenost a ceny, že to ani vidět nechci, a druhé píše, že je o 38 % větší zájem o tento termín než obvykle. Tou dobou už je po mistrovství a info o další akci nikde nevidím ... že by tam všichni zůstávali kvůli nějakýmu uměni nebo co? :)

Odpovědět
před 4 lety

Ještě je fajn podívat se na DSB jestli zrovna nemají akční cenu (Orange ticket) na vlakový spoj mezi Kodaní a Aarhusem, případně bus Kombardo Expressen - mají ceny od 350 Kč a kousek cesty jedete trajektem :)

před 4 lety

A ty kola zdarma v Aarhusu moc nedoporučuju, jsou to hrozný pekla. Hned u vlakového nádraží se dají půjčit kola za 50 dkk na týden, jsou v dobrém stavu a jsou k nim i světla a zámek, takže je nemusíte vracet do stojanu.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky Martine za tip na Orange ticket. Mnohem lepší jak Flix – za stejnou cenu o 1,5h rychlejší :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cefalu
ušetříš až 50%
Jedem!
Bayside Marketplace
ušetříš až 46%
Všude dobře, co doma!
Pláž v Murdeira Village Resortu
ušetříš až 40%
Tam jsi ještě nebyl!
Londýnský taxík
ušetříš až 63%
Všude dobře, co doma!
5622 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Kodaň
Dánsko Přílet na letiště Kodaň

Dopravní spojení z letiště do centra Kodaně zajišťuje linka metra, ale také vlaky a autobusy. Jízdenky jsou integrované a platí na všechny druhy dopravy, kdy se cena odvíjí od počtu zón, například z letiště do centra projedete 3 zóny.

Nejlepší volbou je právě kodaňské metro M2 odjíždějící z konce letištního terminálu, sledujte ukazatele. Jízdenka na 75 minut a 3 zóny (vystačí na celé centrum) stojí 36 DKK a je platná od zakoupení. Spoje pak odjíždí každých 4–6 minut, v noci 15–20 minut a cesta do centra Kodaně na stanici Nørreport či Kongens Nytorv zabere 15 minut.

Využít můžete i 24hodinové jízdenky za 80 DKK nebo 73hodinové za 200 DKK (platí pro zóny 1–4). Společně s dospělou osobou mohou cestovat dvě děti do 12 let zdarma. I vícedenní jízdenky platí od doby zakoupení, není tedy možné si lístek koupit dopředu a využít například až další den.

Alternativně lze využít autobusové linky 5A jedoucí přes centrum do Husum Torv, případně vlaků k cestě na Central Station.

Do Malmö jezdí vlaky každých 20 minut, cesta trvá 29 minut a jízdenka stojí 91 DKK.

Pro cesty po celém Dánsku a okolí může být velmi užitečný plánovač dopravy.

Na letiště Malmö

K přejezdu z letiště Kodaň na letiště Malmö využijete kombinaci vlak a autobus při ceně jízdenky 111 DKK. Přejezd je otázkou 1 hodiny.

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Kodaň

Zavřít boční panel
Aarhus
Dánsko Přílet na letiště Aarhus

K hlavnímu nádraží na autobusovou zastávku Banegårdspladsen v centru Aarhusu se snadno dostanete autobusovou linkou číslo 925X (přesný jízdní řád vyhledáte na midttrafik.dk), která navazuje na každý let. Cesta do centra trvá 50 minut a za jízdenku zaplatíte 115 DKK. Platit se dá jak u řidiče v hotovosti nebo kreditní kartou. Pokud budete mít turistickou kartu Aarhus Card, uplatníte ji i na tento spoj.

Alternativní spojení s okolními obcemi zajišťuje linka 212, která jezdí zhruba jednou za hodinu.

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Aarhus