Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na historicky nejlevnější letenky na jedné z nejexotičtějších pravidelných linek z Prahy jsme naposledy upozorňovali v loňském roce. Nyní máme příležitost si stejnou akci zopakovat znova. Na nejnižší cenu dosáhnete při odletu z polského Krakova, kdy zpáteční letenky stojí pouhých 78 zlotých, což je po přepočtu 467 Kč. Z pražského letiště je k dispozici 7 míst na jediném prosincovém týdenním termínu za cenu 518 Kč.

Pokud máte čas a návštěvu Jordánska na seznamu destinací, které chcete ještě do konce roku navštívit, neváhejte příliš dlouho, letenky budou za pár minut pryč. To znamená, že průvodce Jordánskem si raději přečtěte až po samotném nákupu. Pakliže neplánujete pořízení Jordan Passu, berte na vědomí, že budete muset po příletu uhradit vstupní turistické vízum, které stojí 40 JOD.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Krakow
Krakov KRK
Polsko
AMM Amman
Jordánsko
Ammán
Zpáteční 3.5 hod letu (přímý let)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
AMM Amman
Jordánsko
Ammán
Zpáteční 3.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 935 Kč . Ušetříš přibližně 50 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání nejlevnějších míst

Na jaké termíny jsou letenky?

Na prosinec a

Jsou během letu přestupy?

Přímý let

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V základním tarifu je malé příruční zavazadlo max. rozměrů 40 x 25 x 20 cm, za druhé příruční zavazadlo v podobě kufříku na kolečkách si musíte připlatit službou Priority boarding, která stojí 300 Kč v jednom směru

Co podniknu v destinaci?

Jordánsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele salam _1
salam _1

Ja jsem tedy do Jordánska mířil .A Jordan Pass jsem nepotřeboval...Přílet Aqaba 🤣

před 3 lety
Avatar uživatele andrewcz
andrewcz

No tak on není nutnej, když nechceš nic vidět, nebo ti nevadí vyhazovat peníze oknem. Jordan Pass je samozřejmost pro toho, kdo tam chce něco vidět.

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

@andrewcz

Opravdu.! Jako kromě těch nejturističtějších míst (většinou památek), kde ten Jordan pass platí, tam jako nic není?? Ale nepovídej!! Co třeba 2 moře, a spousta dalších míst kde se neplatí. A když si naplánuji pár dnů u moře a pár dnú třeba Wadi Dana, tak se mi jako vyplatí kupovat Jordan Pass, když poletím do Aqaby, kde nepotřebuju víza??

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

On si ten Jordan Pass skoro každý pořídí dopředu, i pokud nepojede do Petry, protože Jordan Pass je vstupenka skoro do všech nejdůležitějších pamětihodností. Samozřejmě se pořád bavím o situaci, kdy přiletím do Ammánu. Akaba a celá ASEZA je zvláštní kapitola.

před 3 lety
Avatar uživatele andrewcz
andrewcz

@niemandos

Pokud jedu do Jordánska jen kvůli moři a Daně (která se mi upřímně líbila míň, než Wadi Rum, ale to je jen můj názor a spoustě se zase bude víc líbit Dana), tak možná, ale v tom případě moc nechápu smysl takovýho výletu, protože ne, zase tolik toho tam není. Ty věci zahrnutý v Jordan Passu jsou úžasný a přišla by mi neskutečná škoda je vynechat. Pro někoho, kdo je tam počtvrtý, budiž, to asi smysl postrádá, ale jinak.. Jerash, skalní hrady, Petra, Amman Citadel, to mi fakt přijde nesmysl vynechávat, když už tam jsem. A hlavně tu nepoeruj příletem do Aqaby, což je speciální zóna, tady jde řeč o letech s Ryanair do Ammánu.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Bob08

Asi by stálo za to přidat do sekce "Co se ještě hodí vědět" informaci o tom, že vízum stojí 40 JOD (1300 Kč), aby to člověk nezjistil až po nákupu letenek... :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Vše potřebné je uvedeno v průvodci Jordánskem :) Včetně možnosti koupení Jordan Passu, který i s vízem obsahuje vstupy do mnoha památek.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Otázka víza do Jordánska mi v tom případě přijde naprosto irelevantní. Vůbec nepočítám s tím, že by někdo mířil do Jordánska bez Jordan Passu, který už vízum zahrnuje.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Pro klid duše jsem informaci doplnil.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vzhledem k dotazům, které zde padají, by asi informace, že do destinace je potřeba drahé vízum, by asi zmíněna být měla.

před 3 lety
Avatar uživatele andrewcz
andrewcz

Tak snad svéprávnej člověk umí do googlu napsat "víza Jordánsko", ne..? Navíc v tom průvodci tady to je napsaný taky.

Jinak Jordan Pass samozřejmě naprostá nutnost, pokud člověk chce něco vidět, my byli před necelým měsícem, půjčili si auto a naprostá nádhera. Je to fakt krásná země.

před 3 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Hele, ta jedna věta nikomu neuškodí.

Například při akcích do Londýna (možná i u Norska/Švédska?) je zde upozornění na fakt, že letenka je jedna z nejlevnějších položek výletu. A je to moc fajn, dost začátečníků si to neuvědomí.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

O svéprávnosti některých zdejších uživatelů lze s úspěchem pochybovat.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Tam jsi ještě nebyl!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
A už tam budem?
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
To bude jízda!
Sofie
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
5562 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Krakow
Polsko Přílet na letiště Krakow John Paul II

Vlak do centra Krakowa

Nejpohodlnější doprava z letiště do Krakova vede po železnici, po které jezdí městská linka SKA1. Nádraží se nachází hned u terminálu v prvním suterénním podlaží. Cesta od příletové haly nezabere více než 2 minuty a je přehledně značená.

Mezi letištěm a hlavním nádražím Kraków Główny trvá cesta 17 minut. Vlaky jezdí cca každých 30 minut od 4 ráno do půlnoci (jízdní řád). Jízdenky za 14 PLN zakoupíte v automatu na nástupišti i v terminálu, kde lze platit kartou. Lístek si můžete koupit i přes internet na webu malopolskiekoleje.pl. Na vlak neplatí jízdenky krakovského dopravního podniku na autobusy a tramvaje (viz níže).

Zhruba každý 3. spoj pokračuje z Krakowa dál až k solným dolům Wieliczka.

  • cena jízdenky: 14 PLN
  • doba jízdy centrum-letiště: 17 minut
  • interval: 20 až 40 minut
  • první spoj z Krakow Glówny: 4:37
  • poslední spoj z letiště: 0:33

Autobus do centra Krakowa

Levnější alternativou jsou městské autobusové linky číslo 208 (interval 60 minut - jízdní řád) a 252 (interval 30 minut - jízdní řád), které do centra se zastávkami po cestě jedou 45 minut. Jedna jízda na 60 minut stojí 6 PLN, pro 90 minut za 8 PLN.

K dispozici je 48hodinová jízdenka za 35 PLN nebo 72hodinová za 50 PLN, které platí i pro cestu na letiště. Naopak 24hodinová jízdenka je rozdělená na zónu I, která na letiště neplatí a zóny I+II+II, které platí na letiště s cenou 22 PLN.

Lístky zakoupíte v automatu na zastávkách, kde lze platit i kartou. V Autobuse si jízdenku po nástupu "cvaknete" v označovači, stačí jen jednou při první jízdě (v případě přestupů už podruhé neoznačujete).

V noci jezdí autobus linky číslo 902 (jízdní řád) každou hodinu.

Jízdní řády, plánovač tras nebo ceny jízdného MHD v Krakově najdete na webu dopravního podniku.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1meLakxv63QcXHN7BvfmBxFPSUtw]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Taxi

Taxi na letišti provozuje jediný a oficiální provozovatel. Ceny jsou dány plošně dle vzdálenosti a centrum města vesměs spadá do 10–14,9 km za 17 €.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Krakow John Paul II

Zavřít boční panel
Ammán
Jordánsko Přílet na letiště Amman Queen Alia

Veřejnou dopravu obstarává autobusová linka společnosti Sariyah Express (jízdní řád). V Ammánu zastavuje na severním autobusovém nádraží Tabarbour a během cesty lze kdekoliv vystoupit, cesta na letiště zabere dle provozu 45–60 minut. Autobusy jezdí v intervalech 30–60 minut od 6:30 do 0:00 a jízdenka stojí 3 jordánské dináry / 105 Kč. Prodej jízdenek na letišti probíhá přímo před východem z terminálu.

Běžná cena taxi do centra města se pohybuje okolo 25 dinárů, zpět z centra na letiště by neměl být problém usmlouvat i na 15 JOD.

Průvodce pro Jordánsko
Průvodce pro letiště Amman Queen Alia

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha