Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na první polovinu února jsou dostupné lety na ostrov věčného jara Madeiru za 157 € / 4 050 Kč. Zpáteční letenky z Drážďan do Funchalu jsou dostupné na termíny s odletem 5. nebo 8. února a návratem 12. nebo 19. února. Na prodloužený víkend od pátku do úterý (8.–12.2.) zbývají poslední 4 místa.

Letenky u aerolinií Germania zahrnují občerstvení i zapsané zavazadlo do 20 kg v ceně letenky.

Ubytování najdete za 600-800 Kč za noc pro dva, půjčení auta pak na 260 Kč za den.

Na letiště v Drážďanech se buďto vydejte vlastním autem, kdy vás parkování vyjde na 45 €, nebo využijte autobusové spojení. S Flixbusem lze navázat přípoje za 700 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Drážďany
Drážďany DRS
Německo
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 4 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 500 Kč . Ušetříš přibližně 46 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

V průběhu první poloviny února 2019

S kým poletím?

Germania

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 20 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jajda

Super cena, ale na Flixbus bych se nespoláhal, to by vám díky zpoždění mohlo uletět letadlo. Myslím že tam jezdí Regiojet.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jde spíš o cestu zpět, kdy let přistává v 23:15 a Flix jede v 00:30 z Nádraží, nebo tak nějak :)

před 2 lety
Avatar uživatele
Jajda

Tak to pak jo:-)

před 2 lety
Avatar uživatele
Tom

Jel jsem tuhle trasu flixem teda jen jednou, ale jel na minutu přesně. Jinak to tam jezdívá se zpožděním?

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tom: Hodně záleží, jakým spoj člověk jede. Některé začínají v Praze/Berlíně, ty jsou ke zpoždění náchylné méně, jiné třeba až v Záhřebu nebo na druhé straně v Brémách, apod. a ty zase více... Ale zrovna v tomhle případě nějaké zvýšené riziko asi nehrozí. Cestu tam pohodlně dáte jakýmkoliv dopravním prostředkem (vlak, Regiojet), a na cestě zpět by bylo sice zpoždění nepříjemné, ale už vám pak nic neujede/neuletí.

před 2 lety
Avatar uživatele
Jajda

S Flixbus mám velmi negativní zkušenosti a nejsem sám https://www.tripadvisor.cz/Attra...varia.html

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Tak nektery recenze jsou fakt vtipny, jako ta pani, co cekala stevarda a servis jako u RJ 😀 Ale ja zazil jenom jednou 45 minut zpozdeni, kdyz jel az ze Zahrebu, coz se da pochopit. Nastesti jsem mel velkou rezervu, tak jsem ji mel pak aspon o tu tri ctvrte hodinu kratsi.

před 2 lety
Avatar uživatele
Jajda

Já jel s nimi třikrát, dvakrát do přes dvě hodiny zpoždění již na příjezdu(linka Vídeň- Berlín). Takže dotyčné, kteří chtějí odlétat z německého letiště raději varuji.

před 2 lety
Avatar uživatele
Tom
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 8 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-29T13:38:14+01:00)

Díky, Kryštofe, za reakci. Myslel jsem, že tuhle trasu začínají vždy v Praze, o tom že někdy jedou až ze Záhřebu apod. jsem nevěděl.

Přidat odpověď
před 2 lety

myslím, že se o chybu nejedná

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

z Drážďan ne? :D ale to je jenom drobná chybka

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Palma v Dubaji
ušetříš až 53%
To musíš vidět!
Nantes a kruhy v noci
ušetříš až 64%
Tam to bude krásný!
Paříž
ušetříš až 37%
Jedem!
Krabi
ušetříš až 12%
Všude dobře, co doma!
5020 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Drážďany
Německo Přílet na letiště Drážďany

Nejrychlejším způsobem dopravy do centra je městská železnice S-Bahn linky S2. Odjíždí každých 30 minut, jízdní doba z hlavního nádraží trvá 30 minut a jízdenka přijde na 2,30 €. Lístek si kupte v automatu na nádraží v před nástupem označte v modrém označovači na nástupišti. Vlaky jezdí od 4:18 do 0:17.

Na letiště se také můžete dostat kombinací tramvaje číslo 7 a autobusu číslo 77, přestupní zastávka se jmenuje „Infineon-Nord“. I v tomto případě zaplatíte za jízdenku 2,30 €, platí 60 minut.

Detailní informace nám poskytne web místního dopravního podniku.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Drážďany

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Půjčení auta

Madeira je ostrov ideální k poznávání autem, kterým se jedině dostanete na všechna zajímavá místa. Nejjednodušší variantou je půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí všechny autopůjčovny, včetně skoro všech nadnárodních firem.

Ceny autopůjčoven se příliš neliší během celého roku a pohybují se od cca 3 800 Kč za malé auto po cca 5 500 Kč za větší auto na týden. Detailnější informace o půjčovnách aut, provozu nebo cenách benzínu najdete v našem průvodci po Madeiře.

Autobusem

Dopravu na letiště obstarává autobusová společnost SAM, která jezdí z Funchalu po celé východní Madeiře. Zastávka autobusů je hned u východu z příletové haly. Jízdenky na všechny spoje koupíte u řidiče, v centru města pak i na hlavním autobusovém nádraží SAM v pokladně. Všechny linky ve Funchalu vyjíždějí nebo zastavují na autobusovém nádraží SAM (přesná poloha na mapě)

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy každý den navazují na letový řád (viz jízdní řád a mapa) a cesta do města zabere asi 30 minut, k pláži Formosa cca 50 minut. Jízdenka stojí 5 EUR jednosměrně, resp. 8 EUR zpáteční, kterou můžete využít na libovolný spoj (platí 1 rok od zakoupení.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón (letiště patří do zóny Machico):

 • Funchal: 3,35 EUR
 • Machico: 1,30 EUR
 • Santa Cruz: 1,95 EUR

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Na letiště jezdí pouze zeleno-žluto-bílé (někdy celé bílé) autobusy společnost SAM a žádné jiné.Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

 • Linka 20 – na letiště jede cca 4x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Porto Novo, Caniço a Santo da Serra (jízdní řád a mapa)
 • Linka 23 – na letiště jede cca 3x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz (jízdní řád a mapa)
 • Linka 53 – na letiště jede cca 1-2x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Linka 113 – na letiště jede cca 7-8x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Caniçal a Ponta de Ponta de São Lourenço (jízdní řád a mapa)
 • Linka 208 – na letiště jede cca 1x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Taxi

Oficiální žluté taxíky s modrým pruhem musí mít vždy zapnutý taxametr a na Madeiře se prakticky nevyskytují problémy s nepoctivými taxikáři. Cena z letiště do centra Funchalu se pohybuje mezi 18 EUR a 22 EUR podle délky trasy.

Levnější variantu (cca 14 až 16 EUR) nabízí Uber.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira