V létě i na podzim na úchvatnou Korsiku. Letenky od 1 885 Kč

Jak akci využít?

Pro mnohé jeden z nejkrásnějších středomořských ostrovů, svébytná Korsika, bývá cestovateli často opomíjen. Důvod je prostý, po dlouhou dobu se z našich končin dalo cestovat jen obtížně autem a lodí, anebo za astronomické částky letadlem (výjimkou nebyly ani ceny přes 10.000 Kč). 

To se naštěstí mění a my tak můžeme využít zlevněných letenek společnosti Eurowings z Vídně na mnoho podzimních termínů, ale dokonce i v srpnu či na přelomu května a června. Vydejte se objevit ostrov plný krásných pláží a především vnitrozemských hor ideální pro aktivní dovolenou.

Cena 70 € za zpáteční letenku navíc nemusí být konečná, využijete-li aktuální akce, kdy od Eurowings dostanete voucher za 10 € výměnou za odebírání jejich newsletteru, za letenky byste tak zaplatili 60 € / 1.620 KčRegistrace >>

Dostupné termíny

  • Cesta tam: 27.5., 12.8., 2.9., 16.9., 23.9., 30.9. a všechny říjnové soboty
  • Cesta zpět: 3.6., 10.6., 19.8., 26.8., 9.9., 23.9., 30.9. a všechny říjnové soboty

Na Korsice

Nezapomeňte před nákupem letenek kalkulovat s poněkud vyššími náklady na místě. Korsika si více než žádá půjčit auto a projet ostrov, pokud se nechcete podmanit veřejné dopravě nebo nejste-li náruživý trekkaři.

Ubytování se pohybuje okolo 1.500 Kč za apartmán na airbnb.cz, o tom jak tento portál funguje píšeme v článku zkušenosti a tipy pro airbnb. Běžné hotely mohou atakovat i hranici 2.500 až 3.000 Kč za noc a za pokoj.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Bastia
Francie

od 1 885 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na awin1.com

  Ukázka letenek z 26. 04. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 000 Kč . Ušetříš přibližně 69 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejvíce v září a říjnu, jednotlivé termíny ale i v srpnu či květnu.

Jsou během letu přestupy?

Z Vídeň do Bastia Poretta se letí přímo bez přestupu.

S kým poletím?

Poletíte na křídlech dceřiné společnosti Lufthansy, nízkonákladových Eurowings.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 23 cm, dokoupení odbaveného vyjde na 30 € za zpáteční letenku, což se pořád vyplatí.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,dokoupeni odbaveneho zavazadla lze primo na letisti,nebo se musi ,,doobjednat,, dopredu? Jinak neleti nekdo prelom kvetna/ cervna? :)

Odpovědět
před rokem

Srpen už je pryč komplet nebo by se ještě něco našlo?

před rokem
Kryštof Hájek

Srpen pryč komplet bohužel, už jen konec září a říjen.

Kdyz kliknu na vas odkaz tak tam vydim letenky za 69.98 (srpen i zari) ale po Book Flights se ukaze 123,99 :) navic se stranky prepnout do nemciny :) ... By me zajimalo jestli nekdo ty letenky za 70eur ulovil

před rokem
Kryštof Hájek

Ke konci září i celý říjen zatím stále za 70 €... Po prokliku z kalendáře levných letů se automaticky nastaví na dražší tarif SMART, je nutné kliknout na BASIC. Srpen už je bohužel opravdu pryč.

před rokem

Snazim se zamluvit zari, ale let ktery je za 70eur se po presmerovani zmeni na 99,99 eur za jednu cestu, i kdyz kliknu na Basic. Poradi mi prosim nekdo, jak na to?

před rokem
David Eiselt

Ceny v kalendáři nejsou aktuální a zejména v případě těchto akcí, kdy se rychle vyprodají nejlevnější letenky, nedojde zavčas k aktualizaci cenám i v kalendáři.
Takže prosím berte v potaz jen ceny v konkrétním hledání letenek, nikoliv kalendáři.

Ahojte. Tyto letenky jsme využili loni v červnu a bylo to vážně super. Eurowings byli v pohodě, poloprázdné letadlo. Korsika je úžasná a určitě jí doporučuji. Půjčte si auto a využijte kempy, které jsou na každém kroku.

Odpovědět
před rokem

Ahoj,poradi prosim nekdo,kde prepnout na mobilu stranky z nemciny do anglictiny? Asi jsem slepa :-D

před rokem
David Eiselt

Pokud klikneš výše na odkaz, měla bys být rovnou na anglické mutaci webu. Jestli tě schválně přesměrovali na německou, tak asi EN v mobilu nepodporují :)

Ahoj,
mám dotaz k Airbnb. Četl jsem, že při rezervaci uvádím údaje ke kartě kde mi bude ihned zablokována částka.
To znamená, že musím mít nutně kreditní kartu nebo to takto funguje i s klasicke debitkou k účtu?
Děkuju

H.

před rokem
David Eiselt

Ahoj Honzo, platí jak kreditní, tak i debetní :) rozdíl to v tom není.

před rokem
Mate nekdo zkusenost s rezervaci letu u eurowings?? Vcera jsem provadela rezervaci na rijnovy termin vcetne zadani udaju o karte, ale zatim mi neprisel zadny e-mail :-(,tedy krom toho,ze jsem zaklikla zasilani newsletteru. Dekuji. J.

Ještě byste měli trochu doladit tu mapu...Ukazuje to let úplně jinam než kde je Korsika (i když pod Francii patří, nevypadá to moc dobře...)

před rokem
Andrea_Pernik

Uz sa to riesilo vo fore a myslim, ze sa na tom aj pracuje. Teraz su ostrovy pod krajinami, tak je to pre to :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 32%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 44%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 44%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 86%
Všude dobře, co doma!
4229 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední ve 22:12. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03.

Do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19, poslední ve 23:49. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut déle než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

Odkazy

  • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
  • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Francie Přílet na letiště Bastia Poretta

Autobusy bez označení linky jezdí z letiště k nádraží v centru Bastie zhruba jednou za 60 minut od 6:00 do 23:00. Cesta trvá asi 35 minut a jízdenka vyjde na 9 €. Přesný jízdní řád najdete na webu corsicabus.org.

Taxi do centra Bastie vyjde zhruba na 50 €.

Obecně je doprava na Korsice drahá a málo frekventovaná, jako nejlepší možnost se tak jeví půjčení auta přímo na letišti.

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Bastia Poretta