Pohoří Atlas

Sestav si sám: trip z ČR do Maroka a na Gibraltar. Balíček od 2 610 Kč

2 komentáře
2017-10-19T18:03:31+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Patříte-li k cestovatelům, pro které samotná cesta je cílem a zároveň máte rádi mírné klima i v zimě, pak zpozorněte a začtěte se do našeho dnešního tipu. Po delší době se totiž objevuje příznivá konstelace několika různých letenek, které si poskládáme k zajímavému tripu a zkombinujeme vcelku netradiční destinace.Termíny a itinerář berte pouze jako inspiraci a cestu si zařiďte podle vlastních preferencí, kombinací je více.

Svoji cestu začneme na letišti v Pardubicích, kterému by měl po novém roce sloužit již nově otevřený terminál, odkud s Ryanairem odletíme s dostatečným přestupem v Londýně do marockého hlavního města Rabatu. Kombinaci letenek Pardubice – Londýn a Londýn – Rabat pořídíme cca za 749 Kč. Např:

  • 16, 18, 23, 25, 30. ledna

V Rabatu si půjčíme auto nebo nasedneme na vlak a pořádně procestujeme okolí, ať už staré mediny nebo úchvatné scenerie pohoří Atlas. Protože by byla škoda jet hned domů, vyrazíte na sever do přístavního Tangeru, ať už autem (pokud najdete výhodné jednosměrné půjčovné), anebo častým vlakovým spojením z Rabatu. 

Z Tangeru přejedeme lodí přes Gibraltarský průliv z Afriky do Evropy. Nejvíce spojů jezdí z přístavu Tanger-Med 40 km od města, ke kterému vás každou hodinu doveze zdarma kyvadlový autobus z autobusového nádraží v centru Tangeru. Lodí dojedete do španělského Algeciras kousíček od Gibraltaru, nejlevněji se dopravíte společností FRS (až 6x denně) za 27 € / 700 Kč. Letečtí nadšenci pak můžou letět z Tangeru přímo na Gibraltar jedním z nejkratších mezinárodních letů na světě (cca 70 km) za cca 1.590 Kč.

Zpět do ČR poletíme rovnou z gibraltarského letiště, jehož runway protíná napříč silnice. Když přistává nebo startuje letadlo, spadnou závory úplně stejně jako na železničním přejezdu :) Nejlevnější kombinaci nabídne easyJet s dostatečně dlouhým přestupem na letišti Gatwick. Letenky rezervujte v jednom kroku: vyberte let Gibraltar – Londýn, klikněte na nápis "+ Přidat další lety" vpravo dole a vyberte let Londýn – Praha. Celková cena se na přelomu ledna a února pohybuje od 1.160 do cca 1.300 Kč při rezervaci alespoň dvou osob najednou, pro jednotlivce je cca o 270 Kč dražší.

  • 22, 28, 29. ledna
  • 1, 5, 6. února

Kde koupit

PED/Pardubice
STN/Londýn
Jednosměrná letenky
2 hodin letu (přímý let)
STN/Londýn
RBA/Rabat
Jednosměrná letenky
3 hodin letu (přímý let)
Tanger
Algeciras
Jednosměrná jízdenky
2 hodin jízdy (bez přestupu)
700 Kč
GIB/Gibraltar
PRG/Praha
Jednosměrná letenky
9 hodin letu (1 přestup)
  • Ušetříš až 42 % oproti obvyklé ceně 4 500 Kč
  • Hledej v období Nejlevněji přelom ledna a února.
  • Čeká tě přestup na letišti Na cestě tam Londýn Stansted, zpět budete přestupovat na letišti Londýn Gatwick.
  • Poletíš s aeroliniemi Do Maroka s Ryanair, z Maroka s easyJet.
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně letenky jedno příruční zavazadlo velikosti 56x45x25 cm.
Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-10-19T11:10:27+02:00

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce