Z Prahy do New Yorku s dvoudenní zastávkou v Bergenu. Letenky od 5 775 Kč

Jednosměrná
Před 13 dny

Jak akci využít?

Nejen na jarní víkendy do Norska lákají nízké ceny letenek společnosti Norwegian z Prahy. Při správné kombinaci letenek se dostanete s dvoudenní zastávkou v norském Bergenu i do amerického New Yorku, kde máte možnost strávit víkend nebo týden. Za letenky přitom neutratíte více než 6 tisíc korun.

Letět pak můžete vždy od středy do neděle během dubna od 11. do 29., který bude vhodný i k trekům na předměstí Bergenu. Dny letů jsou následující:

 • Praha–Bergen vždy ve středu
 • Bergen–Newburgh vždy v pátek
 • Newburgh–Praha vždy v neděli (přílet v pondělí)

Kupovat budete tedy 3 letenky, přičemž nejlevněji vychází nákup v norských korunách na 5.790 Kč. Při platbě v eurech na anglické verzi webu na rovných 6 tisíc.

Z letiště Newburgh jsou vypravovány expresní autobusy v návaznosti na přílety letů Norwegian. Jednosměrná jízdenka na Manhattan, konkrétně do Port Authority Bus Terminal, stojí 20 $ a jede se 1,5 hodiny. Jako vždy tyto praktické tipy najdete v našich průvodcích, zde konkrétně letiště Newburgh Stewart.

Vzhledem k low–cost povaze počítejte s případným dokoupením zapsaného zavazadla, které stojí 1.000 Kč v jednom směru (v ceně jsou 2 kusy příručních zavazadel). Stejně tak díky 2 nocím v Bergenu berte letenky více než jako levnou alternativu cesty do New Yorku spíše jako možnost zajímavého výletu, kdy nakombinujete dvě hezká místa na jeden zátah.

S ubytováním v New Yorku radíme v našem blogu.

Letenky

Běžná cena: 9 000 Kč
 • Praha - Bergen
 • Jednosměrná letenka
 • Na Duben
 • 0 přestupů
 • 2 hodiny letu

Cena od 875 Kč 

Vyhledej letenky od 875 Kč

norwegian.no

 • Bergen - Newburgh
Odkud Bergen Bergen Flesland
Kam Newburgh Newburgh Stewart
 • Jednosměrná letenka
 • Na Duben
 • 0 přestupů
 • 8 hodin letu

Cena od 2 100 Kč 

Vyhledej letenky od 2 100 Kč

norwegian.no

 • Newburgh - Praha
 • Jednosměrná letenka
 • Na Duben
 • 1 přestup
 • 16 hodin letu

Cena od 2 800 Kč 

Vyhledej letenky od 2 800 Kč

norwegian.no

Ukázka letenek z 06. 01. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 9 000 Kč. Ušetříš přibližně 36 %.

Platnost

Cena je platná do vyprodání.

Termíny

Dostupné jsou termíny během dubna od středy do neděle.

Přestup

Přestupovat budete na letišti Bergen Flesland.

Dopravce

Naše tipy nejen k bezplatné wi–fi najdete zde Norwegian.

Zavazadla

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a menší na 25 x 33 x 20 cm.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Odkud je informace o 2ks příručních zavazadlech? V tarifu LowFare uvádějí informací 1ks carry-on po 10kg. Nebude tedy problém když si vezmu kufr 55 x 40 x 23 cm a batoh rozumné velikosti pod sedadlo? Díky.

Tady: https://www.norwegian.com/en/tra...d-baggage/

- 1 carry-on bag: max. 55x40x23 cm

-1 small personal item: max. 25x33x20 cm

Avatar uživatele

Nevím, jestli koukám správně, ale neexistuje náhodou i varianta v pátek letět do Bergenu, v neděli do Newburg a další neděli zpět?

Z Prahy do Bergenu se létá vždy v pondělí a pátek, stejně tak z Bergenu do Newburghu, zpět z Newburghu čtvrtek, neděle, z Bergenu pondělí, pátek.

Čili letět v pátek do Bergenu a v pondělí do USA.

Avatar uživatele Petr76

Dvoudenní je jedno slovo...

Avatar uživatele

Jakou trasu zvolit,aby letenka byla co nejlevnejsi(a za kolik?) v 07/2018 tak na cca. 14 dnu? Praha-NY. Muzu cekat do leta na leto nejakou akci? Diky za reakci.

Na červenec bohužel akci těžko - nejdražší letenky v roce (nejen NY), moc levných příkladů se vymyslet nedá.

Nedávno jsem viděl přímé lety do New Yorku už Prahy za desítku, i na léto. Loni v květnu taky byly slušné ceny. Ale nikdo ti nezaručí, že se budou opakovat.

To bylo ale jen v okrajových částech prázdnin, ne? Tj. konec srpna, prvních pár dní v červenci, to jsou ceny kolem 10 tisíc běžné každý rok. Ale obávám se, že na 14 dnů během července to bude skutečně spíš dílo náhody.

Avatar uživatele

Koupeno, diky :)

Avatar uživatele

Díky, moc za tip :)

Máme zabookováno :)

Chybka - u každého letu máte napsáno, že je to zpáteční letenka.

Díky, upraveno :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

To musíš vidět!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Jedem!

Na lehko z Vídně do Toronta nebo na Floridu
-27 %

Všude dobře, co doma!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Norsko Přílet na letiště Bergen Flesland

Země trollů a nepopsatelné přírody

Norsko (norsky Norge) je jednou ze skandinávských zemí, která se rozkládá na nejsevernějším cípu Evropy, Skandinávském poloostrově. Západ země omývají Atlantický oceán a Norské moře, na východě země sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

Země je známá díky bohatým nalezištím ropy a vysokému životnímu standardu. Nedílnou součástí Norska jsou však také kilometry dlouhé fjordy, národní parky, jezera, ledovce, náhorní plošiny a další přírodní úkazy.

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Bergen Flesland

Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké Přílet na letiště Newburgh Stewart

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Newburgh Stewart