Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zimní období většinu z nás nabádá k útěkům za sluncem zalitými a příjemně prohřátými destinacemi. Sázkou na jistotu může být kupříkladu jeden ze sedmi Kanárských ostrovů, a sice Gran Canaria. Dokonalá infrastruktura, krásná příroda a příjemné ceny činí z Gran Canarie jeden z nejdostupnějších a nejoblíbenějších ostrovů.

Vydejte se na palubách belgických aerolinek z Prahy do Las Palmas za skvělou cenu 3 487 Kč. Vezmeme-li v úvahu, že monopolní Smart Wings prodávají letenky z Prahy na Kanárského ostrovy za nestydaté dvojnásobné ceny, jedná se o téměř bezkonkurenční nabídku.

Letenky rezervujte přímo na webu dopravce Brussels Airlines, cena 3 487 Kč je platná při platbě kartou Maestro, ostatní karty nebo služba PayPal jsou zpoplatněny 210 korunami za cestujícího.

Zastávka v Bruselu

Na zpáteční cestě vás čeká malý bonus v podobě delšího mezipřistání v hlavním městě. Abyste v Bruselu strávili alespoň dopoledne, rezervujte letenku v režimu Multiple destinations, zadejte celkem tři trasy: 

 1. Praha - Gran Canaria
 2. Gran Canaria - Brusel
 3. Brusel - Praha

Co se bude ještě hodit?

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
LPA Las Palmas
Španělsko
Las Palmas
Zpáteční 8 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 000 Kč . Ušetříš přibližně 50 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

listopad - únor, odlety vždy v úterý, návrat v úterý nebo sobotu

Jsou během letu přestupy?

Brusel

S kým poletím?

Brussels Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Dvě příruční 55×40×23 a 40×30×10 cm, celkem do 12 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den

Chtěla bych poprosit o radu letenkám. Vybírám termín tam 14.11.2017 a zpět 21.11.2017 do Bruselu a z Bruselu potom druhý den v 15:50 h do Prahy.

Normálně mi to zobrazí tento spoj jako dostupný a po vyplnění všech údajů a odeslání platby se mi zobrazí hláška, že vybrané jízdné již není k dispozici. (We regret to inform you that the fare you selected is no longer available.)

Vyzkoušela jsem to několikrát z různých PC, různé karty.

Je možné, že by nešlo zjistit skutečnou dostupnost před odesláním platby?

Děkuji za odpověď

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Ivo, tento termín jsem ověřil, je již za vyšší cenu o cca 400 Kč. Také záleží na tom, pro kolik osob letenky kupujete, někdy může být v dané rezervační třídě volné už jen jedno místo.

před 5 lety

S vyšší cenou počítám a dvě osoby zadávám již od začátku vyhledávání, předpokládám tedy, že dostupnost by se měla zobrazovat pro uvedený počet cestujících. Je mi to záhadou. Budu zkoušet dále. Děkuji za reakci Lukáši.

Přidat odpověď
před 5 lety

Dobrý den, snažím se podle Vaší rady objednat letenky na 20.2.2018 Praha-Las Palmas, 27.2.2018.Las Palmas-Brusel a poslední na 28.2.2018 Brusel-Praha. Ve variantě Multiple destinations mi ale není dán výběr velikosti zavazadel a služeb a nabízí mi letenky přímo ty nejdražší, takže v součtu nestojí cca 15 tis. ale 52 tis. Nevíte prosím, jak se od kroku zadání třech destinací dostat k výběru "low economy" a nespadnout přímo do třetí nejdražší varianty letenky? Děkuji za info.

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Šárko, ten zpáteční let z Bruselu do Prahy musí být v 15:50, pokud zvolíte pozdější, bude se již letenka kalkulovat dle jiného tarifu, proto Vám vyskočily takové nesmyslné sumy. Pokud potřebujete cestovat se zavazadly, asi bude nejrozumnější zvolit klasickou zpáteční letenku, neb zbytečně platíte za každý úsek cesty, při zpáteční letence by poplatek byl jen 2x, při téhle variantě už 3x, viz printscreen http://prntscr.com/gblqgs

před 5 lety

Děkuji, Lukáši, za radu. Upřímně mě to nenapadlo, že odpoledne a večer bude takový extrémní rozdíl :-) pojedeme bez zavazadel, resp. jen s příručními a tak bych už se objednávkou měla prokousat snáze. Zpáteční cesta s nocí strávenou na letišti nebude dobrá varianta. Anebo možná přikoupím večerní Brusel-Praha od jiného dopravce. Děkuji za pomoc.

Přidat odpověď
před 5 lety

Off topic:

Ahoj, pisu sem, kde je muj dotaz lepe videt, jelikoz orginalni diskuze je uz hodne stara.

Prosim, neporadite kam se obratit kdyz mi nebylo vraceno o nech 40USD kdyz probehla tato akce?

https://www.cestujlevne.com/akcn...ooking-com

Screenshoty se zelenym panelem (kde mi potvrzuji vraceni penez) mam stale ulozeny v pc..

před 5 lety

Není snad nic jednoduššího než zavolat na cestou podporu bookingu, ne?

před 5 lety

mne doslo do troch dni po skompletizovani pobytu email od bookingu na uplatnenie si naroku na zlavu

Přidat odpověď
před 5 lety

Dobrý den, šel by termín přes Silvestra? Nic mi to nenašlo, tak nevím, jestli jsem něco neudělala špatně nebo jestli tam žádný není :) Děkuji

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Veroniko, kolem Vánoc a Nového roku je to bohužel pasé.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
To budou fotky!
Sicílie
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Honem, dokud jsou místa!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
Tam jsi vždycky chtěl!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Las Palmas
Španělsko Přílet na letiště Gran Canaria

Půjčení auta

Nejlepší formou dopravy po ostrově, nechcete-li zůstávat jen na jednom místě, je půjčení auta. Na letišti sídlí všechny autopůjčovny, které na Gran Canarii působí. 

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 3 000 Kč v zimní sezoně za malé auto po 5 700 Kč v letní sezoně. Většina auta se pak půjčují v rozmezí 4 000 až 8 500 Kč na týden dle sezony. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Gran Canarii, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Gran Canarii.

Autobusy

Z letiště jezdí několik autobusových linek po celém ostrově. Průměrný interval každé z nich je 30 až 60 minut, do významných měst však jede hned několik linek najednou, což výsledný interval zkracuje. Linky zajišťuje společnost Global, oficiální web je www.guaguasglobal.com/en/.

Zastávky autobusů jsou asi 30 metrů od terminálu a cesta k nim je přehledně značená. Pro jízdní řády klikněte na konkrétní číslo linky nebo snadněji využijte vyhledávač spojení, který vám nabídne všechny možnosti na konkrétní trase.

Jízdenky zakoupíte vždy jen u řidiče a pouze na konkrétní trasu. Neexistují zde žádné zvýhodněné celodenní lístky a ani mobilní aplikace ke kupování jízdenek. Platit u řidiče lze hotovostí i běžnou bezkontaktní platební kartou.

 • Las Palmas: do hlavního města ostrova na nádraží San Telmo se dostanete linkami číslo 1, 5, 11, 60 a 91, v průměru jezdí jezdí každých 10 až 20 minut, do centra dojedete za 25 minut a za jízdenku zaplatíte 2,30 EUR. Většina linek jezdí cca od 5:00 do 22:00, linka 5 je pak celonoční.
 • Maspalomas, Playa del Inglés: populární letovisko na jihu ostrova spojují s letištěm linky číslo 1, 5, 36, 66 a 90 tvořící souhrnný interval asi 10 až 40 minut. Jízdenka stojí 4,05 EUR. Většina linek jezdí cca od 5:00 do 22:00, linka 5 je pak celonoční.
 • Puerto Rico, Puerto del Mogán: na samý jižní cíp ostrova do oblíbených letovisek jezdí přímo spoje linek 1 a 91 zhruba od 5:30 do 23:30. Cesta zabere přes hodinu a jízdenka stojí 6,80 EUR.

Z letiště se přímo dostanete i do měst Agüimes (linka 11) a Telde (linky 19, 36 a 90).

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Gran Canaria