Kaktusová zahrada

Zimní Gran Canaria z Vídně. Letenky od 1 520 Kč

23 komentářů
2021-09-17T07:58:00+02:00

O akci

Na konci listopadu a v první polovině prosince seženete levné letenky z Vídně na ostrov Gran Canaria za pouhých 60 EUR. Lítá se v pátek a pondělí s aeroliniemi Wizz Air. Případné další termíny mimo výše uvedené jsou s rozdílem 10 až 20 euro v jednom směru.

Pokud máte členství Wizz Discoun Club, poletíte pouze za 40 EUR. Členství se v tomto případě vyplatí zakoupit při cestě 2 osob. Cena ročního členství je 30 EUR a okamžitá úspora na letenkách činí 40 EUR pro dva.

Lehkou inspiraci k vaší cestě najdete v cestopise Okruh kolem ostrova Gran Canaria od Ondřeje Trollingera.

S nákupem letenek doporučujeme vyřešit i následující:

  • Ušetříš až 70 % oproti obvyklé ceně 5 000 Kč
  • Hledej v období Listopad a prosinec 2021
  • Poletíš s aeroliniemi Wizz Air
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně je příruční 40x30x20 cm

Kde koupit

VIE/Vídeň
LPA/Las Palmas
Zpáteční letenky
4 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Vídeň, letiště Las Palmas.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2021-09-17T07:50:28+02:00

23 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Michal
před rokem

Co to tady melete za bláboly. Z jakého kiwi? To je vidět jací tady píšou lidi a jak stačí napsat jeden komentář a někteří blázni ze mě málem udělají agenta 😆. Občas si koupím letenky a s Davidem si píšu píšu na Facebooku tak klídek lidi. Kiwi ok. Znám a vím o co jde. Ale směju se. Kupujte si všichni co chcete a neďelejte si z mých komentářu těžkou hlavu😉

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Právě že to nebyl jeden komentář, ale hned tři, co tu rozpoutalo reakce. Ale jsme rádi za to poslední souvětí. Kdybys ho napsal rovnou na závěr toho vypisování svých obav a varování, žádné reakce by na to nebyly.

Avatar uživatele
Michal
před rokem

Moc to řešíte😉. Hold je opravdu mizerná doba na cestování. A nikoho nebaví obavy z toho co bude.

Takže tak.

Avatar uživatele
mirjur
před rokem

Naopak, na cestování je výborná doba, alespoň po Evropě. Nikdy nebylo tolik levných letenek, snad jen vloni. Obavy, co bude, nemám, neřeším.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Souhlas s Mirjurem, akorát na leden až březen 22 bych si nekupoval s předstihem letenky dražší než pár desítek EUR, protože to asi v mnoha zemích restrikce narostou. Na Kanárech jsem měl koncem srpna určitě míň lidí, než bývalo v tu dobu před covidem, levné letenky kupované 2 týdny předem a levnější ubytování. Předpokládám, že v Maroku bude v listopadu minimum turistů a na cenách se to taky projeví. Základní ceny letenek z a do Vídně mám za 15 a 18 EUR. Třeba Jordánsko je podle jiného vlákna taky zajímavé.

MIGUELAS
před rokem

Souhlas s oběma. Mám nakoupeno tolik letenek, že mě rodina za chvilku vydědí. Libore, předpokládám že Agadir, taky jsem nad tím chvilku uvažoval, ztroskotalo to na ceně taxíku z letiště. Myslím že 14-18.11. byl zpáteční za 30e jen ten čas příletu byl na houby.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Miguelas, jo ten taxík z letiště za 480 Kč bude nemilý, ale snad se tam domluvím s někým na sdílení. Auto si chci půjčit až později ve Warzazátu a asi i v Agadiru před odjezdem. Jedu na 17 dní, takže v celkových nákladech se to ztratí.

Avatar uživatele Deny
Deny
před rokem

My byli loni na GC koncem února a největší peklo byly roušky i venku, to se při 30 stupních nedalo. Klidně se přiznám, že jsem vzala látkový a vystříhla z nich spodní vrstvu. Teď mám letenky na Silvestra a trochu se bojím, aby jim zas nehráblo, nechtěla bych si to zopakovat

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

To jste měli rekordní maxima na únor (Las Palmas má 30,9°C). Běžně jsou maxima v zimě o dost nižší: https://en.wikipedia.org/wiki/La...as#Climate

Já jsem za necelé 3 týdny na Tenerife, La Gomeře a Palmě na přelomu srpna a září neměl kromě prvních dní ani 30°C, a to beru předpověď pro pobřeží, protože většinou jsem byl ve vyšších nadmořských výškách, kde bylo chladněji. Akorát slunce dost pálilo, ale to na Silvestra fakt nebude (to je max. výška slunce na obloze nižší, než je v těchto dnech v ČR).

Avatar uživatele Deny
Deny
před rokem

Jj, taky jsem koukala, že to byla nějaká netypická vlna veder

Avatar uživatele
Michal
před rokem

Pro mě je díky restrikcím a všem těm příkazům a zákazům stresující cestovat kamkoliv i když jsem očkovaný. Letos Tenerife pak Sicílie bez problémů. Sicilie měla háček pouze na letišti v Polsk, zmatky a špatná organizace,ale to všechno jen díky nařízením z EU a každý den měnícím se zákonům. Když si pročtu příběhy lidí od začátku pandemie kam se kdo podíval. Každý den se něco děje takže v tom se ani prase nevyzná. Takže akce na této stránce jsou super. I když si letenky sám najdu dopředu

Ale o to nejde. Stránek na akční letenky, ubytovaní apod je plný internet. Jde o to aby nikdo nebyl moc chytrý a nehadal z křišťálové koule. Nikdo neví co se může stát za pár týdnů.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

A k čemu je dobrý tento tvůj blábol? Všichni ví, že se nařízení mění a budou se měnit i v dalších měsících. Tvé obavy z tvrdých restrikcí na Kanárech v listopadu a začátkem prosince (nebo cestou přes Vídeň či při návratu pro očkované) jsou ale zkrátka velmi přehnané a je nesmysl varovat zrovna před touto akcí. To není hádání z křišťálové koule, ale odhad na základě znalostí dosavadního vývoje s pravděpodobností dle mě tak 98 %. Na 100 % není nic, ani to, že se někdo dožije příštích pár týdnů (nemyslím kvůli covidu), ale přesto si lidi kupují letenky s předstihem a další věci dlouhodobé spotřeby. Miguelas navíc potvrdil, že loni touto dobou na GC restrikce nebyly (a asi neměl problém ani s návratem), takže jen plácáš. Jestli je teď cestování pro tebe příliš stresující, nikam necestuj a budeš mít klid.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

Na mě osobně to působí tak, že se někdo třeba z Kiwi naštval a snaží se to tady Davidovi trošku znepříjemnit. Protože buď je “Michal” debil, což se mi ze stylu psaní úplně nezdá, ale můžu se samozřejmě plést, nebo někdo kdo má svůj úkol. V každém jeho příspěvku z posledních dnů je zmínka, že je nejisté kupovat letenky a ať si každý dá pozor a mezi řádky, ať raději nic nekupuje. Ale možná jen vidím trávu růst :-)). Takže asi k tomu je ten blábol Libore. Jinak bych se nedivil, že by se v Kiwi někdo naštval, protože David se do nich trefuje, co sem chodím., což je prakticky od začátku.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

No nevím, to by bylo pro kiwi trochu kontraproduktivní, když sami chtějí prodávat letenky a část jejich potenciální klientely chodí občas i sem, jak je vidět z neustále nových negativních recenzí kiwi pod tím starším Davidovým článkem. Kdyby Michal napsal v budoucnu pochybnosti třeba pod akcí do Bangkoku nebo Bali na leden a únor 2022 za ceny kolem 10000 Kč, kde by hrozilo, že to tam sice otevřou, ale s podmínkami jako nedávno na Phuketu, což by asi vedlo u většiny ke ztrátě peněz za letenky, tak by to bylo OK (i kdyby to napsal sám Oliver).

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

Jako myslíš, že tady zjistí akci a jdou to koupit na Kiwi 😀 😂😂. . Já netrvám na Kiwi. Může to být kdokoliv. Mysli si co chceš.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

To ne, ale někdo málo informovaný, kdo by v budoucnu mohl kupovat na Kiwi, by mohl zavítat občas sem a být ovlivněný negativními komentáři, takže by si rozmyslel své nákupy letenek kdekoliv včetně na Kiwi.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

To je možné, ale David musí Olivera pěkně iritovat a nějaká ztráta pár prodaných letenek, o které by při podobné odvetné akci tady přišel, není pro něho nic. Nějaké Cestujlevne je slza v moři a to nemyslím špatně, ale kolik sem tedˇchodí lidí. Stačí se mrknout na diskuzi, která za poslední 2-3 roky z mého pohledu značně upadla (částečně i kvůli Covidu) a když se podívám, tak z původních harcovníků, co měli opravdu nalétáno a něco znali, a měli co říct, jich tu zůstalo pár. Jinak jsou to povětšinou teoretici, ťápalové a snílci., popřípadě euroví cestovatelé po EU, co cestují často jen proto, že je letenka za 10.

A podle mě sem lidé nechodí a následně nekupují u Kiwi. Je to přesně naopak. Oni kupují u Kiwi, protože nemají potuchy jak Kiwi funguje a pak sem teprve chodí plakat.

Snad mě Leoš nevyhubuje jak posledně, že zasírám špatné vlákno :-)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

To by měl Leoš pravdu, že děláme, ale aspoň nějaká diskuze :-)

Diskuze o cestování upadla hlavně kvůli covidu, i když potřeba vyznat se v měnících se opatřeních jí zase pomáhala. Ono asi bude dost lidí, kteří diskuzi jen čas od času čtou a nijak nepřispívají. Asi bude většina s Kiwi na tom, jak píšeš, ale ti, kteří jen hledají levné letenky po různých webech, mohou být ti, o kterých jsem psal.

Já bych spíš tipoval, že před covidem si Oliver říkal něco o štěkajících psech a karavaně jdoucí dál, ale co se mu honí hlavou teď, když neprodal svůj podíl včas na rozdíl od Hlavenky, to si netroufám odhadovat. V jednom rozhovoru v období těsně před prodejem akcií i zmiňoval, že hodnota společnosti může rychle výrazně klesnout.

Avatar uživatele
Michaela
před rokem

Vzhledem k tomu co se tu děje bych na cestu pohlížela bohužel z hlediska zdali je dotyčný očkováný nebo ne, ne kvůli Kanárům, ale spíš kvůli podmínkám ČR .. jinak včera jsem koukala na lety z Prahy a TAP s přestupem v Lisabonu už nenavazuje tak hezky jak minulé roky ..

Avatar uživatele
Michal
před rokem

No slyšel jsem o Tap portugal samé negativní ohlasy. Nadale platí jedno pravidlo. Nikdo neví co se v těch hlavách zase vylihne za nesmysl vůči covidu a zákazům či příkazům. Člověk pak s tím nenadělá vůbec nic. Kdo je moc důvěrivy a spoléhá na to že očkování bude stačit si může nabít hubu a všechny akce co tady budou přijdou přijdou vniveč.

Avatar uživatele
Michal
před rokem

Jde i s kombinací ryanair. Viděl jsem již před týdnem. 20.11 až 26.11. 1800 pro jednoho. Ubytko laciné. Ale jediný háček je risk co bude za 2 měsíce. Restrikce mohou být tvrdé a člověk bude zase tam kde loni touhle dobou. Zvažte to s tím nákupem. Očkovaním se ještě nic nezaručuje.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Ale houby, žádné tvrdé restrikce v listopadu nebo začátkem prosince na Kanárech nebudou. A pro očkované nebude nejspíš žádná změna k horšímu ani při návratu do ČR (ani přes Vídeň). V nejhorším se začne v některých situacích vyžadovat test i pro očkované, ale to spíš až v zimě. To by se musela objevit a rozšířit nová varianta obcházející imunitu po očkování a prodělání covidu, což je málo pravděpodobné (min. pro letošek).

Španělsko má jednu z nejvyšších proočkovaností na světě. Na Kanárech byla jediná vlna covidu, a to letos v létě, která právě skončila dosažením úrovně srovnatelné s aktuální situací v ČR tj. zanedbatelná čísla. Navíc se tam většina případů vyskytovala ve dvou největších městech, takže kdo se bojí, že se v Las Palmas rozšíří opět covid a na GC budou kvůli tomu nějaké restrikce, ať si koupí ještě letenku (třeba i za 13 eur za 1 směr) na jiný menší ostrov (který sice nebude mít tak pěkné pláže, ale bude mít krásnější přírodu). Nevím, jaké byly restrikce loni touhle dobou na GC, ale na La Gomeře jsem se bavil s majitelkou levného ubytování ve Valle Gran Rey, která mi řekla, že od loňského června nebo července neměla oddech, jak měli stále většinou plno (a to je Gomera jeden z nejméně turistických ostrovů).

MIGUELAS
před rokem

Michale, nemaluj čerta na zeď. Nikdo neví, co bude, přikláním se spíš k názoru Libora. Sám jsem minulý rok v tomto období na GC byl ještě jako neockovany a restrikce nebyly žádné, jen QR kód, roušky ve vnitřních prostorách jako klasicky i ted v ČR a pár mamrdu je mělo i na túrách.

FR z Vídně kromě jednoho termínu s drahou zpátečkou lidové ceny už nenabízí, takže to vypadá na klasickou drahou zimní koupackou linku. Kdo chce, najde si levné alternativy s přestupem ve Španělsku nebo Itálii.

Další akce