Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na konci listopadu a v první polovině prosince seženete levné letenky z Vídně na ostrov Gran Canaria za pouhých 60 EUR. Lítá se v pátek a pondělí s aeroliniemi Wizz Air. Případné další termíny mimo výše uvedené jsou s rozdílem 10 až 20 euro v jednom směru.

Pokud máte členství Wizz Discoun Club, poletíte pouze za 40 EUR. Členství se v tomto případě vyplatí zakoupit při cestě 2 osob. Cena ročního členství je 30 EUR a okamžitá úspora na letenkách činí 40 EUR pro dva.

Lehkou inspiraci k vaší cestě najdete v cestopise Okruh kolem ostrova Gran Canaria od Ondřeje Trollingera.

S nákupem letenek doporučujeme vyřešit i následující:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
LPA Las Palmas
Španělsko
Las Palmas
Zpáteční 4 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 70 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad a prosinec 2021

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční 40x30x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

23 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Co to tady melete za bláboly. Z jakého kiwi? To je vidět jací tady píšou lidi a jak stačí napsat jeden komentář a někteří blázni ze mě málem udělají agenta 😆. Občas si koupím letenky a s Davidem si píšu píšu na Facebooku tak klídek lidi. Kiwi ok. Znám a vím o co jde. Ale směju se. Kupujte si všichni co chcete a neďelejte si z mých komentářu těžkou hlavu😉

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Právě že to nebyl jeden komentář, ale hned tři, co tu rozpoutalo reakce. Ale jsme rádi za to poslední souvětí. Kdybys ho napsal rovnou na závěr toho vypisování svých obav a varování, žádné reakce by na to nebyly.

před 8 měs

Moc to řešíte😉. Hold je opravdu mizerná doba na cestování. A nikoho nebaví obavy z toho co bude.

Takže tak.

před 8 měs
Avatar uživatele
mirjur

Naopak, na cestování je výborná doba, alespoň po Evropě. Nikdy nebylo tolik levných letenek, snad jen vloni. Obavy, co bude, nemám, neřeším.

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-09-18T22:59:06+02:00)

Souhlas s Mirjurem, akorát na leden až březen 22 bych si nekupoval s předstihem letenky dražší než pár desítek EUR, protože to asi v mnoha zemích restrikce narostou. Na Kanárech jsem měl koncem srpna určitě míň lidí, než bývalo v tu dobu před covidem, levné letenky kupované 2 týdny předem a levnější ubytování. Předpokládám, že v Maroku bude v listopadu minimum turistů a na cenách se to taky projeví. Základní ceny letenek z a do Vídně mám za 15 a 18 EUR. Třeba Jordánsko je podle jiného vlákna taky zajímavé.

před 8 měs
MIGUELAS

Souhlas s oběma. Mám nakoupeno tolik letenek, že mě rodina za chvilku vydědí. Libore, předpokládám že Agadir, taky jsem nad tím chvilku uvažoval, ztroskotalo to na ceně taxíku z letiště. Myslím že 14-18.11. byl zpáteční za 30e jen ten čas příletu byl na houby.

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Miguelas, jo ten taxík z letiště za 480 Kč bude nemilý, ale snad se tam domluvím s někým na sdílení. Auto si chci půjčit až později ve Warzazátu a asi i v Agadiru před odjezdem. Jedu na 17 dní, takže v celkových nákladech se to ztratí.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele Deny
Deny

My byli loni na GC koncem února a největší peklo byly roušky i venku, to se při 30 stupních nedalo. Klidně se přiznám, že jsem vzala látkový a vystříhla z nich spodní vrstvu. Teď mám letenky na Silvestra a trochu se bojím, aby jim zas nehráblo, nechtěla bych si to zopakovat

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

To jste měli rekordní maxima na únor (Las Palmas má 30,9°C). Běžně jsou maxima v zimě o dost nižší: https://en.wikipedia.org/wiki/La...as#Climate

Já jsem za necelé 3 týdny na Tenerife, La Gomeře a Palmě na přelomu srpna a září neměl kromě prvních dní ani 30°C, a to beru předpověď pro pobřeží, protože většinou jsem byl ve vyšších nadmořských výškách, kde bylo chladněji. Akorát slunce dost pálilo, ale to na Silvestra fakt nebude (to je max. výška slunce na obloze nižší, než je v těchto dnech v ČR).

před 8 měs
Avatar uživatele Deny
Deny

Jj, taky jsem koukala, že to byla nějaká netypická vlna veder

Přidat odpověď
před 8 měs

Pro mě je díky restrikcím a všem těm příkazům a zákazům stresující cestovat kamkoliv i když jsem očkovaný. Letos Tenerife pak Sicílie bez problémů. Sicilie měla háček pouze na letišti v Polsk, zmatky a špatná organizace,ale to všechno jen díky nařízením z EU a každý den měnícím se zákonům. Když si pročtu příběhy lidí od začátku pandemie kam se kdo podíval. Každý den se něco děje takže v tom se ani prase nevyzná. Takže akce na této stránce jsou super. I když si letenky sám najdu dopředu

Ale o to nejde. Stránek na akční letenky, ubytovaní apod je plný internet. Jde o to aby nikdo nebyl moc chytrý a nehadal z křišťálové koule. Nikdo neví co se může stát za pár týdnů.

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-09-18T14:20:56+02:00)

A k čemu je dobrý tento tvůj blábol? Všichni ví, že se nařízení mění a budou se měnit i v dalších měsících. Tvé obavy z tvrdých restrikcí na Kanárech v listopadu a začátkem prosince (nebo cestou přes Vídeň či při návratu pro očkované) jsou ale zkrátka velmi přehnané a je nesmysl varovat zrovna před touto akcí. To není hádání z křišťálové koule, ale odhad na základě znalostí dosavadního vývoje s pravděpodobností dle mě tak 98 %. Na 100 % není nic, ani to, že se někdo dožije příštích pár týdnů (nemyslím kvůli covidu), ale přesto si lidi kupují letenky s předstihem a další věci dlouhodobé spotřeby. Miguelas navíc potvrdil, že loni touto dobou na GC restrikce nebyly (a asi neměl problém ani s návratem), takže jen plácáš. Jestli je teď cestování pro tebe příliš stresující, nikam necestuj a budeš mít klid.

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Na mě osobně to působí tak, že se někdo třeba z Kiwi naštval a snaží se to tady Davidovi trošku znepříjemnit. Protože buď je “Michal” debil, což se mi ze stylu psaní úplně nezdá, ale můžu se samozřejmě plést, nebo někdo kdo má svůj úkol. V každém jeho příspěvku z posledních dnů je zmínka, že je nejisté kupovat letenky a ať si každý dá pozor a mezi řádky, ať raději nic nekupuje. Ale možná jen vidím trávu růst :-)). Takže asi k tomu je ten blábol Libore. Jinak bych se nedivil, že by se v Kiwi někdo naštval, protože David se do nich trefuje, co sem chodím., což je prakticky od začátku.

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

No nevím, to by bylo pro kiwi trochu kontraproduktivní, když sami chtějí prodávat letenky a část jejich potenciální klientely chodí občas i sem, jak je vidět z neustále nových negativních recenzí kiwi pod tím starším Davidovým článkem. Kdyby Michal napsal v budoucnu pochybnosti třeba pod akcí do Bangkoku nebo Bali na leden a únor 2022 za ceny kolem 10000 Kč, kde by hrozilo, že to tam sice otevřou, ale s podmínkami jako nedávno na Phuketu, což by asi vedlo u většiny ke ztrátě peněz za letenky, tak by to bylo OK (i kdyby to napsal sám Oliver).

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Jako myslíš, že tady zjistí akci a jdou to koupit na Kiwi 😀 😂😂. . Já netrvám na Kiwi. Může to být kdokoliv. Mysli si co chceš.

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

To ne, ale někdo málo informovaný, kdo by v budoucnu mohl kupovat na Kiwi, by mohl zavítat občas sem a být ovlivněný negativními komentáři, takže by si rozmyslel své nákupy letenek kdekoliv včetně na Kiwi.

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

To je možné, ale David musí Olivera pěkně iritovat a nějaká ztráta pár prodaných letenek, o které by při podobné odvetné akci tady přišel, není pro něho nic. Nějaké Cestujlevne je slza v moři a to nemyslím špatně, ale kolik sem tedˇchodí lidí. Stačí se mrknout na diskuzi, která za poslední 2-3 roky z mého pohledu značně upadla (částečně i kvůli Covidu) a když se podívám, tak z původních harcovníků, co měli opravdu nalétáno a něco znali, a měli co říct, jich tu zůstalo pár. Jinak jsou to povětšinou teoretici, ťápalové a snílci., popřípadě euroví cestovatelé po EU, co cestují často jen proto, že je letenka za 10.

A podle mě sem lidé nechodí a následně nekupují u Kiwi. Je to přesně naopak. Oni kupují u Kiwi, protože nemají potuchy jak Kiwi funguje a pak sem teprve chodí plakat.

Snad mě Leoš nevyhubuje jak posledně, že zasírám špatné vlákno :-)

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

To by měl Leoš pravdu, že děláme, ale aspoň nějaká diskuze :-)

Diskuze o cestování upadla hlavně kvůli covidu, i když potřeba vyznat se v měnících se opatřeních jí zase pomáhala. Ono asi bude dost lidí, kteří diskuzi jen čas od času čtou a nijak nepřispívají. Asi bude většina s Kiwi na tom, jak píšeš, ale ti, kteří jen hledají levné letenky po různých webech, mohou být ti, o kterých jsem psal.

Já bych spíš tipoval, že před covidem si Oliver říkal něco o štěkajících psech a karavaně jdoucí dál, ale co se mu honí hlavou teď, když neprodal svůj podíl včas na rozdíl od Hlavenky, to si netroufám odhadovat. V jednom rozhovoru v období těsně před prodejem akcií i zmiňoval, že hodnota společnosti může rychle výrazně klesnout.

Přidat odpověď
před 8 měs

Vzhledem k tomu co se tu děje bych na cestu pohlížela bohužel z hlediska zdali je dotyčný očkováný nebo ne, ne kvůli Kanárům, ale spíš kvůli podmínkám ČR .. jinak včera jsem koukala na lety z Prahy a TAP s přestupem v Lisabonu už nenavazuje tak hezky jak minulé roky ..

před 8 měs

No slyšel jsem o Tap portugal samé negativní ohlasy. Nadale platí jedno pravidlo. Nikdo neví co se v těch hlavách zase vylihne za nesmysl vůči covidu a zákazům či příkazům. Člověk pak s tím nenadělá vůbec nic. Kdo je moc důvěrivy a spoléhá na to že očkování bude stačit si může nabít hubu a všechny akce co tady budou přijdou přijdou vniveč.

Přidat odpověď
před 8 měs

Jde i s kombinací ryanair. Viděl jsem již před týdnem. 20.11 až 26.11. 1800 pro jednoho. Ubytko laciné. Ale jediný háček je risk co bude za 2 měsíce. Restrikce mohou být tvrdé a člověk bude zase tam kde loni touhle dobou. Zvažte to s tím nákupem. Očkovaním se ještě nic nezaručuje.

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-09-17T13:56:35+02:00)

Ale houby, žádné tvrdé restrikce v listopadu nebo začátkem prosince na Kanárech nebudou. A pro očkované nebude nejspíš žádná změna k horšímu ani při návratu do ČR (ani přes Vídeň). V nejhorším se začne v některých situacích vyžadovat test i pro očkované, ale to spíš až v zimě. To by se musela objevit a rozšířit nová varianta obcházející imunitu po očkování a prodělání covidu, což je málo pravděpodobné (min. pro letošek).

Španělsko má jednu z nejvyšších proočkovaností na světě. Na Kanárech byla jediná vlna covidu, a to letos v létě, která právě skončila dosažením úrovně srovnatelné s aktuální situací v ČR tj. zanedbatelná čísla. Navíc se tam většina případů vyskytovala ve dvou největších městech, takže kdo se bojí, že se v Las Palmas rozšíří opět covid a na GC budou kvůli tomu nějaké restrikce, ať si koupí ještě letenku (třeba i za 13 eur za 1 směr) na jiný menší ostrov (který sice nebude mít tak pěkné pláže, ale bude mít krásnější přírodu). Nevím, jaké byly restrikce loni touhle dobou na GC, ale na La Gomeře jsem se bavil s majitelkou levného ubytování ve Valle Gran Rey, která mi řekla, že od loňského června nebo července neměla oddech, jak měli stále většinou plno (a to je Gomera jeden z nejméně turistických ostrovů).

před 8 měs
MIGUELAS

Michale, nemaluj čerta na zeď. Nikdo neví, co bude, přikláním se spíš k názoru Libora. Sám jsem minulý rok v tomto období na GC byl ještě jako neockovany a restrikce nebyly žádné, jen QR kód, roušky ve vnitřních prostorách jako klasicky i ted v ČR a pár mamrdu je mělo i na túrách.

FR z Vídně kromě jednoho termínu s drahou zpátečkou lidové ceny už nenabízí, takže to vypadá na klasickou drahou zimní koupackou linku. Kdo chce, najde si levné alternativy s přestupem ve Španělsku nebo Itálii.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
Tam to bude krásný!
Duny Maspalomas
ušetříš až 27%
Všude dobře, co doma!
Lapad
ušetříš až 66%
Jedem!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
To budou fotky!
5458 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Las Palmas
Španělsko Přílet na letiště Gran Canaria

Půjčení auta

Nejlepší formou dopravy po ostrově, nechcete-li zůstávat jen na jednom místě, je půjčení auta. Na letišti sídlí všechny autopůjčovny, které na Gran Canarii působí. 

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 3 000 Kč v zimní sezoně za malé auto po 5 700 Kč v letní sezoně. Většina auta se pak půjčují v rozmezí 4 000 až 8 500 Kč na týden dle sezony. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Gran Canarii, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Gran Canarii.

Autobusy

Z letiště jezdí několik autobusových linek po celém ostrově. Průměrný interval každé z nich je 30 až 60 minut, do významných měst však jede hned několik linek najednou, což výsledný interval zkracuje. Linky zajišťuje společnost Global, oficiální web je www.guaguasglobal.com/en/.

Zastávky autobusů jsou asi 30 metrů od terminálu a cesta k nim je přehledně značená. Pro jízdní řády klikněte na konkrétní číslo linky nebo snadněji využijte vyhledávač spojení, který vám nabídne všechny možnosti na konkrétní trase.

Jízdenky zakoupíte vždy jen u řidiče a pouze na konkrétní trasu. Neexistují zde žádné zvýhodněné celodenní lístky a ani mobilní aplikace ke kupování jízdenek. Platit u řidiče lze hotovostí i běžnou bezkontaktní platební kartou.

 • Las Palmas: do hlavního města ostrova na nádraží San Telmo se dostanete linkami číslo 1, 5, 11, 60 a 91, v průměru jezdí jezdí každých 10 až 20 minut, do centra dojedete za 25 minut a za jízdenku zaplatíte 2,30 EUR. Většina linek jezdí cca od 5:00 do 22:00, linka 5 je pak celonoční.
 • Maspalomas, Playa del Inglés: populární letovisko na jihu ostrova spojují s letištěm linky číslo 1, 5, 36, 66 a 90 tvořící souhrnný interval asi 10 až 40 minut. Jízdenka stojí 4,05 EUR. Většina linek jezdí cca od 5:00 do 22:00, linka 5 je pak celonoční.
 • Puerto Rico, Puerto del Mogán: na samý jižní cíp ostrova do oblíbených letovisek jezdí přímo spoje linek 1 a 91 zhruba od 5:30 do 23:30. Cesta zabere přes hodinu a jízdenka stojí 6,80 EUR.

Z letiště se přímo dostanete i do měst Agüimes (linka 11) a Telde (linky 19, 36 a 90).

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Gran Canaria