Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V Evropě je jen málo destinací, které se i uprostřed tuhé středoevropské zimy můžou pochlubit mixem pohodového jarního počasí, krásné přírody, spoustou památek, krátkými vzdálenostmi mezi nimi a navíc ještě více než slušných cen. A jednou z nich je středomořský ostrov Kypr. Ceny letenek z Bratislavy v letošním roce klesají na svá historická minima, a tak můžete na téměř 2.000 km dlouhou cestu vyrazit za cenu jedné jízdenky na autobus z Prahy do Bratislavy. Za 20 € / 520 Kč jsou dostupné ideální termíny od středy do neděle, ale i delší týdenní pobyty v prosinci i lednu.

Po koupení letenek a pročtení průvodce po Kypru, který poskytne představu, kam vyrazit na výlety, už zbývá jen rezervovat ubytování, které na čtyři noci vyjde sotva na 2.000 Kč (80 €)... 

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Bratislava
Bratislava BTS
Slovensko
PFO Pafos
Kypr
Paphos
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 65 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Prosinec (december) a leden (január)

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Bratislavy na letiště Pafos.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Díky za tip. Zakoupeno na 9. - 13. ledna :) kdyby měl někdo stejný let a chtěl na Kypru spojit síly na pár výletů, tak dejte vědět ;)

před 4 lety

Byl jsem tam v zimě a už bych tam nejel, pršelo a foukal studený vítr. Tma o půl páté, takže se nic nestihne. Radím počkat si alespoň do května.

před 4 lety

Díky za info. Počasí asi neovlivníme :-) ale s tím stmíváním nemám úplně problém. Přizpůsobíme se. Výjezd na výlety kolem 8-9h a od setmění chill ve městě nebo na balkóně ubytování.

před 4 lety

Počasí bych moc neřešil. I v lednu může být pohoda. Jezdíme na Kypr pravidelně v listopadu a zatím pokaždé fantastické slunečno a na koupání. Podle našich kyperských známých bývá leden skutečně deštivější, ale ne celý. A jarní slunečné počasí tam začíná už v březnu. Užijte si to

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Je vtipné, že hodnotíte něco, s čím nemáte vlastní zkušenost. Listopad není leden. Ano může být hezky, ale riziko toho, že bude pršet a zima je mnohonásobně větší než v listopadu. Ono to, že jsou letenky na tento termín tak levné, má nějaký důvod :). Pro někoho kdo cestuje hodně to nebude takový problém, ale někdo, kdo se chytí na tak levnou letenku a je to jeho "jediná dovolená" by mohl být nepříjemně překvapený. Když se podíváš na dlouhodobou předpověd, tak 15 C určitě není aspoň podle mě teplota na návštěvu takového místa, jako je Kypr. O možnosti příjemného koupání silně pochybuji. Ale jestli někdo jen chce utéct před zimou, tak pak je to jistě jižním směrem a bude tam s vysokou pravděpodobností tepleji než u nás :)

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tak na koupání leden nebude 100%, to je bez debat. Na druhou Kypr je sám o sobě tak zajímavý a už dostatečně velký, že bych spíš naopak chladnější počasí kolem 15 stupňů přivítal právě na poznávání. V létě člověk kvůli úmorným vedrům může tak akorát ležet na pláži a to taky není pro každého.

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No myslím, že takový říjen je ideální na různé aktivity at už koupačku či poznávačku. V létě do podobných destinací létá jen člověk naprosto neznalý, nebo milovník vedra a válení na pláži či u bazénu. Ale to platí o všech jižních destinací, kde je hlavní sezona řekněme do září. Netvrdím, že to nemůže být fajn zaletět si tam v lednu, ala jen chci upozornit Tomáš na rizika. On už letenku koupil, tak jde vlastě jen o to, aby s tím maličko počítal. :)

před 4 lety

To Niemandos - vy se prosím vyjadřujete ke všemu je na základě detailní vlastní zkušenosti každé země? Prosím pak - kolik celých lednů jste na Kypru strávil? :-) Přijde mi to úsměvné - ale prosím. Já jsem psal - že bych počasí neřešil - nepsal jsem nic o koupání v lednu, i když jsem viděl pár známých, kteří i v lednu do moře na Kypru skočili. Celkově se otepluje, počasí má neočekávané výkyvy. Letos jsem byl na Kypru celý říjen, ve svém oblíbeném listopadu bohužel nemůžu. Na můj vkus tam bylo vedro a turistů tolik - že chladnější období je na poznávačku mnohem lepší. Takže proč ne leden? A když jsem se vrátil je v Česku v noci téměř 20 Stupňů na začátku listopadu.... počasí bych zkrátka neřešil

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

A ja jsem viděl se koupat lidi ve Vltavě v únoru. Tak příšti rok zkuste leden a pak dej vedet. A před tím jste nic nepsal,ze jste byl na Kypru v lednutakze nechápu,kde jste ty známe viděl.Naopak jste psal o fantastickem slunečnu na koupání :)

před 4 lety

Pánové, díky za komentáře :-) s počasím počítám - vždyť bude leden. Navíc - na počasí mám dlouhodobě docela štěstí, tak snad se to nezvrtne :-) 10-15 stupňů mi bude k poznání alespoň části Kypru bohatě stačit. Vlastně mi bude stačit, když nebude pršet, protože tou dobou bude u nás pod nulou..

před 4 lety

Já bych tam už v zimě nejel.

Na zimních termínech je nejhorší, že prší, fouká nepříjemný studený vítr a v 16.30 - 17h. je tma, a v noci jde teplota k 5 stupňům nebo i níže. Ale to platí pro všechny tyto jižní a relativně blízké destinace s levnými letenkami na zimu, proto už bych tam v zimě nejel. Teď na Sicílii začátek listopadu už týden prudké deště. Raději si příplatím a mám normální počasí i mnohem více slunečního svitu, tj. říjen, květen.

No už ani v ČR nemusí nutně být v lednu pod nulou, klidně může být podobné počasí jako budeš mít tam s 10-12 stupni a deštěm. Teď začátkem listopadu je v ČR i 20 stupňů, takže nemá smysl do těch blízkých jižních míst za teplem ani letět.

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Přesně tak. Bracha byl tento týden v Barceloně a nadával,ze u nás bylo tepleji. A raději ten říjen, na koupání urcite lepší.

před 4 lety

Vidíš teď v ČR v listopadu 20 stupňů a na jihu Itálie, Sicílie deště už od konce října. Malta, Portugalsko taky deště. Nakonec je v ČR nejlepší počasí. Myslím že ani v lednu nebude v ČR o moc chladnějí než v těhle blízkých jižních destinacích.

Přidat odpověď
před 4 lety

Zakoupeno na leden. Díky za tip.

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den, netušíte, kde je chyba, když se chci podívat na ceny v lednu, tak se na ně nemůžu dostat. Systém Ryanairu mi nabízí letenky pouze na příštích 14 dní. Děkuji Eliška

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, problémy s webem má Ryanair bohužel víc než často. Zkuste mobiliní aplikaci nebo později. Mně tedy zatím jede v pohodě na celý rok.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bosa
ušetříš až 67%
Hurá za zážitky!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Borobudur
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
To bude jízda!
5558 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Bratislava
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Autobusem

Do centra Bratislavy se dostanete dvojicí autobusových linek. 

Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Máte možnost zakoupit papírové jízdenky v automatu uvnitř terminálu (přijímá i karty) nebo na zastávce (přijímá jen mince), ceny papírových lístků jsou následující:

 • přestupní na 30 minut – 0,90 EUR (stačí pro cestu na hlavní nádraží)
 • přestupní na 60 minut – 1,30 EUR
 • 24hodinový – 4 EUR

Druhou možností je platba kartou přímo v autobuse u žlutého mini-automatu. Zakoupit lze pouze 45minutovou přestupní jízdenku za 1 EUR, lze však podniknout pouze 1 přestup, při kterém opět musíte přiložit kartu k označovači (už se nestrhnou žádné peníze). Kompletní informace o jízdenkách na webu dpb.sk.

Na letiště jezdí tyto autobusové linky:

 • číslo 61 (jízdní řád): jede na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za 25 minut. Odjezdy jsou každých 7 až 20 minut, první spoj na letiště jede ve 4:45, poslední z letiště pak ve 23:35
 • číslo 96 (jízdní řád): spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
 • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu.

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedete do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na trolejbus 205 a pojedete do zastávky „Autobusová stanica“. Cesta zabere asi 40 minut a zaplatíte 1 EUR při platbě kartou uvnitř autobusu nebo 1,30 EUR za papírový lístek.

Mapa všech linek bratislavské MHD ke stažení například zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BEAEIen_nsjS48MAGVfbWtwQ28k]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika

Zavřít boční panel
Paphos
Kypr Přílet na letiště Pafos

Půjčení auta

Přímo na letišti v příletové haly sídlí velké množství autopůjčoven včetně známých nadnárodních. Ceny jsou zde téměř identické jako na letišti v Larnace a liší se dle sezony a včasnosti rezervace. Zatímco za týdenní půjčení auta v Paphosu v létě zaplatíte od 5 500 Kč, během zimy ceny padají na částky od 1 700 Kč za týden.

Všechny autopůjčovny jednoduše srovnáte na jedno kliknutí například přes tyto weby:

Autobusy do Paphosu

Z letiště do centra města jezdí 2 autobusové linky místní MHD. Jízdenku koupíte u řidiče, případně v informačním stánku nebo na autobusovém nádraží, vybrat můžete z těchto typů lístků:

 • 1,50 EUR – 1 jízda kamkoliv v rámci MHD Larnaka (nepřestupní lístek)
 • 2,50 EUR – noční jízdné mezi 21:00 a 04:00, platí na 1 jízdu (nepřestupní)
 • 5 EUR – celodenní lístek na linky v rámci MHD Larnaka, platí jen v daný kalendářní den, nikoliv po 24 hodin
 • 15 EUR – celodenní lístek na všechny autobusy na Kypru, včetně dálkových meziměstských, platí jen v daný kalendářní den, nikoliv po 24 hodin

Do Paphosu se dostanete následujícími linkami, cesta do centra zabere asi 25 minut:

 • 612 (jízdní řád a mapa) – jede na stanici Kato Paphos v jižní části města, kde je hlavní plážová zóna. Autobus zastavuje na mnoha místech podél pláže a jede 1x za hodinu
 • 613 (jízdní řád a mapa) – jede na hlavní autobusové nádraží Karavella v historické části Paphosu, kde můžete navázat na většinu dalších místních i dálkových linek. Linka jezdí 6x denně

Autobus do letoviska Polis Chrysochous

Z letiště jezdí přímý spoj MHD linky 649 (jízdní řád a mapa) do letoviska Polis Chrysochous u pláže Latsi a národního parku Akamas. Jezdí 4x denně a platí zde stejné jízdenky jako u výše uvedených autobusů do Paphosu.

Autobusy do dalších měst

Přímé autobusové spoje vyjíždí od terminálu letiště Paphos také do dalších kyperských měst:

Taxi

Ceny taxíků na letiště jsou regulovány a stanoveny přesné částky. Do centra Paphosu zaplatíte 20 EUR, do letoviska Coral Bay pak 35 EUR.

Průvodce pro Kypr
Průvodce pro letiště Pafos