Cestování Covid–19

V současné lze vycestovat i za účelem turistiky, podmínkou je pouze rezervované ubytování. Pozemní cesta přes Rakousko a Slovinsko je teoreticky možná bez předložení testu na koronavirus. Při návratu do ČR však musíte negativní test na koronavirus předložit.

Při překročení hranice je nutno uvést přesné kontaktní údaje, adresu ubytování a datum plánovaného odjezdu ze země. Aktuální informace naleznete na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v Chorvatsku
Jezero Mir

Slané jezero Mir

Severodalmatský ostrov Dugi Otok patří díky přírodní rozmanitosti k nejkrásnějším na Jadranu. V místním přírodním parku Telašćica najdete stejnojmennou zátoku a v její blízkosti slané jezero Mir. Slanost je způsobena tím, že jezero je podzemními trhlinami propojeno s mořem a během bouří dochází také k přelévání mořské vody na jižní straně jezera. Během léta dosahuje teplota vody v jezeře i 33 °C. Jezero je asi 900 metrů dlouhé a 300 metrů široké a místy dosahuje hloubky až 6 metrů. Nejen jezero však stojí za vidění – unikátní zážitek v podobě krásných scenerií zažijete i při plavbě lodí podél přírodního parku.

Více informací naleznete zde http://www.dugiotok.hr/.

  • Naviguj: 43.8865, 15.1657

Další místa v Chorvatsku

Avatar uživatele vojtech.kaiser
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu