Zdraví

Před odletem si nezapomeňte uzavřít kvalitní cestovní pojištění a rozhodně nesázejte na Evropský průkaz zdravotního pojištění či dokonce pojistku k platební kartě.

Pokud se chystáte vyrazit do hor, vždy zkontrolujte předpověď počasí, která se však může měnit každou hodinu, ne-li minutu. Vždy mějte vhodné vybavení pro aktuální počasí a zbytečně neriskujte. Pokud cestujete v zimě, mějte připravené teplé a nepromokavé oblečení.

Vždy čtěte cedule a řiďte se jimi.

I když jsou na Islandu i v létě celkem nízké teploty, mějte připravený opalovací krém.

Pití vody z kohoutku je naprosto bezpečné a voda z kohoutku je na Islandu velice čistá. Občas z ní můžete cítit síru, která je v geotermální horké vodě, ale ne v té studené. Nechte vodu proto chvíli odtéct.

Kriminalita

Island je jedna ze zemí s nejnižší kriminalitou na světě, proto se není třeba téměř ničeho obávat.

Riziko katastrof

Přírodní katastrofy na Islandu jdou ruku v ruce s krásou krajiny. Kvůli tenkému zemskému povrchu se nejčastěji můžete setkat s vulkanickou činností nebo zemětřesením, které často erupci sopky předchází. Závažnější vulkanická činnost je na Islandu zaznamenána v průměru jednou za pět let a v současnosti je aktivních 30 sopek. Vyplatí se sledovat online předpovědi vulkanické činnosti.

Důležité kontakty

V případě nouze volejte 112.

V Reykjavíku se můžete obrátit také na český honorární konzulát: +354 511 7011

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu