V zásadě existují pouze dvě možnosti, jak se dopravit na Island – vlastním autem v kombinaci s trajektem nebo letadlem.

Letecky na Island

Cesta letadlem vede vždy přes mezinárodní letiště Keflavík. Na Islandu je sice více mezinárodních letišť, ale aktuálně všechny linky létají právě do Keflavíku. Na Island se létá přímo hned z několika měst ve střední Evropě, ceny letenek bývají tradičně nejvyšší během letní sezony, naopak v zimě se dají pořídit opravdu levně. Všechny níže uvedené ceny jsou pouze s příručním zavazadlem. Odbavené vyjde obvykle na dalších cca 2 000 až 2 500 Kč.

  • z Prahy – přímé lety s ČSA nebo islandskou aerolinkou PLAY, ceny od 5 000 Kč za zpáteční let, o prázdninách je dobrá cena i 6 500 Kč. S přestupem často levněji s Lufthansou nebo Austrian Airlines
  • z Vídně – přímé lety s Wizz Air nebo Austrian Airlines, ceny od 2 500 Kč mimo sezonu, v akcích občas ještě levněji. V létě pak ceny stoupají a pohybují se kolem 5 000 Kč.
  • z Katowic – přímé lety s Wizz Air, ceny od 3 500 Kč mimo sezonu, během zimy výjimečně i pod 2 000 Kč, naopak o prázdninách většinou nad 5 000 Kč
  • z Wroclawi – přímé lety s Wizz Air, ceny od 3 500 Kč mimo sezonu, během zimy výjimečně i pod 2 000 Kč, naopak o prázdninách většinou nad 5 000 Kč

Doba letu na Island je asi 4,5 hodiny z Prahy.

Vyhledej letenky na Island

Trajekt na Island

Pokud zvolíte cestu vlastním autem, budete mít tu výhodu, že ušetříte na dopravě po Islandu. Připravte se na dlouhou cestu. Samotná plavba trajektem z Dánska na východní pobřeží Islandu trvá 48 hodin a trajekt vyplouvá jednou za týden. Pojedete přes Faerské ostrovy, kde je možné si udělat zastávku. Lístek na trajekt se vyplatí koupit s větším předstihem.

Na Island jezdí z Evropy jediný pravidelný trajekt společnost Smyril Line, pluje většinou loď MS Norröna. Pluje se z dánského přístavu Hirtshals do islandského přístavu Seyðisfjörður na východě ostrova.

  • doba plavby: 45 hodin
  • cena jednosměrné jízdenky (listopad-prosinec): 90 EUR / dospělý + 86 EUR / běžné osobní auto
  • cena jednosměrné jízdenky (leden-březen, říjen): 112 EUR / dospělý + 108 EUR / běžné osobní auto
  • cena jednosměrné jízdenky (konec března-duben, září): 146 EUR / dospělý + 140 EUR / běžné osobní auto
  • cena jednosměrné jízdenky (květen-červen): 192 EUR / dospělý + 182 EUR / běžné osobní auto
  • cena jednosměrné jízdenky (červenec-srpen): 240 EUR / dospělý + 228 EUR / běžné osobní auto

Zpáteční jízdenky se neprodávají se slevou a jsou prostým dvojnásobkem lístku jednosměrného.

Online rezervace a další informace najdete na smyrilline.com.

Počítejte s tím, že z přístavu Seyðisfjörður nevede žádná veřejná doprava a nejbližší autopůjčovna je až ve 30 km vzdáleném městě Egilsstadir, takže cesta trajektem je opravdu vhodná hlavně v případě, že po Islandu chcete cestovat vlastním autem.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu