8 míst, která doporučujeme na Islandu navštívit

DC–3 na Islandu

Vrak letadla DC–3

Během přeletu amerického armádního letounu Dakota DC–3 nad Islandem v roce 1973 došlo letadlu palivo, a proto se posádka rozhodla nouzově přistát na pláži u města Vik. Členové posádky přežili a vrak letounu zde zůstal dodnes, který však neohleduplným zásahem a ničením turistů postupně ztrácí svůj punc. Dostanete se sem od parkoviště podél silnice 1 a následně asi 3 kilometry chůze.

Zobrazit popis
Modrá laguna

Modrá laguna

Nachází se v ideální poloze mezi letištěm Keflavík a Reykjavíkem. I když se může zdát, že je Modrá laguna přírodní úkaz, vůbec tomu tak není. Ve skutečnosti zdejší voda pochází z přebytečné vody z geotermální elektrárny. To nic nemění na faktu, že pokud máte rádi lázně, určitě si Modrou lagunu zamilujete. Vstupné začíná na 6 990 ISK, asi 1 500 Kč a kupujte jej předem online na bluelagoon.com. V ceně je celodenní koupání, drink na baru zdarma,…

Zobrazit popis
Reykjavík

Reykjavík

Hlavní a zároveň největší město Islandu, kde se koncentruje kultura celého Islandu. Za návštěvu stojí kostel Hallgrímskirkja a v nedávné době postavená koncertní síň Harpa. Určitě se také projděte po nejrušnější třídě v Reykjavíku – Laugavegur.

Zobrazit popis
Landmannalaugar

Landmannalaugar

Landmannalaugar je místo nacházející se na úpatí Duhových hor v národním parku Fjallabak, které zapůsobí opravdu na každého. Různé odstíny barev hor vypadají, jako byste se ocitli na jiné planetě. V Landmannalaugar se nezapomeňte smočit v přírodním termálním bazénu. 

Zobrazit popis
Gejzír Strokkur

Zlatý okruh

Golden Circle je velice populární turistická trasa nedaleko od Reykjavíku zahrnující masivní vodopád Gullfoss, gejzíry Strokkur a Geysir a národní park Þingvellir. Co je podstatné, Zlatý okruh má přibližně 100 km a zvládnete jej objet za jediný den.

Zobrazit popis
Hornstrandir

Hornstrandir

Hornstrandir je poměrně izolovaná přírodní rezervace nacházející se v Západních fjordech. Nadchne vás především svojí dramatickou krajinou a nabízí nespočet možností pro túry. 

Zobrazit popis
Mývatn

Mývatn

Jezero Mývatn se nachází v severní části Islandu ne příliš daleko od města Akureyri. V létě zde můžete zpozorovat mnoho druhů ptáků. V okolí jezera můžete také najít přírodní lázně podobné Modré laguně, vodopád Dettifoss (nejmohutnější v Evropě) nebo Hverarond, kde vám doslova země bublá pod nohama.

Zobrazit popis
Skaftafell

Skaftafell

Ledovou jeskyni Skaftafell můžete navštívit pouze v zimě, kdy nehrozí tání ledu. Za ideálních podmínek budete mít šanci pozorovat hru světla s ledem. Návštěva je možná pouze s průvodcem. 

Zobrazit popis
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu