Cestování Covid-19

Od 15. srpna dochází ke změně pravidel!  Podmínkou je dvojité testování na covid-19. První bude provedené na letišti v Keflavíku, následně druhý test za 4-5 dní. První test stojí 11 000 ISK, druhý je zdarma. Během doby čekání na výsledky druhého testu musí být cestovatelé v domácí karanténě, což reálně znemožňuje turistické cesty. Nutná předregistrace.

Test na Covid-19 ze zahraničí není akceptovaný. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Návrat do ČR je možný od 15.6. bez omezení.

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Reykjavík
Kosti si prohřejte v termálních pramenech

2 °C

3 °C

3 °C

6 °C

10 °C

12 °C

14 °C

13 °C

11 °C

7 °C

4 °C

3 °C

Počasí na Islandu

I když se Island nachází v těsné blízkosti polárního kruhu, jeho klima je na tuto zeměpisnou šířku mírné, hlavně díky tomu, že je ostrov omýván Golfským proudem, který způsobuje, že teploty od června do konce srpna běžně v jihozápadní části ostrova dosahují 14 °C a v zimě se teploty drží při nule. Kvůli neustálému větru se však může zdát, že je o něco chladněji, než ukazuje teploměr.

Na Islandu se v zimě slunce na obloze moc neohřeje. Zato můžete spatřit polární záři, která je běžně k vidění od října do března. Na začátku léta naopak můžete pozorovat nekonečně dlouho zapadající a vycházející půlnoční slunce.

Kdy jet na Island

Nejrušnějšími měsíci jsou červenec a srpen hlavně díky teplejšímu počasí a dlouhým dnům. Většina muzeí a jiných turistických atrakcí je otevřena právě v letních měsících.

Pokud je však vaším hlavním cílem spatřit polární záři nebo například lyžovat, není žádný problém se na Island vydat i mezi říjnem a dubnem. Počítejte však s tím, že pokud vyrazíte v listopadu nebo v prosinci, denního světla si příliš neužijete.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu