Zpět na seznam míst co vidět v Benátkách
Burano

Burano

Výlet na ostrov Murano zkombinujte ideálně s cestou na ještě vzdálenější a mnohem romantičtější Burano. Ostrůvek vás zcela pohltí svou klidnou atmosférou, pestrobarevnými domky a uzoučkými kanály. Navíc jako na jednom z mála ostrovů v Laguně tu převládají místní nad turisty. Barevné Burano je sice maličké, ale jen těžko se vám odsud bude odjíždět zpět do Benátek…

Nejlevnější ubytování v Benátkách (Booking.com)

Den si ideálně naplánujete tak, abyste na Buranu skončili ve večerních hodinách a navečeřeli se právě tady. Romantických malých restaurací tu najdete víc než dost a při klidné atmosféře vám bude chutnat mnohem víc.

Barvené domky a ruční krajky

Burano je vlastně soustavou několika miniaturních ostrůvků vzájemně propojených kanály a mosty, jež lemují romantické malé domky namalované pestrými barvami. Auta ani motorky zde nehledejte, narazíte jen a pouze na loďky a chodníky.

Zatímco větší a známější Murano se proslavilo výrobou skla, na Buranu má mnohaletou tradici ruční výroba vyšívaných krajek, které jsou hlavním místním suvenýrem. 

Návštěva Burana může zabrat jen půlhodiny, ale klidně si ho můžete zamilovat natolik, že zde budete chtít trávit každý den pobytu v Benátkách.

Ubytování

Vyhledáváte pro ubytování klidná místa v autentickém prostředí bez turistického pozlátka? Pak je Burano tím ideálním místem. Večer zde vše utichne a vy budete mít potemnělé uličky jen pro sebe. Na Buranu se můžete ubytovat hlavně v malých a skvěle hodnocených soukromých penzionech či apartmánech:

Poloha a doprava

Na Burano jezdí z Benátek a Murana lodní linka 12, a to jednou za půl hodiny. Spolu s noční linkou N se sem dostanete 24 hodin denně. Cesta z Benátek trvá 40 minut.

  • Naviguj: 45.4847, 12.4188

Další místa v Benátkách

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu